Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Źrebaki i rumaki

Okładka książki Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Źrebaki i rumaki
Agnieszka Mielech Wydawnictwo: Wilga Cykl: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn (tom 5) opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn (tom 5)
Wilga
2015-05-06
2015-05-06

Dostałam duże rozczarowanie. Czytałam przed tą książką wiele książek z tej serii i były fajne, ale tego nie ma mowy żebym dała radę wycierpieć. Jeżdżę konno, więc tym bardziej w tej książce dostrzegałam błędy.
Po pierwsze: beznadziejne zaproszenie, przecież nikt się w tydzień nie nauczy jeździć
Po drugie: Nie miejcie nawet nadziei, że po dwóch lekcjach jazdy puszczą was w teren, to niemożliwe.
Po trzecie: w dwa dni nikt nie uzbiera pieniędzy żeby kupić konia
Zawiodłam się na tej książce i miałam przez nią zastój. zaznaczam że może nie jestem instruktorką jazdy, ale to naprawdę nie możliwe i nie odpowiedzialne z tą ich jazdą. Młodszym może sie spodobać, ale jeśli też jeżdżą konno, to będzie tylko rozczarowanie. Nie polecam.

W piątym tomie wakacje w Żabim Rogu dobiegają końca. Dzieci postanawiają zakopać kapsułę czasu, do której włożą najbardziej potrzebne rzeczy. Nie może wśród nich zabraknąć telefonu komórkowego, szpilek pani Laury, zboża babci, pizzy, ponieważ wszyscy ją uwielbiają i kilka innych drobiazgów oraz list od Tajnego Klubu Superdziewczyn i Superchłopaka. Założona w przedszkolu organizacja staje się coraz poważniejsza, a dzieci mają coraz większą wiedzę oraz trudniejsze zadania do rozwiązania. Tak jest po powrocie z wakacji. Emilia jest już w trzeciej klasie i czekają ją nowe wyzwania oraz obserwuje zmiany w podejściu dorosłych do świata. Po wakacjach w Żabim Rogu pani Laura stała się miłośniczką ekologii, zagorzałą fanką roślin, wczesnego wstawania, ale to nie jedyne zmiany. Profesor Kaganek i pani Laura zastanawiają się w jaki sposób dbać o przyrodę oraz zachęcać dzieci do takiej aktywności.
Nowy rok szkolny to również nowa kampania wyborcza. Flora chce zostać przewodniczącą szkoły. W międzyczasie przychodzi tajemniczy list – szyfr do Tajnego Klubu Superdziewczyn i Superchłopaka. Okazuje się, że Hela i Kostek zapraszają ich zimą na ślub. W ten sposób rozpoczyna się ich przygoda z jeździectwem, opieką nad zwierzętami, zdobywaniem nowych doświadczeń, rosnącej odpowiedzialności i poszukiwaniem domu dla niektórych zwierząt. Poznają też Francuzkę, która przyjechała do Polski, aby prowadzić gospodarstwo.
Akcja jak zwykle jest bardzo szybka, a kolejne przełomy, wprowadzane zwroty akcji sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Tak jest w każdym tomie o przygodach Emi i jej przyjaciół. Pisane z perspektywy małej bohaterki opowieści pozwalają młodym czytelniczkom wejść w klimat książki oraz dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy.
My bardzo chętnie sięgamy po kolejne odsłony przygód „Emi i Tajnego Klub Superdziewczyn”. Każdy tom ma koło 170 stron, składa się z kilkunastu niedługich rozdziałów wzbogaconych ilustracjami Magdaleny Babińskiej. Samą bohaterkę poznajemy w pierwszym tomie, kiedy chodzi do szkolnej zerówki. W kolejnych tomach Emi powoli dorasta chodzi do szkoły, aktywnie uczestniczy w szkolnym życiu, ale się do niego nie ogranicza. To wszystko dzięki założeniu tajnej organizacji. Wszystko zaczyna się kiedy w pierwszym tomie dziewczynki są odrzucone przez chłopców, przekonanych o swojej dorosłości i męskości. To staje się początkiem dyskryminacji. Do tej pory wszyscy wspólnie organizowali wspaniałe przygody. Bardzo podoba mi się rozwiązanie problemu poczucia odrzucenia. Emi, zamiast użalać się nad sobą (tak jak większość jej rówieśniczek), szuka rozwiązania i próbuje w interesujący sposób zorganizować czas sobie i swoim koleżankom. Myśląca nieszablonowo dziewczynka ma interesujące pomysły i z tego powodu, zamiast siedzieć, nudzić się i z zazdrością patrzeć na zabawę chłopców sama organizuje klub, dzięki któremu bohaterki będą miały co robić przez kolejne tomy.
