ROZWIŃ ZWIŃ

Sędzia Di i morderstwo w Kantonie

Okładka książki Sędzia Di i morderstwo w Kantonie
Robert Van Gulik Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Cykl: Sędzia Di (tom 16) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Sędzia Di (tom 16)
Państwowy Instytut Wydawniczy
2007-01-01
2007-01-01
Chiny Kanton kryminał

więcej Więcej

W wielkim mieście Di zostaje uwikłany w rozgrywki polityczne. Na karku ma też mniejszość Arabską i tajemnicze plemię Tanków. Szeroko omawiane w Cesarstwie przypadki sędziego Di powodują, że jest on przewidywalny dla przeciwników. Di późno orientuje się, że stanowi pionek w czyjejś grze, odnajduje gracza i postanawia zerwać ze śledztwami. Dla dobra Cesarstwa oddaje się...

Nie przepadam za kryminałami, ale te mnie urzekły. Seria o sędzim Di zaczęła się ukazywać, gdy zatrudniono mnie w księgarni. To były jedyne książki (poza literaturą dziecięcą), które mnie nie nudziły a jednocześnie można było pochłonąć je w jeden dzień, nie tracąc wątku. Przyjemność czytania raz większa raz mniejsza. Nie wszystkie zagadki są równie ciekawe. Z pewnością...

Dałam się oczarowac całą serią o Sędzim Di. Pokazuje chiński system sprawiedliwości, gdzie w jednej osobie połączono prokuratora, obrońcę, śledczego i sędziego. Ciekawe jak by wyglądał nasz sytem gdyby wprowadzić niektóre z opisanych rozwiązań ;-)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobry kryminał, jak każde dzieło Roberta van Gulika. Jestem jego wielką fanką.

• Chiny
  • Kryminał