Romans wszech czasów

Joanna Chmielewska Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Cykl: Przygody Joanny (tom 6) Seria: Królowa Polskiego Kryminału kryminał, sensacja, thriller
2015-02-13
Królowa Polskiego Kryminału
romans kryminał morze zabytki Chmielewska

Jedna z ulubionych, dialog z kurami jest kultowy. Polecam 😁

Na półkach: , , , ,

Jest to moja pierwsza książka Pani Joanny Chmielewskiej, ale jakże udana.
Joanna główna bohaterka jest tak zakręcona jak słoik na zimę, mało tego posiada ogromy dar do komplikowania sobie życia, a te jej teksy rozkładają nas na łopatki.
Wciągająca powieść obyczajowa, z zaskakującymi wątkami sensacyjnymi. Mamy tu wszystko przygodę, zagadkę do rozwiązania a przede...

Jak zawsze krolowa, aczkolwiek romans wszechczasow nie bawi tak, jak inne dziela tej autorki. Moze z powodu braku trupa?

Tym razem historia o miłości w wersji komediowej, na wesoło. "Romans wszech czasów" to genialnie napisana historia o tym, że ukochany nie zawsze okazuje się tym, za kogo ma go zaślepiona namiętnym uczuciem zakochana kobieta. Jedna z najlepszych książek Joanny Chmielewskiej.

Fabuła / 8
Zwroty akcji / 8
Bohaterowie / 9
Humor / 10
Oryginalność / 9

Mimo, iż fabuła nie jest wybitna, Pani Chmielewska pisze tak niesamowicie zgrabnie, że nie sposób nie cieszyć się czytając tę książkę. Dodatkowo cała masa socjalistycznych smaczków (których gimbaza może już nie zrozumieć).

Warto jeszcze wspomnieć, że momentami jest wesoło, lub lekko komicznie, ale nie kretyńsko (info dla osób, które nie lubią "Lesia" ;))

Cudo, cudo, cudeńko!

Pani Chmielewska wciąż nie przestaje zaskakiwać. Jak zwykle z początku mamy prostą historię, a potem wszystko staje na głowie. Joanna, wzruszona losem dwojga nieszczęśliwych kochanków, postanawia poudawać cudzą żonę. aby ta mogła się udać na romantyczny wyjazd z kochankiem. Wszystko idzie dobrze...Do czasu. Z czasem okazuje się, że do obowiązków naszej...

Sam pomysł na kolejną przygodę Joanny jest niezwykle interesujący, z właściwą autorce bujną wyobraźnią. Tytułowy romans wywarł na mnie mniejsze wrażenie.

czasami na Chmielewską brakuje mi gwiazdek. Romans jest jedna z tych powieści które wybitnie lubię. I obok Nieboszczyka, Podejrzanych i Zabójstwa w Efekcie (zapomniałam o Wszystkim Czerwonym) należy do czołówki moich ulubionych i wymemłanych na każdą stronę. Wymemłanych od częstego czytania. Na wyrywki i od deski do deski.
Bez względu na to co inni sądza - Chmielewskiej...

Ekspresyjność humoru i akcji tej książki rozkłada mnie na łopatki. Świetna,polecam.

Dyskusje

4 330