Życie. Myśli zebrane

Zofia Stanisławska-Kocińska
poezja aforyzm

Okładka książki Największy dar Paulo Coelho, Henry Drummond
Ocena 6,4
Największy dar Paulo Coelho, Henry...
Okładka książki Prorok. Listy miłosne Proroka Paulo Coelho, Khalil Gibran
Ocena 6,2
Prorok. Listy ... Paulo Coelho, Khali...

Lubię sięgać po tę książkę i otwierać ją na przypadkowej stronie. Przeczytać zawartość strony i oddać się przemyśleniom.

Niestety w porównaniu np do De Mello Coelho nie reprezentuje dla mnie prawdziwej głębi, urzeczywistnienia czy wglądu w naturę człowieka i ludzkiego losu. Banał, truizm. Kilka chwytliwych przemyśleń.

Zdecydowanie tę książkę rekomendowałabym Czytelnikowi pod warunkiem przeczytania i zapoznania się z wcześniejszymi lekturami Paulo Coelho.

Owa książka moim zdaniem stanowi kwintesencje wcześniejszych dzieł autora. W "myślach zebranych" autor przedstawia najważniejsze słowa spod jego pióra zebrane z jego dzieł takich jak: Alchemik, Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam, Pamiętnik maga, Jedenaście minut, Brida, Piąta góra, Walkirie, Podręcznik wojownika światła, Zahir, Kronika. Jakby to było pierwszy raz, Kronika. Ślepiec i Everest, Kronika. W zaułku serca, Demon i panna Prym i inne.

Wybrane przemyślenia ubrane w cytaty dotyczą kategorii takich jak: marzenia, droga, miłość, szansa, podróż, przeznaczenie, Dobra Walka oraz Tajemnica.
Myślę, że te "przesiane" cytaty świetnie podkreślą znaczenie oraz morał wybranych historii opisanych w wyżej wymienionych książkach, tym jednocześnie i jednoznacznie określając, wokół jakich wartości oraz tematów krąży pisarz w tychże historiach.

Niektóre cytaty motywujące, inne zaś jakby o magii, które nie do końca mi odpowiadały, pół na pół ..

Każdego dnia możesz otworzyć na dowolnej stronie a zycie nabierze innego znaczenia

Zbiór myśli, fakt.
Ale myślałam, że będą do mnie bardziej przemawiać.
Zawiodłam się ;(

Zbiór myśli, fakt.
Ale myślałam, że będą do mnie bardziej przemawiać.
Zawiodłam się ;(

Niestety posiadam tą książkę. Książkę zupełnie nie wnoszącą niczego.
Wydana ładnie, treść na poziomie najniższym z najniższych.
Nie polecam.

Niestety posiadam tą książkę. Książkę zupełnie nie wnoszącą niczego.
Wydana ładnie, treść na poziomie najniższym z najniższych.
Nie polecam.

polecam!