Amerykański konserwatyzm na progu XXI wieku

Okładka książki Amerykański konserwatyzm na progu XXI wieku
Jacek Koronacki Wydawnictwo: Von Borowiecky publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Von Borowiecky
2015-01-01
2015-01-01
usa ameryka wojna secesyjna konserwatyzm federacja liberalizm wolność

Okładka książki Statystyka dla studentów kierunków technicznych i przyrodniczych Jacek Koronacki, Jan Mielniczuk
Ocena 6,3
Statystyka dla... Jacek Koronacki, Ja...
Okładka książki Techniki zarządzania jakością. Od Shewharta do metody „Six Sigma” Jacek Koronacki, Jacek Nieckula, James Thompson
Ocena 0,0
Techniki zarzą... Jacek Koronacki, Ja...

Książka wymaga pewnego wysiłku intelektualnego od czytelnika, a także pobieżnej choćby znajomości historii Stanów Zjednoczonych. Jej największą zaletą jest odbrązowienie mitu wojny secesyjnej, która jawiła się nam dotychczas jako walka złego, popierającego niewolnictwo Południa ze szlachetną, walczącą o wyzwolenie Murzynów Północą.
Otóż prawda nie jest taka prosta ani czarno-biała. Okazuje się, że ani Południe nie było opętane demonem niewolnictwa, ani Północ nie była taka szlachetna, jak nam się przedstawia.
Książka niezwykle poszerza horyzonty myślowe.

Otóż prawda nie jest taka prosta ani...

To się nazywa wszechstronność! Jacek Koronacki jest dyrektorem Instytutu Podstaw Informatyki PAN, co nie przeszkadza mu zajmować się typowo "humanistycznym tematem", a więc amerykańskim konserwatyzmem. Od wielu lat autor publikuje więc swoje artykuły na ten temat na łamach dość jednak niszowego dwumiesięcznika "Aracana", stąd "Amerykański konserwatyzm u progu XXI wieku" jest po prostu zbiorem artykułów poświęconych najważniejszym debatom konserwatystów w Stanach Zjednoczonych w ostatnich kilkunastu latach. Całość czyta się znakomicie, a autor zdecydowanie ma talent do wychwytywania najciekawszych i najwięcej wnoszących opinii prawicowych publicystów zza oceanu.

Dodaj cytat z książki Amerykański konserwatyzm na progu XXI wieku