Skazani na ból

2015-10-24
2015-10-24
skinhead trudna miłość Young Adult

więcej Więcej

Czytając moje opinie, zwłaszcza te dotyczące twórczości Pani Agnieszki, można odnieść wrażenie, że jestem monotematyczna. Powtarzam się i biadolę w kółko jedno i to samo.
Cóż, nic na to nie poradzę, gdyż kocham wszystkie dzieła jakie wychodzą spod pióra tej autorki.
W tym przypadku nie jest inaczej, bo to właśnie za takie pozycje jak „Skazani na ból” czy „Molly” Pani...

Wzruszająca i chwytająca za serce historia miłości, która nie miała racji bytu.Ale czy na pewno?.bo tylko my sami budujemy mury,bo tylko my sami tworzymy ideologię,bo tylko w nas samych powstają chore podziały, które nie służą niczemu i nikomu.przyzwyczaiłam się do książek z happy endem,bo zawsze czekamy na piękne i szczęśliwe zakończenie.bo po każdej burzy zaświeci...

Książka miała być tylko przerywnikiem ciężkich lektur, przyznam, że wypadła na plus. Bohater trudny do polubienia, ale taka niejednoznaczna postać romansu, co spowodowało, że doczytałam z zainteresowaniem do końca.

Książka jest po prostu znakomita. Początkowo byłam sceptycznie nastawiona i zaczęłam czytać ją z lekkim niesmakiem, a wszystko to przez ideologię i poglądy głównego bohatera. Jednak właśnie przez wątek skinheadów cała historia, która opowiada o trudnej ale prawdziwej miłości dwojga ludzi z zupełnie różnych światów wzbudziła u mnie dużo emocji i sprawiła, że poznawałam ich...

Jestem pod wrażeniem. Te same wydarzenia przedstawiane z punktu widzenia kobiety i mężczyzny. Moim zdanie bardzo trafnie. W momentach, gdy wydawało mi się, że akcja robi się przewidywalna, wcale przewidywalna nie była. Mało opisów, a czytelnik potrafi sobie świetnie wizualizować całą scenerię wydarzeń. Bardzo dobra pozycja. Piękna historia o miłości.

Czytając, przeniosłam się w czasy szkoły średniej, kiedy to również moją miłoscią byl Skinhead. Jakże realistyczne to wszystko było....Z sentymentem przeczytałam tę książkę. Piękne uczucie i jakże silna dziewczyna. I miłość która potrafi burzyć mury. Łza się zakrecìła w oku. Było pięknie. Warto przeczytać.

Łysy skinhead, który w wolnym czasie leje (cytat) "brudasów", zwraca się do ukochanej piękną polszczyzną w wołaczu "Amelio". Aha.

Łysy skinhead ma rozterki wewnętrzne o miłości jak kobieta. Aha.

Serio, autorka mogła dać do przeczytania tę książkę chociaż jednemu facetowi, który powiedziałby jej, że mężczyźni tak nie myślą ani tak nie mówią. Zwłaszcza ci, którzy (jak...

Ta historia na długo pozostanie w mojej pamięci.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka zdecydowanie dla młodszych czytelników. Dłużyła się z początku strasznie, po połowie jakoś poszło. Temat ciekawy, ale wykonanie nie do końca spełniające moje oczekiwania.

Książka fabułą minimalnie przypomina After1 mam tu na myśli stosunki Aleksa z ojcem ale poza tym ciekawa wciągająca zakończenie wbija w fotel... Nie spodziewałam się takiego zakończenia.

2 305
    1 322