Pragnienie wyzwolone

Okładka książki Pragnienie wyzwolone Larissa Ione
Okładka książki Pragnienie wyzwolone
Larissa Ione Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Demonica (tom 2) fantasy, science fiction
Demonica (tom 2)
Desire Unchained
Papierowy Księżyc
2013-06-26
2013-06-26
2009-01-03
Kinga Składanowska

Shade jest młodszym bratem Eidolona i pracuje w Szpitalu Podziemnym dla Demonów jako pielęgniarz. Jak brat jest Seminusem, który bardzo lubi używać sobie z Demonicami różnych gatunków.
Runa jeszcze rok temu była człowiekiem, zakochanym w Shad’zie, do czasu gdy pewnego dnia niefortunnie postanowiła go odwiedzić i zastała z dwoma Demonicami na łóżkowych igraszkach.
Od tamtej pory sporo się zmieniło w życiu Runy. A szczególnie to, że nie jest już człowiekiem. Jakimż dla obojga jest zaskoczeniem to, że nagle ich drogi się ponownie krzyżują gdy oboje zostają uwięzieni w zimnych lochach… Shade wie, że Runa go nienawidzi, jednak oboje nie mają wyjścia i aby ujść z życiem, muszą ze sobą współpracować.

Ta część była ciut słabsza od poprzedniej. Zdecydowanie mniej polubiłam średniego brata, mimo, że emocjonalnie miał w sobie więcej bólu i musiał sobie radzić z klątwą, która nad nim ciążyła. Nie przemawiała do mnie jego „niechęć” do tego co i jak robił demonicom w swoim „gniazdku”. Również jego podejście i traktowanie Runy nie do końca mi pasowało. Ale to w tym jest właśnie najlepsze, że każdy z braci jest inny. Każdy ma inne moce i inne bolączki, z jakimi się musi zmagać. Bohaterzy nie zlewają się w jedno i każdy ma swój charakter. A akcja nie stopuje. Pojawiają się kolejne postacie a te poprzednio poznane coraz bardziej wybijają się na pierwszy plan. Czy braciom uda się wyzwolić Shade’a z mocy klątwy? Kim okaże się ich wróg i czy będą mieli jakiekolwiek szanse aby z nim wygrać?

Od tamtej...

Zapadamy się coraz bardziej w fantastyczną rzeczywistość Larissy Ione. Poznajemy coraz więcej faktów, dowiadujemy się co u poznanych bohaterów i przeżywamy nowe przygody. Jak u Martina, nikt nie jest bezpieczny ale to tylko dodaje pikanterii ;)

Pierwsza część zrobiła na mnie większe wrażenie, zwłaszcza główny bohater, co mnie w sumie zdziwiło, gdyż to właśnie Shade wygląda i zachowuje się jak facet z moich snów ;) - akcja, miłość, przywiązanie, demony - dobra mieszanka w wydaniu tej serii.

