Południki szczęścia

Esprit
podróże
literatura faktu
podróże

„Południki szczęścia” to imponujący i obiektywny reportaż z wojaży Państwa Lisowskich, wzbogacony o barwne fotografie. Porusza on zarówno wątki historyczne, filozoficzne, religijne, jak i społeczne.

Jest niezaprzeczalnym motywatorem do wszelakich działań podróżniczych, budzi w czytelniku chęć odkrywania nieznanych mu bliżej lądów.

Serdecznie polecam.

Wspaniała ksiązka. Jak ją czytasz to czujesz zapach sziszy, czujesz smak czekolady. Fantastyczna!!!

Na półkach: , , , ,

To nie przewodnik ale zbiór wspomnień i reflekscji o podróżowaniu, bogactwie odmiennych kultur i religii, o spotkaniach z ludźmi i o smakowaniu i cieszeniu się życiem i tym, co ono niesie.
Piękna książka do której będe często wracać. I jeszcze wzbogacona dedykacją podróżników dla mnie. :)

Książkę czytałam w ostatnim etapie oczekiwania na dziecko :) W momencie, w którym życie wymagało, żeby się nieco zatrzymać, mogłam podróżować w komfortowych warunkach i, kiedy trzeba, oderwać się od codzienności. Zawsze będę miała do niej ogromny sentyment.

Łączyć, nie dzielić, szukać podobieństw i porozumienia - tak skonstruowana jest ta książka podzielona na rozdziały-hasła (z wyjątkiem pierwszego - poświęconego Iranowi i ostatniego - Indiom) i opowiadająca o wielobarwnym świecie, gdzie ludzie różnych ras i religii oddają się tym samym przyjemnościom, zaznają tak samo intensywnych emocji, mają te same potrzeby duchowe. A...

Elżbieta i Andrzej Lisowscy to niezwykli podróżnicy, twórcy telewizyjnego Światowca i radiowego Południka Cafe. W „ Południkach szczęścia” opisują swoje wspomnienia z podróży w najbardziej odległe zakątki świata. Podróżowanie jest dla nich formą istnienia. Swoich wyjazdów zagranicznych nie traktują jako zaliczanie kolejnych zabytków, gór, muzeów i świątyń. Uważają, że w...

Dyskusje

• 2018
  • Przeczytane 2018r.
  • Z życia wzięte
  • POPULARNO-NAUKOWE
  • Targi Książki Kraków 2018
  • Geografia, podróże

Dodaj cytat z książki Południki szczęścia