Confess

2017-01-01
2015-03-10
Matylda Biernacka
Inne

Szokujące... i prawdziwe wyznania zwykłych ludzi!

podobała mi się ta książka, bardzo polecam przeczytać w oryginale. nie jest to na pewno jakiś spicy romans więc jeśli ktoś tego oczekuje to nie będzie książka dla niego ale ja osobiście wolę gdy relacja bohaterów opiera się na czymś głębszym. jeśli miałabym to porównać do jakiejś książki coho to byłyby to zdecydowanie nagie serca które także są jedną z moich ulubionych powieści tej autorki a confess trafia do tej listy. polecam

Co tu napisać? Aż mi brak słów. Nie wiem jak Colleen to robi, ale wszystkie jej książki dosłownie się pochłania w jeden dzień. Nie umiem się oderwać, jak już zacznę to wiem, że czeka mnie nieprzespana noc.

Uwielbiam książki Colleen Hoover, jednak ta troszkę mnie rozczarowała, chyba liczyłam na coś więcej. Ale to nic, bardzo dobrze i szybko mi się czytało i byłam zła, że aż tak szybko ja skonczylam. Chyba miałam nadzieję na więcej literek w tej książce 🙈🤣Przeczytana dosłownie jednego dnia w przeciągu kilku godzin z przerwami. Umiliła mi czas w pochmurny deszczowy dzień. Polecam

Wiele osób się spiera na temat tego czy Colleen Hoover to dobra autorka, czy jej książki są dobre, czy po prostu wybiły się w social mediach? Postanowiłam to sprawdzić i chwyciłam po Confess, książkę o której mówi się zdecydowanie mniej niż o "It ends with us" czy "Ugly Love". Nie będę oceniać twórczości autorki, bo miałam w ręku tylko jedną książkę, którą napisała. Możecie podzielić się swoją opinią na temat twórczości Colleen. Ja tymczasem opowiem wam o Confess.

Książka ta opowiada historię z perspektywy dwóch bohaterów: malarza Owena i fryzjerki Auburn. Ich drogi w pewnym momencie się nachodzą. Bardzo ciekawym wątkiem jest to, że Owen do tworzenia swoich obrazów inspiruje się anonimowymi wyznaniami ludzi, którzy zostawiają karteczki w drzwiach jego galerii (autorka podkreśla, że wszystkie wyznania w powieści są prawdziwe). Auburn potrzebuje pieniędzy, a Owen potrzebuje asystentki. Obydwoje skrywają masę sekretów, które powoli wychodzą na światło dzienne i mogą zaszkodzić ich relacji. Historia od pierwszych stron daje nam do zrozumienia, że wiele faktów z życia bohaterów jest nam nie znanych. Romans pokazuje opowieść o miłości od pierwszego wejrzenia.

Spotkałam się z opiniami ludzi, którzy mówili, że książka jest po prostu przewidywalna. Dla mnie wręcz przeciwnie. Przeczytałam ją bardzo szybko. Siedziałam w nocy, bo wciągnęłam się w fabułę i chciałam dowiedzieć się jak skończy się powieść. Bardzo przeżywałam tą historię i wylałam na nią sporo łez.
Warto przyjrzeć się postaci Owena, bo jest to mężczyzna, który sprawi, że wasze standardy znacząco wzrosną. Niesamowite jest to z jakim szacunkiem odnosi się do Auburn. Najbardziej poruszająca w książce pod względem romantyczznym jest znana scena pod prysznicem, której wam tu nie przytoczę, żeby uniknąć spoilerów.

Uważam, że lektura jak najbardziej warta przeczytania jak macie ochotę na romans, poruszający ważne tematy tj. macierzyństwo, śmierć bliskiej osoby, wykorzystywanie seksualne, uzależnienia i przede wszystkim dojrzała miłość.

Bardzo lubię sposób pisania i historie kreowane przez Colleen Hoover. Tym razem zainteresował mnie już dość wyjątkowy pomysł na książkę, zainspirowany prawdziwymi anonimowymi wyznaniami. Sama historia miłosna, jak zwykle poplątana rodzinnie i naznaczona tragediami, jest dość prosta i ładna i rozgrywa się dość szybko. Dla fanów autorki pozycja obowiązkowa, bo troszkę inna (plus za znalezienie też malarza, którego ilustracje świetnie uzupełniają treść),ale nie jest to moja ulubiona jej pozycja. Nie poruszyła mnie aż tak mocno jak np Hopeless.

Wspaniała. Porusza wiele trudnych tematów i problemów innych ludzi. Polecam każdemu

Coza rozczarowanie...
Spotkałam tyle miłości do twórczości Colleen Hoover, że wręcz byłam pewna że to będzie strzał w dziesiątkę. A jednak...

Jako pierwsze sięgnęłam po "Confess", nie czytałam nic o tej książce, weszłam w nią całkowicie w ciemno. Nużyła mnie bardzo, ciągnęła się ta akcja, zresztą wróć, jaka akcja? Nudno, bardzo. No może trochę się rozkręciło od sytuacji z namiotem ale... Eh😴

Coza rozczarowanie...

pochłonęłam ją w dwa dni, cudowna historia, Colleen Hoover nie zawodzi.

pochłonęłam ją w dwa dni, cudowna historia, Colleen Hoover nie zawodzi.

Jedna z przyjemniejszych książek CoHo. Fabuła była interesująca i nie nudziłam się przy niej. Zdecydowanie bardziej poleciłabym ten tytuł bardziej niż te, które zostały wypromowane przez bookmedia.

To wydanie Colleen Hoover było jak najbardziej na tak. Dwójka bohaterów, których życie mocno doświadczyło, kiełkująca miłość, która nie będzie miała łatwo i wyznania, które chwytają za serce. Pomysł i wykonanie - świetne! Wyzwalacz emocji i wyciskacz łez. Przywiązałam się do głównych bohaterów i to dzięki nim spędziłam parę godzin pochłonięta historią, którą razem opowiadali.

• 2017
  • Colleen Hoover