Klinika śmierci

Harlan Coben Wydawnictwo: Albatros Seria: W labiryncie kłamstw kryminał, sensacja, thriller
Miracle Cure
2018-12-18
Robert Sudół
W labiryncie kłamstw
harlan coben thriller medycyna

Trzyma w ciekawości do ostatniej strony. Niespodziewany obrót sprawy i ukryte szczegóły sprawiają, że można czytać ją kilka razy i za każdym razem odkrywamy cos nowego.

Kolejna książka Cobena, która potwierdza, że jest genialny w tym co robi. Uwielbiam jego styl pisania. Bez zadnych zbędnych frazesów. Czyta się z zapartym tchem bo caly czas cos sie dzieje. I oczywiscie caly czas coś się gmatwa i ciągle na jaw wychodza nowe fakty. Lubię pogłówkować podczas czytania a Coben zapewnia mi to kazdą swoją książką.

Pomimo że jest to jedna z pierwszych książek Harlana Cobena to bardzo ciekawa pozycja. Czyta się łatwo i przyjemnie mimo że autor w przedmowie odradza czytanie jej widząc wady z perspektywy czasu. Polecam

W czasach pandemii koronawirusa takie pozycje są na czasie. Wirus HIV, poszukiwanie lekarstwa i wielkie osustwo. Czyta się bardzo dobrze i ciekawie. Na ten czas jak najbardziej polecę.

Klinika zajmująca się pacjentami chorymi na AIDS, pastor, senator, koszykarz, dziennikarka... Co ich łączy?
Pieniądze, choroba, rozgłos, sukces, a może są to przypadkowe osoby, które kiedyś się poznały?
Co może zrobić człowiek, który chce osiągnąć sukces? Niektórzy zrobią prawie wszystko.
Książka, którą fajnie się czytało i ciągle było w głowie to pytanie - kto zabija,...

No proszę. Wczesny Coben lepszy niż późny? To możliwe? Owszem.

Do lektury - po słowach Autora, że to jego wczesne, niedoskonałe dzieło - podchodziłem jak pies do jeża. Jak się okazało, jeż czasem potrafi szczekać głośniej :)

Ciekawie było cofnąć się o te trzydzieści lat, gdy HIV i AIDS stały się numerem jeden. Gdy nie korzystało się z komórek, internetu, a pager wydawał...

intrygująca, nie dało się jej odłożyć na później

Harlan Coben należy do szerokiego grona uznanych pisarzy, którzy z perspektywy swych osiagnięć mają spory dystans zarówno do własnego debiutu, jak i wczesnych utworów.
Harlan Coben należy jednocześnie do zdecydowanie węższego grona uznanych pisarzy, którzy w obliczu reedycji swoich "dzieł pierwszych" – niczego nie zmieniają, nie poddają ich obróbce skrawaniem, nie dokonują...

Książka dobra, ale bylaby ciekawsza gdyby była zachowana w niej wieksza tajemnica. Poprzez duza ilość dialogów książkę czyta się bardzo szybko a zakończenie zaskakuje.

Pierwsza książka tego autora i raczej nietrafion. Ciężko bylo dobrnąć do końca.

Dyskusje

6 442