Kwiaty i bukiety z krepiny

Okładka książki Kwiaty i bukiety z krepiny Agnieszka Bojrakowska-Przeniosło
Okładka książki Kwiaty i bukiety z krepiny
Agnieszka Bojrakowska-Przeniosło Wydawnictwo: Wydawnictwo RM poradniki
poradniki
Wydawnictwo RM
2016-01-01
2016-01-01

Jest to publikacja, która pomoże w opanowaniu podstawowych technik potrzebnych do stworzenia najróżniejszych bibułkowych kwiatów. W książce znajdują się propozycje wykonania aż 18 ich gatunków: anturium, aster, gerbera, goździk, krokus, lawenda, lilak, lilia, margaretka, niezapominajka, pełnik europejski, piwonia, przebiśnieg, róża, słonecznik, tulipan oraz strelicja królewska.

Przy każdym pomyśle obejmującym czasem jedną a czasem nawet kilka rozkładówek znajduje się lista materiałów potrzebnych do realizacji projektu oraz bardzo szczegółowa instrukcja wykonania krok po kroku wzbogacona każdorazowo barwnymi ilustracjami. Zawsze oprócz tego autorka zaprezentowała nam fotografię na której pokazała cały bukiet skomponowany przy realizacji danego projektu. Modele nie są natomiast bardzo skomplikowane niemniej jednak ich wykonanie na pewno wymaga sporego nakładu czasu, precyzji i cierpliwości. Z pewnością jednak ich wykonanie sprawi każdemu kto lubi tego typu zajęcia ogromną satysfakcję.

Ja do lektury zasiadłam wraz z dziećmi i wspólnymi siłami udało nam się wykonać kilka uroczych kwiatuszków. Taka praca rozwija u najmłodszych wyobraźnię przestrzenną i zwyczajnie sprawia wielka radość. A, że moje dzieciaczki bardzo lubią takie twórcze zabawy nie musiałam ich specjalnie zachęcać do tego aby spróbowały swoich sił. Z pewnością książeczka jeszcze nie raz pomoże przepędzić nudę z naszego domu i zainspiruje do stworzenia kolorowych bukietów, które będą cieszyły nasze oczy o każdej porze roku. Nic tylko działać. Zachęcam do sięgnięcia po prezentowany egzemplarz. Warto ;)

Dodaj cytat z książki Kwiaty i bukiety z krepiny