Zawisza Czarny

Jakub Ćwiek Wydawnictwo: Sine Qua Non Seria: Imaginatio [SQN] fantastyka, fantasy, science fiction
Sine Qua Non
fantastyka, fantasy, science fiction
Imaginatio [SQN]

Oficjalne recenzje i

Biało-czerwono-czarny

[ 10 ] Link do recenzji

Podchodziłam do tej książki jak pies do jeża po rozczarowaniu drugim tomem Dreszcza, ale niesłusznie. Fajna, dynamiczna historia z ciekawymi bohaterami. Jest to co u Ćwieka lubię najbardziej: zabawa konwencją, wywracanie stereotypów na drugą stronę i nabijanie się z bogoojczyźnianego zadęcia. Zakończenie zapowiada kontynuację i tego się trochę boję bo paliwa może zabraknąć...

ZAWISZA CZARNY
Pełna akcji wyśmienita 📖 @po.prostu.cwiek
Czy młody chłopak z Wybrzeża Kości Słoniowej może stać się polskim patriotą ❓
Chcecie się przekonać❓to koniecznie sięgnijcie po tę książkę.
Zawisza Czarny, bracia Łokietkowi oraz Sawka zapewnią czytelnikowi fenomenalne chwilę zanurzając się w PARTIOTYCZNEJ lekturze.
Zachęcam do prześledzenia przygód chłopaka z Afryki...

w zyciu bym tak nie ogarnal stworzenia takiego swiata. Zawisza czarny doslownie jako afroamerykanin :D plus wsyzstkie stereotypy bomba!!!

Ten, kto mnie dobrze zna, doskonale wie, że uwielbiam twórczość Jakuba Ćwieka @po.prostu.cwiek . Po zapoznaniu się z historią Lokiego przyszedł czas na przeczytanie innej publikacji tego pisarza. Padło więc na Zawiszę Czarnego. I na wstępie powiem jedno - jest w książkach Ćwieka coś, czego nienawidzę najbardziej - szybko się kończą. Historia ciekawa już od pierwszych stron,...

Jak u Ćwieka sporo humoru ale i trafi się i przemycenie powazniejszych treści. Szybka do czytania, przyjemna i relaksujaca

Książka nie przypadła mi do gustu. Fakt pomysł jest ciekawy, niestety wykonanie niezbyt mnie zadowala. Jeżeli powstałaby odświeżona wersja, być może bym ją kupił, ale prędzej celowałbym w konkursy lub egzemplarze do recenzji.

Reszta opinii:

Książkę dostałam kiedyś jako nagrodę w konkursie. Przeleżała rok, ale w końcu sięgnęłam po nią, bo okładka mnie zaciekawiła. No i też dlatego, że chciałam nieco pomniejszyć mój stos hańby. Opis też był całkiem niezły. Bo w sumie, kto by pomyślał, że Zawisza Czarny - ten nasz słynny Polski rycerz! - w książce od Jakuba Ćwieka rzeczywiście może być czarny?

Historia książki...

Rzadko się zdarza, żebym tyle razy podczas jednej lektury wybuchał śmiechem na głos. To wystarczająca reklama humoru tej książki (fair trade). Pomysł na bohatera będącego zaprzeczeniem tego co przychodzi na myśl o polskim patriocie, rozliczającego się z tym co przychodzi na myśl myśląc o "polskim patriocie" wyśmienity. Uwikłanie w to Łokietków i Zakonu a wszystko podane w...

Cała ta historia totalnie pudłuje w zgapianiu od superbohaterskich historii, które działają.

Bardzo przyjemna lektura. Styl Ćwieka plastyczny i sprzyjający czytaniu. Do tego żywe, prawdziwe dialogi i ciekawi bohaterowie.

Polecam :)

Dyskusje