Klinika śmierci

Harlan Coben Wydawnictwo: Albatros Seria: W labiryncie kłamstw kryminał, sensacja, thriller
Miracle Cure
2018-12-18
Robert Sudół
W labiryncie kłamstw
harlan coben thriller medycyna

Do czego można posunąć się w imię idei?
Sięgnęłam po tę książkę z kilku powodów, a jednym z nich była fabuła oparta na walce z wirusem. Chociaż książka osadzona jest w innym realiach czasowych i przedstawia walkę z wirusem HIV, a nie COVID-19, można by zauważyć pewne analogie w myśleniu rożnych grup społecznych, tak jak teraz tak i w książce ludzie dzielą się, mają rożne...

Bez kompleksów panie Coben. Zagadka, szybka akcja, nieoczekiwane zakończenie to wszystko czego potrzebuje czytelnik. Osobiście nie oceniałabym tak surowo tej powieści. Wszystko jest w porządku!

Harlan Coben to jeden z moich ulubionych autorów. Klinika Śmierci została napisana wiele lat temu, gdy autor miał dwadzieścia kilka lat i początkowo trafiła do szuflady. Autor zdecydował się na publikację po wielu latach. Książka ta nie jest z pewnością jego najlepszym dziełem, daleko jej do ideału, co zresztą sam autor przyznaje we wstępie. Mimo to warto było ją przeczytać...

Właśnie skończyłam. Ostatnie rozdziały czytałam już jednym tchem 😊 Podobało mi się bardzo, ciekawy temat, niezwykła akcja, dużo emocji. Od początku nie wiadomo kto za tym wszystkim stał i do samego końca nie było wszystko jasne. Nie podobał mi się natomiast wątek cudownego znalezienia porwanego bohatera. Było to zbyt przerysowane, naprawdę mało realne i trochę zepsuło...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo przemyślana fabuła. Za nic w świecie nie mogłem wpaść kto za tym wszystkim stał, choć miałem kilku mocnych faworytów. Na sam koniec Coben zdemolował moje silne przekonania ujawniając stronę po stronie winnego całego zamieszania. Czyta się szybko, ale z zaciekawieniem. Ciężko się oderwać, gdy zachodzi taka potrzeba.

"Klinikę śmierci" Harlana Cobena uważam za jego najgorszą powieść, niestety. Ot, taki typowy kryminał z początku lat 90-tych, jakich było wtedy na pęczki.
Szkoda, że Coben (jeden z moich ulubionych pisarzy thrillerów) w pogoni za pieniędzmi wydaje swoje pierwsze powieści, które odbiegają daaaaaleko od jego późniejszych książek. Po słabej "Mistyfikacji", jeszcze słabsza...

Dobra książka, szybko się czyta, polecam :)

Wciągająca akcja z politycznym tłem i wyścigiem o cudowny lek na AIDS. Nie jest to może wybitne dzieło, ale nie jest to też stracony czas. Ma parę słabszych elementów i ogólnie jak na Cobena dość przeciętna, ale czyta się ją bardzo dobrze, szybko i bez przeciągania akcji.

Jak zawsze niesamowita, wciągająca i zaskakująca. Miałam od początku faworyta detektyw pomyślał o nim pod koniec jednak autor i tak zrobił co innego i zaskoczył 😁

Pierwsza książka autora. Sam, po wielu już napisanych książkach, odnosi się do niej sceptycznie. Ja lubię Cobena, czyta się szybko i równie przyjemnie jak pozostałe.

Dyskusje

6 543