W książkach Agnieszki Mielech rozłam niesie dużo dobrego: dziewczynki pod przewodnictwem Emi zakładają Tajny Klub Superdziewczyn, w ramach którego bohaterki planują zajmować się interesującymi rzeczami, aby w ich życie już nigdy więcej nie wdarła się nuda. W kolejnych tomach odrywamy, że zerówkowy klub to coś więcej niż dziecinna organizacja. Spaja o nie tylko dzieci, ale i ich rodziców gotowych przyjść z pomocą w przygotowaniu kolejnych wyzwań i poszukiwaniu rozwiązania zagadek, dostarczaniu prowiantu, organizowaniu pikników. Najważniejszym motywem jest wielka samodzielność i decyzyjność dzieci. To wokół nich toczy się akcja i to one wyszukują kolejne sprawy do rozwiązania. Wśród licznych wyzwań nie zabraknie rozwiązywania zagadek, śledzenia, a do tego cynicznego spojrzenia na dorosłych. Z każdym tomem bohaterowie są starsi, bardziej doświadczeni, a sam klub się rozrasta i przybywają mu członkowie również innej płci, ponieważ najważniejszą sprawą tej tajnej organizacji jest świetna zabawa i poznawanie świata. Dzięki temu czytelnicy dowiedzą się sporo o różnych dziedzinach życia, poszerzą szkolną wiedzę, dostrzegą praktyczne wykorzystanie zdobytych informacji. Dla członków klubu najważniejsze jest, aby nowi członkowie byli pasjonatami badającymi otoczenie. Niezwykła pasja oraz optymizm bohaterek sprawiła, że książki cieszą się u nas dużym powodzeniem. Bohaterzy bardzo dobrze współpracują ze sobą, dzięki czemu czytelnicy mogą zobaczyć w jaki sposób rozwiązywać różnice zdań, zapobiegać konfliktom. Każdy z bohaterów w czasie zabawy ma okazję odkryć swoją wyjątkowość, poznać mocne i słabe strony. Wielkim plusem całej serii jest żywy język (strona czynna) i prosta, ale skupiająca uwagę akcja. Do tego niedługie rozdziały, duża czcionka oraz przyciągające uwagę ilustracje Magdaleny Babińskiej, która z wielkim wyczuciem oddaje to, co dzieje się w książce.
Z Emi i jej Tajnym Klubem Superdziewczyn mali czytelnicy na pewno nie będą się nudzić. Zdobędą cenną wiedzę na temat prowadzenia negocjacji z dorosłymi. Dowiedzą się, że wcale nie potrzebujemy przez wiele godzin siedzieć przed telewizorem, że czytanie książek jest nie tylko zabawne, ale i pouczające, a do tego odkryją, że każdy z nas – mimo wielu różnic – jest też taki sam i trzeba akceptować te różnice, ponieważ tylko w ten sposób żyje nam się łatwiej, lepiej, przyjemniej. Dla nas bardzo ważne jest pokazanie codzienności i zabaw dzieci. Dzięki temu moja córka może lepiej zrozumieć zachowania rówieśników, ich sposób widzenia świata, a do tego poszerzać słownictwo, dowiadywać się wielu interesujących rzeczy na temat świata.
„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Źrebaki i rumaki” (podobnie jak inne tomy serii) to interesująca lektura dla przedszkolaków oraz uczniów nauczania początkowego. Nieliczne, ale doskonale wkomponowane ilustracje Magdaleny Babińskiej bardzo dobrze wzbogacają tekst, a średniej wielkości czcionka oraz niedługie rozdziały z szybką akcją zachęcają do samodzielnego czytania. Żywy język (strona czynna), proste zdania sprawiają, że książkę doskonale czyta się na głos i chętnie słuchają jej również młodsze dzieci. Wielkim plusem jest pokazanie świata bliskiego dzieciom.
Ze względu na poszerzanie się Tajnego Klubu Superdziewczyn o chłopaka po książkę chętnie sięgną i chłopcy pragnący przeżyć niezwykłe przygody na łonie natury. Od czwartego tomu Franek staje się ważnym członkiem klubu. Czytelnicy razem z Emi odkryją jakie umiejętności i rzeczy przydadzą im się w czasie wyprawy.
Polecam całą serię o „Emi i Tajnym Klubie Superdziewczyn”, a nam pozostaje cierpliwie czekać na kolejne przygody bohaterki wykreowanej przez Agnieszkę Mielech, a w międzyczasie poznawać kolejny tom historii o Jadze Czekoladzie z nowej serii o czarownicach, którą również polecam. „Akcje w wakacje” będzie doskonałym prezentem dla wszystkich, którzy cieszą się wakacjami i w wolnym czasie szukają interesującej lektury.

Arcydzieło świata !!;]

Arcydzieło świata !!;]

SUPIII TOM!!!👏🏻👏🏻💞💞😂😂☺☺🏇🏻🏇🏻🐎🐎 ZAGADKI, ZASZYFROWANE ZAPROSZENIE NA NIEZWYKŁY ŚLUB💚💚👰🏻🤵🏻💒 I JAZDA KONNA!!!🏇🏻🏇🏻🐎🐎 POLECAM SERDECZNIE SZCZEGÓLNIE FANOM I FANKOM KONI I JAZDY KONNEJ TAKIM JAK JA!!!🏇🏻🏇🏻🐎🐎 POZA TYM LEKTORKA MIŁA DLA UCHA!!!💞👏🏻💗💚

Kolejna część Emi i kolejna rozmowa w naszym podcaście Coolcórki Kulturki:) Zapraszamy! https://anchor.fm/coolcorkikulturki/episodes/Emi-i-Tajny-Klub-Superdziewczyn-tom-4-i-5-Akcje-w-wakacje--rebaki-i-rumaki--Agnieszka-Mielech-e1dd7qh

Dodaj cytat z książki Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Źrebaki i rumaki

Video