Zosia i jej zoo. Samotne lwiątko

Okładka książki Zosia i jej zoo. Samotne lwiątko Amelia Cobb
Okładka książki Zosia i jej zoo. Samotne lwiątko
Amelia Cobb Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Zosia i jej zoo literatura dziecięca
literatura dziecięca
Zosia i jej zoo
Zoe's Rescue Zoo. The Lonely Lion Cub
Zielona Sowa
2014-01-01
2014-01-01
Jacek Drewnowski

Będzie świetna dla młodszych czytelników

Będzie świetna dla młodszych czytelników

Leoś małe Porzucone lwiątko .
Leoś jest przestraszony i bardzo samotny Zosia ma plan ale bardzo ryzykowny
Polecam tom 1

Leoś małe Porzucone lwiątko .
Leoś jest przestraszony i bardzo samotny Zosia ma plan ale bardzo ryzykowny
Polecam tom 1

Czytałam kiedy byłam młodsza, i wtedy ta książka mnie zachwyciła. Obecnie nie będę kontynuować serii, ale dla młodszych jak najbardziej polecam. Możliwe, że spodoba im się tak jak mi kiedyś.

Piękna , książka .
Polecam ;)

Piękna , książka .
Polecam ;)

Czy nie chcielibyście wiedzieć, co zwierzęta żyjące w naszym otoczeniu mają nam do powiedzenia? Zdolność słyszenia tych stworzeń posiada Zosia, główna bohaterka tej serii.

Dziadek Horacy co jakiś czas przywoził do ZOO nowe zwierzęta, które w nowym miejscu mogły znaleźć opiekę, pomoc i zrozumienie. Dość długo nie wracał ze swojej wyprawy, przez co Zosia oraz jej mama bardzo martwiły się o krewnego. Pewnego dnia jednak w górze zobaczyli balon, a w nim dziadka Horacego. Nowym zwierzątkiem, które przywiózł być lewek, Leoś.

Seria ,,Zosia i jej ZOO" składa się jak na razie z trzech tomów. Od lektury pierwszej części minęło już 7 miesięcy, jednak nie przeszkodziło mi to w odbiorze książeczki o lwiątku. Każdą opowieść można czytać oddzielnie, jednak przyjemnie jest zapoznać się z wszystkimi trzema historiami. W tej o lwiątku mamy do czynienia z prawdziwą determinacją, siłą ducha. Razem z bohaterami odczuwamy strach, ale także radość. Momentami bywa wzruszająco.

Jeden tomik czyta się niezwykle szybko, ok. 30 minut. Duża czcionka zdecydowanie ułatwia szybkie czytanie. Na końcu znajdują się dwie karty z lwiątkiem. Jedną z nich można odesłać i gdy zbierzemy odpowiednią ilość kart zdobędziemy jakąś nagrodę. Ja myślę jednak, że dobrze nadadzą się też do gry w memory. W chwili, gdy mamy dużą ilość książeczek z kartami gra może trwać naprawdę długo.

,,Zosia i jej ZOO. Samotne lwiątko" to seria, której bohaterami są egzotyczne zwierzęta, które możemy zobaczyć tylko w ZOO. To jedyna seria, którą kolekcjonuję o istotach, których nie można zobaczyć na terenie Polski na wolności. Jeżeli lubicie zwierzęta, powinna Wam się spodobać.

Moja ocena: 5,5/6

Zosia i jej zoo. Seria książeczek dla dzieci opowiadająca o dziewczynce imieniem Zosia, która mieszka wraz z mamą, panią weterynarz w Azylu zoologicznym założonym przez swojego dziadka. Nikt nie wie, że Zosia ma dar rozumienia mowy zwierząt, który pozwala jej przyjaźnić się z nimi i im pomagać. W każdej z części poznajemy nowego bohatera, którego przywiózł dziadek Horacy. Tym razem jest małe lwiątko uratowane w Kenii. Zosia pomaga mu zaprzyjaźnić się z ciągle naburmuszonym i warczącym lwem Leonardem mieszkającym w zoo. Oba lwy są smutne i samotne a Zosi w tym głowa , by im pomóc :) Fajna książka dla przedszkolaków, która pozwala im poznać zwierzęta z różnych rejonów świata. Na razie są dostępne trzy części , ale mam nadzieję, że wkrótce wydane zostaną kolejne!

• Czytane dzieciom
  • Przeczytane przed 2020