Bractwo Pierścienia

J.R.R. Tolkien Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Władca Pierścieni (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Lord Of The Rings: The Fellowship of the Ring
Jerzy Łoziński
Zysk i S-ka
władca pierścieni
The Lord Of The Rings: The Fellowship of the Ring
Władca Pierścieni (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2015-06-15
Jerzy Łoziński
władca pierścieni

Opinie [1 061]

Władca Pierścieni - powieść, którą zawsze chciałem przeczytać i która pokonała mnie dwukrotnie.
Dopiero z biegiem lat doceniłem jej wielkość i nie poddałem się, co więcej pochłonąłem ją w ciągu tygodnia.
Pomimo tego iż film oglądałem dziesięciokrotnie nie miałem ochoty przerwać czytania, pomimo tego iż wcale tak nie wciąga, historia jest mniej dynamiczna, a język...

Zmeczylam, ale warto bylo, bo utwierdzilo mnie w przekonaniu, ze nie jest to moj gatunek.

nie mój gatunek

Historia Niziołka który na uratować sródziemie... Przyjemnie i lekko się czyta

Wydaje mi się, że fabuły nie muszę nikomu przedstawiać. Zapewne większość z Was czytała ten cykl powieści. Przez te lektury przewija się wiele dobrych, jak i złych postaci, m. in.: hobbici Bilbo, Frodo, Sam, Merry, Pippin, czarodziej Gandalf Szary, potem Biały, Radagast, Saruman, człowiek Bard, Aragorn, Boromir, elfy Legolas, Thranduil, Tauriel, Elrond, Arwena, Galadriela,...

Dla mnie osobiście, to klasyka literatury. Książka, którą obiecywałem sobie przeczytać już dawno temu i niejednokrotnie próbowałem, ale bez powodzenia. Być może musiałem dojrzeć do tego typu literatury.
Książkę czyta się dość łatwo i szybko. Autor ma niesamowity dar wprowadzania czytelnika do magicznego świata magii, mitologii, świata ludzi, krasnoludów, elfów i innych...

Wróciłem po latach. Czytałem pierwszy raz mając lat 10, od tamtej pory z 10 razy. Teraz jestem już bardzo dorosły i nie fascynuje jak dawniej, ale jest tak utkana treścią, tak spójna, tyle w niej złotych cytatów... A, że teraz momentami infantylna ? Wzór w dalszym ciągu ! Nie muszę chyba dodawać, że tylko Pani Skibniewska... Pani Tłumacz , big love... :)

Wspaniała książka tak jak świat Tolkiena, pełna przygód i braterstwa. Życzę miłej przygody i dalszej drogi poznawaniu całego Śródziemia. Polecam także po przeczytaniu Władcy sięgnąć po Silmarillion albo inne zbiory opowiadań.

Absolutny majstersztyk

Pierwsze fantasy, po które w ogóle sięgnąłem. Tylko dzięki niej przekonałem się do czytania. Mistrzostwo. Każdy powinien znać tę historię.

Dyskusje

39 896