Życie. Myśli zebrane

Vida. Seleccion de citas
poezja
Zofia Stanisławska-Kocińska
poezja aforyzm

Niestety w porównaniu np do De Mello Coelho nie reprezentuje dla mnie prawdziwej głębi, urzeczywistnienia czy wglądu w naturę człowieka i ludzkiego losu. Banał, truizm. Kilka chwytliwych przemyśleń.

Zdecydowanie tę książkę rekomendowałabym Czytelnikowi pod warunkiem przeczytania i zapoznania się z wcześniejszymi lekturami Paulo Coelho.

Owa książka moim zdaniem stanowi kwintesencje wcześniejszych dzieł autora. W "myślach zebranych" autor przedstawia najważniejsze słowa spod jego pióra zebrane z jego dzieł takich jak: Alchemik, Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i...

Niektóre cytaty motywujące, inne zaś jakby o magii, które nie do końca mi odpowiadały, pół na pół ..

Każdego dnia możesz otworzyć na dowolnej stronie a zycie nabierze innego znaczenia

Zbiór myśli, fakt.
Ale myślałam, że będą do mnie bardziej przemawiać.
Zawiodłam się ;(

Niestety posiadam tą książkę. Książkę zupełnie nie wnoszącą niczego.
Wydana ładnie, treść na poziomie najniższym z najniższych.
Nie polecam.

polecam!

By otworzyć drzwi duszy!

jeszcze nie wiem

Paulo Coelho. Jeszcze z dziesięć lat temu znajomość jego dzieł była obowiązkowa by zabłysnąć w towarzystwie, piętnaście lat temu Coelho to była słodka tajemnica literackich snobów, dziś wstyd się publicznie przyznać do sięgania po jego wypociny. Uznany za pseudofilozofa jest dziś czołowym obiektem kpin i żartów (zwłaszcza internautów). A jak to z nim naprawdę jest chciałem...

• Paulo Coelho
  • Chcę w prezencie