Ocalenie

Okładka książki Ocalenie
Karen KingsburyGary Smalley Wydawnictwo: POLWEN Cykl: Ocalenie (tom 1) Seria: Rodzina Baxterów literatura piękna
literatura piękna
2007-03-29
Krzysztof Bednarek
saga Baxterów pelikan powieść amerykańska

więcej Więcej

Wspaniała książka, wartościowa, bardzo wciągająca, już czytam kolejną część :-)

nudna, treści trzeba szukać pomiędzy modlitwami i cytatami z biblii, nie moje klimaty, rezygnuję bez żalu :)

Chciałam coś bardziej duchowego, jednak ta książka jest tak bardzo AMERYKAŃSKA i trochę plastikowa, że nie, nie dałam rady...

Znowu zacząłem serię Baxterów, bo przerasta mnie to wszystko co dzieje się dookoła. Jednak książki Karem i Garego dają nadzieję i siły pomimo wszystko walczyć i isć z Bogiem do przodu.
Pierwsza część ciekawa, chociaż jak dla mnie czasami przegadana jednak rozumiem założenie autorów.

Przepiękna książka :)

Chociaż książka porusza ważne sprawy miłości i wiary, to jak dla mnie, za dużo tu modlitwy i Boga. Uważam, że wiarę w Boga powinno się pielęgnować we własnym sercu niekoniecznie przelewać to w takiej ilości na papier. Ogólnie da się przeczytać.

Karen Kingsbury, Gary Smalley; tom 1 “Ocalenie”

Książka ciekawa, bardzo obyczajowa, z dużą dawką religii. Lekki i przystępny języki, ludzkie problemy, w miarę ciekawe postaci, chociaż nakreślone niezbyt wyraziście. To przemawia na plus powieści. Jest też sporo minusów, niestety. Cudem jest to, że doczytałam do końca i w międzyczasie nie utonęłam w morzu łez- każdy płakał,...

1923

Na całą serię o Baxterach już dawno ostrzyłam sobie ząbki,ale w mojej bibliotece niestety nie było I części.W końcu ruszyłam swoje cztery litery i wyszukałam ją w innej.
Powiem szczerze,że na początku zwątpiłam w nią i chciałam sobie dać spokój,ale że tyle zachodu kosztowało mnie zdobycie książki ,czytałam dalej, dobrnęłam do końca i ...Chcę więcej!
Bardzo zaciekawiły mnie...

Karen Kingsbury ma specyficzny sposób pisania. Lekki, łatwy i przyjemny połączony z nadmiernym moralizowaniem i nieco infantylnym i narzucającym uwielbieniem Boga. Ta seria ("Ocalenie", "Pamięć", "Powrót", "Radość", "Spotkanie") pisana wspólnie z Garym Smalleym, który jest ponoć specjalista od "relatonship" jest całkiem niezła, bo to chyba współautor trzymał jakoś ją w...

Pierwsza część sagi o Baxterach. Dobrze się czytało poznając początki historii bohaterów znanych mi z kolejnych powieści, ale jakoś mnie nie wciągnęła. Może dlatego, że jest napisana przez dwójkę autorów a nie tylko przez Karen Kingsbury? Mimo wszystko z pewnością sięgnę po kolejne tomy :)

• Karen Kingsbury
  • Chcę w prezencie