Po lekturze „Rozkoszy nieujarzmionej” przyszła kolej na przeczytanie „Pragnienia wyzwolonego”, czyli historii drugiego z braci Shade’a. Larissa Ione pochwyciła mnie w swoje macki ukazując wizję jej demonicznego, jakże rozbudowanego świata paranormal romance. Poprzednio poznaliśmy historię demona seminusa, lekarza Eidolona i zabójczyni demonów Taylii, nie była to łatwa miłość, ale w końcu jakoś wszystko się ułożyło. Na samym początku przestrzegam przed lekturą osoby wrażliwe, nie przepadające za erotykami, ponieważ w cyklu Demonica mamy istoty paranormalne, które do egzystencji potrzebują seksu i partnerki, która im pomoże w pewnej przemianie. Co tym razem nam zaserwowała autorka?
Akcja książki rozgrywa się rok po wydarzeniach z „Rozkoszy nieujarzmionej”, Tayla wiedzie szczęśliwe życie u boku Eidolona piastując stanowisko Regenta Aegis, były zwierzchnik kobiety Kynan nie mógł sobie poradzić, że zdradą swojej żony, dlatego też przyjął propozycję Eidolona i rozpoczął pracę w podziemnym szpitalu dla demonów. Po minionych wydarzeniach inaczej spogląda na świat demonów, wie, że nie każdy jest na wskroś zły, kieliszek stał się zbyt dobrym kompanem. Zdrada boli, a Ana wybaczenie jest zbyt wcześnie, o ile w ogóle do niego kiedykolwiek dojdzie.
Eidolon i Wraith są zaniepokojeni tym, że nie mogą skontaktować się ze swoim bratem Shade’m, zaczynają się o niego martwić i mieć bardzo złe przeczucia. Co spotkało demona? Czy żyje?
Runa Wagner była zwyczajną młodą kobietą, kiedy na swej drodze spotkała przystojengo Shade’a. Mężczyzna wydawał się mieć wszystko, czego pragnęła, znał jej każde pragnienie. Nie miała najmniejszego zamiaru zakochiwać się w nim, jednak nie potrafiła się oprzeć pożądaniu, które między nimi krążyło.Ukłądało się im całkiem dobrze, do czasu, kiedy Shade dopuścił się zdrady, Runa nakryła go na gorącym uczynku z dwoma kobietami, co pogruchotało jej serce. Demonia natura wzięła nad nim górę, chociaż to go nie usprawiedliwiało. To był początek Runy Wagner i koniec zarazem, uciekając od mężczyzny, jak najdalej wpada w tarapaty, spotkała kogoś, kto jeszcze bardziej namieszał w jej życiu, poprzez ugryzienie zmieniając kobietę w wilkołaka. Za to, co ją spotkało obwiniała Shade’a, marzy o tym, aby dostał to, na co zasłuży, co ciekawe ponowne spotkanie da jej możliwość przekonania się, że tak właśnie będzie, tylko najpierw sama musi się wykaraskać z kłopotów.
Pewnego dnia budzi się w lochu, jest przykuta do ściany, a wraz z nią Shade, obydwoje są zdezorientowani, jednak zdają sobie sprawę z tego, że aby wyjść z tego cało, muszą współpracować, tylko czy będą w stanie odrzucić przeszłość?
Runa nie jest już taką głupiutką i słabą kobietą, bardzo się zmieniła i ta przemiana przyniosła jej korzyść. Shade zaczyna to dostrzegać, że po dawnym dziewczątku nie ma śladu, nowa Runa jest potężniejsza, pociągająca i pała do niego nienawiścią. Ich porywacz doprowadził do spojenia Shade’a z Runą, zdają sobie sprawę, jakie mogą być tego konsekwencje. Jeśli Shade zakocha się w swojej partnerce, aktywuje ciążącą na nim miłosną klątwę Maluncoeur, co się z nim wówczas stanie? Kto stoi za porwaniem Runy i Shade’a? Czy uda się zapobiec klątwie?
Shade jest bardzo złożoną postacią byłą w nim głębia, która mi się podobała, jako demon nie miał łatwo, chociaż może się wydawać, no jak to? Kochał kobiety, jako demon seminus lub incubus, ze strony ojca, był zmuszony do przyjmowania i zaspokajania każdej kobiety, która go chciała. Kiedy dojdzie do jego przemiany będzie jeszcze gorzej, to ostatni etap dojrzałości płciowej, wszystko się pogorszy. Jeśli do tego dojdzie i nie zostanie sparowany, stanie się demonem, który oszalał z powodu pragnienia zaspokojenia każdej kobiety, z którą się zetknie. Sprowadzi spustoszenie na samego siebie i każdą kobietę. Nikt nie chce być więźniem własnego popędu.
Bohaterowie są zmuszeni spędzić wspólnie czas ze względu na ich więź godową, aby zyskać świadomość, że są bratnimi duszami. Są zranieni, a ten ból miał wpływ na ich życie i związki. Runa ma poczucie winy, którego nie może się pozbyć i naciska Wraith, by wykorzystał swój talent, aby się go pozbyć, ale demon nienawidzi tej zdolności i nigdy nie zrobi tego kobiecie, która jest dla niego tak cenna.
W książce mamy elementy BDSM, całe szczęście są pokazane w sposób, który nie przekracza granic dobrego smaku, tortur nie ma zbyt często, Shade ma pewien dar, potrafi dostrzegać w kobietach ciemność i sprawić, że zyskują poprzez kontakty z nim pewność siebie, odrzucając wszelkie zwątpienia.
Nie czytałam wcześniej książki, która tworzy tak wielowarstwowy świat demonów, jedne z nich są złe, inne gorsze, ale nie można ich wrzucać do jednego worka. To na prawdę świetny pomysł, pojawiają się także upadłe anioły, które kocham.
Bohaterowie są wielobarwni i przedstawieni w sposób bardzo plastyczny. Ich różnorodne charaktery nadają opowieści swoistego kopa, którego brak tak wielu historiom. Każda z postaci posiada odrębne cechy, które wyróżniają ich z tłumu, nadają oryginalności i wiarygodności. To, co mnie zachwyca w kreowaniu bohaterów to, że na zewnątrz każdy z nich pała nienawiścią i niebezpieczeństwem, jednak kiedy spotykają na swej drodze ukochaną osobę, zmieniają się nie do poznania, emanują wręcz miłością i ciepłem, gotowi oddać za nią życie.
Seria Demonica autorstwa Larissy Ione jest po prostu niesamowita. Romans paranormalny w najlepszym wydaniu. Nie żałuję ani chwili poświęconej lekturze zarówno tej części, jak i poprzedniej. Nie mogę doczekać się kolejnego tomu.

