W pewien wrześniowy poranek

Okładka książki W pewien wrześniowy poranek Karen Kingsbury
Okładka książki W pewien wrześniowy poranek
Karen Kingsbury Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael Cykl: W pewien wrześniowy poranek (tom 1) literatura piękna
W pewien wrześniowy poranek (tom 1)
One Tuesday Morning
Dom Wydawniczy Rafael
2007-01-01
2007-01-01
Monika Wolak

Ciekawy pomysł na książkę, jednak dość mało prawdopodobne wydarzenia, do tego przewidywalne. Pierwsza część do samego ataku wydaje mi się, że za bardzo przeciągana. Ale czyta się lekko i przyjemnie.

książka-hołd dla nowojorskich strażaków
historia dwóch rodzin połączona atakami terrorystycznymi na WTC
trochę zbyt ckliwa i przesadzona odwołaniami do Boga

książka-hołd dla nowojorskich strażaków
historia dwóch rodzin połączona atakami terrorystycznymi na WTC
trochę zbyt ckliwa i przesadzona odwołaniami do Boga

Cudowna książka. Czytana ze łzami w oczach. Polecam z całego serca.

Cudowna książka. Czytana ze łzami w oczach. Polecam z całego serca.

Historia wzrusza, skłania do przemyślenia co w naszym życiu powinno być najważniejsze. Dla osób niewierzących może być jednak ciężkostrawna że względu na nieustanne odwołania do Biblii i do Boga.

Wyciskacz łez i tyle. Polecam.

Wyciskacz łez i tyle. Polecam.

Czytając tę książkę cały czas odnosiłam wrażenie, że jest napisana na zamówienie. Nie przekonała mnie. Taki produkcyjniak, niczym niektóre "dzieła" z czasów dyktatury proletariatu.

Opowieść o życiu, o.miłości która spowodowała potok łez, bardzo poruszająca historia, przepełniona największymi emocjami. Ciągle zadawałam sobie pytanie, co będzie jak Jimmy dowie się prawdy, jak jej życie się zmieni. Nie będę wyjawiac co się stało, bo ta książka potrafi prowadzic czytelnika własnym tempem, nie raz chciałam przeczytać więcej rozdziałów, ale moje oczy były tak mokre od łez, że po prostu nie dawałam rady. Uwielbiam twórczość Karen Kingsbury, która ma niesamowity dar od Boga, że jej książki, historię w nich zawarte poruszają człowieka i dają przemyślenia podczas czytania. To coś pięknego czytać jej książki, które są przepełnione życiem, a nie "cukierkowymi historiami ".

Dobrze się czyta i książka porusza ważny temat ale osobiście nie przepadam za stylem autorki ani za jej zbyt licznymi odniesieniami do wiary.

Piękna książka polecam

Piękna książka polecam

Piękna, a za razem smutna historia. Współczuje obu kobietom,które w obliczu tych pamiętnych tragicznych wydarzeń cierpią i walczą o swoich mężów. Jedna z nich go odzyskuje, druga traci .Wydaje się,że wydarzenia w powieści potoczą się iaczej,jednak od początku czułam,że ten Jake to nie Jake. Ale dzięki temu Eric staje się nowym człowiekiem, pełnym wartości ,pięknych uczuć. Najbradziej wzruszające i smutne było pożegnanie Erica i Sierry oraz Jamie. Ta książka niesie z sobą wiele cierpienia,żalu rozpaczy,ale też wesołych chwil. Głęboko utkwiona w mojej pamięci pozostanie bez wątpienia na długo.

• Obyczajowe
  • Karen Kingsbury