Cmentarzysko

Michael Connelly Cykl: Harry Bosch (tom 8) kryminał, sensacja, thriller 326 str.
City of bones

Prószyński i S-ka
kryminał, sensacja, thriller
odkrycie cmentarzysko connelly szczątki zagadka śledztwo

Kup książkę

Początek mnie trochę znużył, ale z każdą kolejną stroną historia coraz bardziej mnie wciągała. Na pewno nie zakończę mojej przygody z detektywem Boschem na tej jednej pozycji, na mojej półce już czeka następna ;)

Ciekawa fabuła, dobrze się czyta i chce się wiedzieć jak się skończy. Trochę przewidująca skoro przez cała książkę pojawiają się tylko te same postacie.

Pomijając zupełnie nietrafiony wątek romansu, kryminał całkiem niezły. Przyznam szczerze, na początku Harry Bosch wydał mi się totalnie nijaki, niemniej zakończenie książki na plus, na tyle, że zacznę od początku serii. Zobaczymy co z tego wyniknie ;).

Tym razem Connelly mnie nie kupił.
Intryga trochę naciągana, kretyński (serio) wątek miłosny.
Czy Harry musi być tak naiwnie niedojrzały w swoich kontaktach z kobietami? Książka traci na wiarygodności.

Myślę, że niedobrze też, że kolejne tomy z serii tłumaczone są przez różne osoby. NIby ten sam Harry, a jakby za każdym razem trochę inny. I nie jest to zaleta.

2085

Kiedy zaczynałam swoją przygodę z książkami o Harry'm Boschu miałam ambicję czytać je w kolejności, jeden tom po drugim. Niestety :( biblioteka w mej okolicy nie każdą częścią dysponuje, więc muszę zadowalać się tym, co znajdę. I tak trafiłam od razu do tomu nr 8.
Brakuje mi trochę tego, co "pomiędzy", ale mimo to nie miałam problemu, żeby się zorientować co i jak. Bardzo...

„Cmentarzysko” Michaela Connelly to kolejna bardzo dobra część z Harrym Boschem. Zagadka kryminalna jest bardzo intrygująca, autor powoli odsłania kolejne wskazówki, ale jednocześnie zwodzi czytelnika fałszywymi poszlakami. Zagadka pozostaje zagadką aż do ostatnich stron. Do tego mamy tu sympatycznego bohatera, przynajmniej ja nie miałam trudności z polubieniem go, zresztą...

Zachwyciłam się, naprawdę.
Poza tym, że w samej książce dzieje się sporo jeżeli chodzi o kwestie kryminalne to równym stopniu rozbudowana jest część dotycząca psychologii bohaterów, nie tylko głównych postaci ale poszczególnych osób pojawiających się wraz z rozwojem akcji. W "Cmentarzysku" nie brakuje w niej również zabawnych, sytuacyjnych dialogów.
Po skończeniu książki...

Książka fajna, Przeczytałam ją w zaledwie 2 dni.! Opowiada o psie który znalazł kość, jak się potem okazało jest to kość ludzka. Detektyw Harry Bosh wraz z partnerem starają się rozwikłać sprawę, która wcale nie jest taka prosta. Okazuje się, że w miejscu znalezienia kości, detektywi odnajdują prawie kompletny szkielet. Kilkanaście lat temu, ktoś zakopał zwłoki 12-sto...

Po przeczytaniu dużej ilości kryminałów ten niestety nie zrobił na mnie dużego wrażenia , osoba która zabiła też nie była dla mnie zaskoczeniem i bardzo nie podobało mi się to że nie do końca wiadomo jaki miała motyw. Jednak książka jest lekka w odbiorze i ma dobrze wykreowane postacie. Można przeczytać jak nie ma się już co

Mówią, że nie cel jest najistotniejszy ale droga do tegoż celu.

Ta książka jest tego idealnym przykładem:wciąga natychmiast, autor ma niesamowitą zdolność prowadzenia akcji; świetnie buduje napięcie, rozbudza ciekawość a od czasu do czasu wtrąci jakiś zgrabny żarcik.

Całą książkę czekałam na zakończenie. Sądziłam,że odkryję skomplikowaną intrygę, drugie dno, że będzie to...

Dyskusje

• Kryminał