Opowieści o zwyczajnym szaleństwie. Antologia najnowszej dramaturgii czeskiej

David DrábekPavel Kohout Wydawnictwo: Atut Seria: Literatura czeska utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Krystyna Krauze
Atut
dramat czeski antologia najnowszego dramatu czeskiego Zelenka Kohout Drabek Nellis
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Krystyna Krauze
Literatura czeska

Bardzo różnorodny tom dramatów, jakich się na polskich scenach nie spotyka.

David Drábek w "Pływaniu synchronicznym" z satyryczną swadą pokazuje pełną surrealizmu niepewność kilku przyjaciół wobec oszalałego świata, w którym wszystko jest funkcją kariery, więc jedyną ucieczką od rzeczywistości pozostaje dla nich sport, dość niemęski zresztą - pływanie synchroniczne lub......

Świetny, świetny zestaw. Tytułowa sztuka Zelenki (ciekawie zestawia się ją z filmem) - mistrzostwo. Mocny zbiór.

• Dramat
  • Literatura czeska
  • Chcę w prezencie
  • Literatura czeska // O Czechach
  • Czeskie
  • Lit.czeska
  • - 2014 -
więcej mniej

Pavel Kohout Opowieści o zwyczajnym szaleństwie. Antologia najnowszej dramaturgii czeskiej Zobacz więcej

Okładka książki Polska jest mitem. Nowe dramaty Łukasz Pawłowski, Przemysław Pilarski
9,0
Polska jest mi... Łukasz Pawłowski,&n...