Bractwo Pierścienia

J.R.R. Tolkien Cykl: Władca Pierścieni (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction 592 str.
The Lord Of The Rings: The Fellowship of the Ring

władca pierścieni

Kup książkę

Opinie [1 040]

Ciekawa.

Doceniam mozolne wykreowanie świata i jego przedstawienie, ale zwyczajnie się nudziłem, a ciągłe (kilkunasto-? kilkudziesięciokrotne?) żarłoczności Hobbitów zwyczajnie irytowało.

Ciężko powiedzieć coś o książce, o której tyle już powiedziano. To według mnie lektura obowiązkowa dla każdego. Cały cykl czytam po wielu latach od premiery adaptacji kinowej. Żałuję, że najpierw nie przeczytałem, film popsuł mi odbiór całości. Cieszę się, że poznałem Toma Bombadila i zarazem żałuję, że jego wątek został odpuszczony.

O Tolkienie i jego „Władcy Pierścieni” słyszał każdy, nawet ja, choć przyznam szczerze, że nie rozumiałam, dlaczego ludzie aż tak bardzo zachwycają się tą książką. Jakiś pierścień, hobbici, elfy, orki, krasnoludy i inne tego typu stworzenia nie przemawiały do mnie w ogóle. Dlaczego? Pewnie dlatego, że wszyscy dookoła się nimi zachwycali, a ja chciałam być inna, chciałam być pon...

Podobno książka zawsze jest lepsza od filmu. Wszystko wskazuje, że właśnie znalazłem wyjątek. Doceniam koloryt świata, który stworzył Tolkien, wymyślną fabułę, intrygę, nieszablonowych bohaterów, jednak całość podano w sposób, który nie przypadł mi do gustu. Nie wątpię, że można się w tej powieści rozsmakować, mnie się niestety nie udało.
Testowałem wydania w tłumaczeniu Sk...

Trylogia "Władcy" przeleżała u mnie na półce piętnaście lat. W 2004 brat postanowił ją kupić w klubie Świata Książki, przeczytał, odłożył. Ja się do niej zabierałem raz jeden, nieudanie zresztą. Cóż mam na swoją obronę? Smark byłem niedorosły który wciąż zakochany w przygodach Harry'ego Pottera oczekiwał od pierwszych akapitów akcji niczym z filmów z Seagalem.

Wstyd się przyznać, ale nigdy nie czytałem całej sagi "Władcy Pierścienia". Widziałem film, ale zdecydowanie książka bije wszystko na łeb i na szyje. Piękne, wspaniałe, plastyczne opisy, znakomite dialogi. Świat Śródziemia był dla mnie jak drugi dom. Będę musiał w najbliższym czasie dalej zgłębiać tajemnice hobbitów i innych bohaterów.

Tak niesamowicie i przyjemnie wciągająca, że czytając ją przenosiłam się do świata Sródziemia. Całe szczęście, że historia rozkłada się na trzy tomy, bo byłabym strasznie niepocieszona, że to już koniec.

J.R.R. Tolkien – Władca Pierścieni – Drużyna Pierścienia

Tak w tej bajce były smoki…..były też elfy , były też krasnoludy, nie zabrakło także hobbitów, czarodziei, ludzie też tam byli. Były też i inne stworzenia. Była też wszechobecna magia i odwieczna tajemnica życia i śmierci. Tajemnica stworzenia i zniszczenia. Tajemnica początku i końca.
Nie ma końca wszyst...

Klasyka, obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika fantastyki

Dyskusje