Bez pożegnania

Gone for Good
kryminał, sensacja, thriller
Zbigniew A. Królicki
powieść morderstwo śledztwo

Moje drugie spotkanie z Harlanem Cobenem wypadło dużo lepiej niż pierwsze, chociaż mam problem z jego książkami. Nie potrafię do końca wciągnąć się w fabułę i przejąć losami bohaterów. Jednak niewątpliwym plusem książki jest wartka akcja, ciekawa zagadka, sposób poprowadzenia fabuły i jej rozwiązanie. Do samego końca książka zaskakuje. Dlatego też zasługuje w mojej opinii...

Czuję, że Harlan Coben stanie się jednym z moich ulubionych pisarzy ❤️
Ach, jakie to było dobre! "Ciebie skrzywdziłem i zdradziłem bardziej niż kogokolwiek."
Przed kilkanastoma laty brat Willa, Ken zostaje posądzony o zabójstwo jego byłej dziewczyny, po czym znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Wszyscy są przekonani, że zginął. Wszyscy, prócz Willa. "On żyje". Te słowa...

Ponownie Harlan Coben zaskoczył mnie pozytywnie. Niesamowita książka, trzyma w napięciu. Ponad to niesamowite zakończenie wyjaśniające w zaskakujący sposób wszystkie tajemnice.

Win teoretycznie stracił brata. Ken został oskarżony o zabójstwo jego dziewczyny, po czym ucieka z kraju. Wszyscy (przynajmniej Will i jego rodzina) uważają, że Ken zginął. Ale czy aby na pewno...

Po przeczytaniu opinii byłam bardzo pozytywnie nastawiona zaczynając czytać. Po przeczytaniu stwierdzam, że Coben ma o niebo lepsze i bardziej skomplikowane historie. Sama lektura jest okej, nie ma się do czego przyczepić, ale są lepsze. ;)

Bezsprzecznie jest to moja ulubiona książka tego autora i każdy kolejny czytany przeze mnie kryminał (nie tylko dzieła H. Cobena) porównuję do "Bez pożegnania". Trzyma w napięciu i niewiadomej do ostatniej strony - dosłownie. Polecam wszystkim!

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Cobena. Muszę przyznać, że historia jest bardzo ciekawa, choć ciężko mi było zmierzyć się z przydługimi i nic niewnoszącymi opisami, zwłaszcza w pierwszej połowie książki.

Przed jedenastoma laty Ken Klein został posądzony o brutalne morderstwo Julii, byłej dziewczyny swojego młodszego brata, Willa. Udało mu się uciec i niemal...

Świetna! na początku mnie męczyła i nie mogłam się wciągnąć. Nie wiem czemu. Jednak, jak już poszło to szybko skończyłam. Pisana tak właśnie, że szybko się ją czyta, nie nudzi, trzyma w napięciu i ma wszystko, co czego oczekujemy od dobrego kryminału/thrillera. Końcówka wcale tak do końca nie jest przewidywalna, jak dla mnie oczywiście. Polecam!

Pierwsze 100 stron mnie nużyło, jakby nie pisał tego Coben. Końcówka rekompensuje wszystko!!!!

Świetne zakończenie, tym razem Coben w najlepszym wypadniu

Lektura obowiązkowa dla wielbicieli prawdziwego kryminału.

Dyskusje

10 469