Nie oddam dzieci!

Okładka książki Nie oddam dzieci!
Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Z życia wzięte (tom 3) Seria: Seria z czarnym kotem literatura piękna
literatura piękna

Oficjalne recenzje i

Tato, walcz o nas!

Link do recenzji

5734 638 406

Wysłuchałam audiobooka i muszę przyznać, że słuchało się go całkiem dobrze.

Jedna z najsmutniejszych obyczajówek, jakie kiedykolwiek czytałam. 😫

Pierwsze 5 rozdziałów przeczytane ze łzami w oczach.. Polecam gorąco

O ile na początku rzeczywiście wyciska łzy, o tyle później autorka na siłę próbuje je dalej wyciskać, używając tanich chwytów pisarskich. Książka od pewnego momentu zrobiła się zwyczajnie nudna. Liczyłam, mimo wszystko, na coś lepszego (nie ambitnego, bo to nie ten rodzaj literatury, ale po prostu lepszego i z całą pewnością ciekawszego).

Bardzo wzruszająca historia której morał jest prosty: żyj tak jakby jutra miało nie być, kochaj tych których masz, praca ma służyć przetrwaniu a nie być Twoim życiem.. minuty sekundy dzielą nas od zdarzeń ile razy mówiliśmy że ktoś nad nami czuwa.. czasem trzeba jednak upasc by się podnieść by zrozumieć jakich ludzi masz wokół.

„Nie oddam dzieci!” Katarzyna Michalak.

Michał Sokołowski to główny bohater powieści. Oddany mąż i ojciec. Utalentowany lekarz, który w pewnym momencie swojego życia oddala się od rodziny i rzuca w wir pracy. Kiedy w dniu trzecich urodzin syna Antosia, jego żona i syn giną w tragicznym wypadku samochodowym, Michał zaczyna inaczej postrzegać życie, które miał, a które...

Polecam.

Moją uwagę zwróciło spostrzeżenie, że nigdzie w sądzie nie jest napisane słowo "sprawiedliwość". Hmm, smutne to. A książka jest znakomita, zapada w pamięć i serce. Spłakałam się jak bóbr. Polecam!

Książka tak bardzo realna :(

Wzruszająca do łez historia lekarza całkowicie poswiecającego się pracy, któremu w jednej chwili wali się cały świat. Książka wciąga całkowicie. Uważaj, jak zaczniej czytać nie będziesz mógł się oderwać.

2 317
  • Chcę w prezencie