Zdarzyło się pierwszego września (albo kiedy indziej). Dramat

Pavol Rankov Wydawnictwo: Książkowe Klimaty Seria: Słowackie Klimaty utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Stalo sa prvého septembra (alebo inokedy)
Tomasz Grabiński
Książkowe Klimaty
literatura słowacka
Stalo sa prvého septembra (alebo inokedy)
Książkowe Klimaty
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Tomasz Grabiński
Słowackie Klimaty
literatura słowacka

Zdarzenia opisane w dramacie dzieją się w okolicy 1 września, albo kiedy indziej. Czworo znajomych: Mária, Ján, Gabriel i Peter. Czytelnik obserwuje ich na przestrzeni lat. Autor pokazuje nam jak bardzo życie może poplątać losy człowieka. Czasem najlepszy przyjaciel staje się wrogiem.

Nie mam w zwyczaju czytać tego typu książek i ciężko mi się odnieść jeśli chodzi o opinię. Natomiast historia dosyć ciekawa. Co prawda liczyłam na inny wymiar opowieści ale nie zanudziłam się przy tym. Czyta się bardzo szybko, w końcu ma nieco ponad 90 str.

Nasamprzód dzieło Rankova poznałem poprzez sztukę wrocławskiego teatru Ej!Aj! Sztuka, mimo że oparta na scenariuszu skróconym w stosunku do książki, wywarła na mnie wrażenie spójnej i kompletnej. Jest to ciekawa opowieść o miłości, polityce, a także o tym, jak mały wpływ mamy czasem na własne życie.

Następnie przeczytałem powieść. Oczywiście jest tam dużo więcej wątków niż...

• Utwór dramatyczny
  • 2018