Opowieści o zwyczajnym szaleństwie. Antologia najnowszej dramaturgii czeskiej

Okładka książki Opowieści o zwyczajnym szaleństwie. Antologia najnowszej dramaturgii czeskiej
David DrábekPavel Kohout Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza ATUT Seria: Literatura czeska utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Literatura czeska
Oficyna Wydawnicza ATUT
2006-01-01
2006-01-01
Krystyna Krauze
dramat czeski antologia najnowszego dramatu czeskiego Zelenka Kohout Drabek Nellis

12003

Bardzo różnorodny tom dramatów, jakich się na polskich scenach nie spotyka.

David Drábek w "Pływaniu synchronicznym" z satyryczną swadą pokazuje pełną surrealizmu niepewność kilku przyjaciół wobec oszalałego świata, w którym wszystko jest funkcją kariery, więc jedyną ucieczką od rzeczywistości pozostaje dla nich sport, dość niemęski zresztą - pływanie synchroniczne lub......

Świetny, świetny zestaw. Tytułowa sztuka Zelenki (ciekawie zestawia się ją z filmem) - mistrzostwo. Mocny zbiór.

• Dramat
  • Literatura czeska
  • Chcę w prezencie
  • - 2014 -
  • Literatura czeska // O Czechach
  • Oczekujące
  • 9) Literatura czeska

Pavel Kohout Opowieści o zwyczajnym szaleństwie. Antologia najnowszej dramaturgii czeskiej Zobacz więcej