Fotel czasu

Okładka książki Fotel czasu Anna Czerwińska-Rydel
Okładka książki Fotel czasu
Anna Czerwińska-Rydel Wydawnictwo: Fundacja Rodu Szeptyckich popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Fundacja Rodu Szeptyckich
2013-01-01
2013-01-01
9788392941903
aleksander fredro biografie

Okładka książki Syberyjskie przygody Chmurki Dorota Combrzyńska-Nogala, Maciej Szymanowicz
Syberyjskie pr... Dorota Combrzyńska-...
Okładka książki Dziewczynka z parku Emilia Dziubak, Barbara Kosmowska
Dziewczynka z ... Emilia Dziubak, Bar...
Okładka książki W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie Anna Czerwińska-Rydel, Dorota Łoskot-Cichocka
W poszukiwaniu... Anna Czerwińska-Ryd...

Rewelacyjna książka dla dzieci przybliżająca sylwetkę słynnego pisarza w przyjaznej formie. Z książki można się dużo dowiedzieć o Fredrym oraz jego losach. Nie są to suche fakty historyczne ale ciekawie opisana historia która wciąga czytelnika. Ciekawa książka i dla małych i dla dużych.
Polecam!

Polecam!

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Lubisz książki z połączeniem fantastyki i realistycznych postaci. Więc znalazłam książkę idealną dla ciebie. Jej treść związana jest z życiem i twórczością Aleksandra Fredry. Czytając ją, z przyjemnością zagłębiałam się w wydarzenia z jego życia i zachwycałam ciekawostkami na jego temat.
Myślę, że innym też się spodoba i z chęcią ją przeczytają.

Myślę, że innym też się spodoba i z chęcią ją przeczytają.

Nie podobało mi się nic, a nic... I jest to tylko i wyłącznie moja wina, a nie książki, bo jakimś fatalnym zbiegiem okoliczności trafiłam na książkę nie dla mnie. Jestem po prostu o wiele za stara na ten rodzaj dziecięcej narracji. Nie wiem jakim cudem "Fotel..." trafił w moje ręce, ale na pewno nie powinnam go czytać, bo zwyczajnie nie lubię takich historyjek. Dla dzieci w wieku podstawówkowym być może jest to dobry tekst, może przekona je do czytania i poznawania historii. Dla mnie jednak jak biografie, to tylko spod pióra Mariusza Urbanka.

Całkiem przypadkiem książeczka trafiła w moje ręce i z uśmiechem na twarzy ją przeczytałam.
Gdy jedenastoletni Olek, praprapraprawnuk Aleksandra Fredry, zachorował na anginę, trafia pod opiekę Buni. Siada na magicznym fotelu swojego prapraprapradziadka, który okazuje się prawdziwym wehikułem czasu, nie przenosi się tam sam - towarzyszy mu Pan Jowialski - kot Buni...
Już wybór imienia dla kota mnie rozbawił!
Rewelacyjna książka dla młodzieży, ale i nie tylko. Poznajemy życie komediopisarza z perspektywy współczesnego dzieciaka, którego śmieszy fakt noszenia przez mężczyzn pończoch, któremu trzeba wyjaśniać znaczenie poszczególnych wyrazów, nazw dań, tańców. Olek jest wzorowym przykładem dzisiejszych uczniów, których zwykłe, suche biografie po prostu nudzą, ale fotel zapewnia mu prawdziwą rozrywkę, bo może na własnej skórze doświadczyć atmosfery tamtych czasów.
Dzięki tej lekturze można naprawdę polubić Fredrę - już nie jako pisarza - ale jako człowieka. Poza tym książka zawiera odrobinę historii, ciekawostek z życia pisarza, ale przede wszystkim pokazuje, że warto poznawać historię swoich przodków, bo po prostu na to zasługiwali...A ilustracje - po prostu bomba - są dopełnieniem całości.
I takie właśnie książki powinny znaleźć się w bibliotece każdej współczesnej szkoły.

Już...

Bardzo, bardzo polecam.
Książa zaprasza w podróż Nas i bohatera w pzreszłość, poznajemy Aleksandra Fredrę.
Świetny sposoób przedstawienia biogrfaii. Edytorsko piękna.

Bardzo, bardzo polecam.
Świetny sposoób przedstawienia biogrfaii. Edytorsko piękna.

W kategorii literatury dziecięcej Anna Czerwińska-Rydel zasługuje na ogromne uznanie - w fantastyczny sposób przybliża dzieciom sylwetki ważnych postaci. Tym razem bohaterem jest Aleksander Fredro - w niebanalny i ciekawy sposób autorka serwuje nam same ciekawostki. Dla dzieciaków fajny sposób na oswojenie znanych postaci a i dorośli na pewno nie będą się nudzić.

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Sprzedane
  • Na półce J. 2019
  • Nieprzeczytane

Dodaj cytat z książki Fotel czasu