Wspinaczka po tęczy

Okładka książki Wspinaczka po tęczy
Władysław Krygowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Seria Tatrzańska literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Seria Tatrzańska
Wydawnictwo Literackie
1986-01-01
1986-01-01
Podhale Taternictwo Tatry Turystyka górska

więcej Więcej

Dzięki książce można przenieść się w czasie i odkryć na nowo nasze polskie Karpaty, które dziś już nie wszędzie są takie jak kiedyś.

Jetem zachwycona. Piękny język, przebogate słownictwo, wspaniałe opisy przyrody, niezwykłe wyczulenie na cały otaczający świat: ludzi, zwierzęta, skały, drzewa, rośliny, niebo.

Takie książki, prędzej czy później same mnie wołają. Ta leżała na półce kilka lat, nim to się stało nim postanowiłam w końcu przeczytać pierwsze zdanie.
Co tu będę dużo mówić. Nie ma juz takich wędrowców, nie ma już takich ludzi...którzy tak czują, tak piszą, tak odbierają. Nie ma już takich Tatr - pustych, nieschodzonych, cichych. Mało już takich książek, teraz każdemu...

• Góry
  • 2020