Ciężko mi się ją czytało na początku, tak samo miałam z pierwszą częścią, gdzieś od setnej strony dopiero mnie wciągnęła, nie mogłam się oderwać i doczekać, co się dalej stanie. Myślałam, że Gem się uda, zdziwiona byłam tak samo jak Kynan, kiedy dowiedział się, że Gem jest dziewicą, że tylko na niego czekała. Tak jak w pierwszej części mamy happy end, Runa i Shade są ze sobą, a klątwa, którą posiadał Shade została przeniesiona na jego brata Roag'a.

Lubisz demony, wampiry, wilkołaki???
Jak tak, to ta książka jest dla Ciebie.
Seria "Demonica" to najlepsze wydanie paranormal romans jakie czytałam.
Druga część "Pragnienie wyzwolone" aż ocieka seksem. Oj dzieje się, dzieje... Grey wśród demonów.
Książka wciąga i nie ma czasu na nudę...

Lubisz demony, wampiry, wilkołaki???
Jak tak, to ta książka jest dla Ciebie.
Seria "Demonica" to najlepsze wydanie paranormal romans jakie czytałam.
Książka wciąga i nie ma czasu na nudę...

Autorka ponosi poprzeczkę i daje nam jeszcze więcej uczuć i jeszcze więcej pożądania. Ach, te demony... A kiedy umieścimy jej skute w jednym miejscu? A jak mają jeszcze za sobą przeszłość i Ona poprzysięgła zemstę Jemu? A jeśli na koniec zrobimy z nich partnerów, którzy muszą walczyć o życie? Prawda, że super? Polecam

Wielkie rozczarowani. Po pierwszej, rewelacyjnej części , druga miała mnie wgnieść w fotel, a tym czasem...
Sex tak nudny , że nie seksowny.
Bohaterowie bez charakteru .
I te na siłę kreowane problemy. Wydumane i wymyślone na szybko.
Ogólnie ,jak już ktoś napisał ZAPCHAJDZIURA.
Można przeczytać .
Ja nie skończyłam.

Sex tak nudny , że nie seksowny.
Bohaterowie bez charakteru .
I te na siłę kreowane problemy. Wydumane i wymyślone na szybko.
Ogólnie ,jak już ktoś napisał ZAPCHAJDZIURA.
Można przeczytać .
Ja nie skończyłam.

Kurcze nie zachwycila mnie ta ksiazka, ale Pożyczyłam z biblioteki od razu trzy części więc muszę je przeczytać.

Po tomie I nie spodziewałam się już rewelacji i tak też było. Do przeczytania, jako zapchajdziura w czasie, kiedy nie mam nic lepszego pod ręką.

• Romans

Larissa Ione Pragnienie wyzwolone Zobacz więcej