Na krawędzi

Okładka książki Na krawędzi Ilona Andrews
Okładka książki Na krawędzi
Ilona Andrews Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Na Krawędzi (tom 1) fantasy, science fiction
Na Krawędzi (tom 1)
On The Edge
Fabryka Słów
2011-09-30
2011-09-30
2009-09-29
Mateusz Repeczko

Dla mnie bomba! Fabuła bardzo prosta, na Rubieży czyli granicy między niemagiczną Niepełnią (niektórzy nazywają ją USA) a magiczną Dziwoziemią pojawia się zło pod postacią paskudnych piekielnych ogarów. Ktoś musi je powstrzymać, tym razem rubieżanka Rose i jej dwaj młodsi bracia oraz Declan, rycerz z Dziwoziemi. Wszystko szybko toczy, żadnej nudy. Dużo zawdzięczamy rycerzowi, który nie kłamie, ale pozwala by ludzie wyciągali błędne wnioski z jego słów. Wiadomo jak książka się skończy, ale ile frajdy z czytania!

coś innego

coś innego

Historia nieskomplikowana, postacie są stopniowo barwnie przedstawiane,fabuła nabiera tempa, a zakończenie obiecuje dużo więcej w następnym tomie.

Na półkach: , , , , , , , ,

Silna główna bohaterka, która nie dość, że potrafi się bronić, to jeszcze nie pozwoli sobie w kaszę dmuchać! Bardzo polubiłam główną bohaterkę i jej rodzinę. Z pewnością wrócę to tej książki

Państwo Gordon wykonali kawał dobrej roboty. Cała seria bardzo mi się spodobała. Mam nadzieję że latorośl przedstawiona w książkach, doczeka swojej historii. Mamy świat nie z tego świata, a także taki świat pomiędzy, szybką i ciekawą akcję, a do tego wątek miłosny, czyli wszystko to, co tygryski lubią najbardziej. Polecam!

Kocham takie książki. Humor , zabawa i przede wszystkim kłopoty którym trzeba zaradzić. Rose jest cudowną główną bohaterką i jej bracia są równie wspaniali. Babcia czasami bywa surowa ale jest także opiekuńcza i zawsze się poddaje gdy chłopcy robią słodkie oczka. Cała rodzina może na sobie polegać i sobie ufać. A do tego pojawia się jeszcze Declan. No jak tu go nie lubić? Wiadomo było już od samego początku że między naszą bohaterką a nim rozwinie się jakieś uczucie . Życzę im z całego serca szczęścia.

Zaraz sięgam po drugą część. Ta powieść jest naprawdę bardzo interesująca .

Bardzo dobra,

wartka akcja, dużo humoru, świetne postaci nawet te w tle.
jedyny minus za bardzo schematycznego głównego bohatera męskiego - bez skazy.
(takich już było dużo)

Bardzo dobra,

wartka akcja, dużo humoru, świetne postaci nawet te w tle.
jedyny minus za bardzo schematycznego głównego bohatera męskiego - bez skazy.
(takich już było dużo)

Mimo, że duet Ilony Andrews nie jest mi obcy, a ich kultowe serie "Hidden Legacy" czy "Kate Daniels" są znane i uwielbiane to o tym tytule dowiedziałam się z grupy o fantastycznych książkach i muszę przyznać, że żałuję, że tak późno!

Nie zgadzam się z tym, że książka jest o wiele gorsza, jak dla mnie jest po prostu inna, ale równie wciągająca!

Świat dzieli się na szlachtę posiadającą nadprzyrodzoną moc, zamieszkujących Dziwoziemię, ludzi, którzy nie mają sobie ani krzty magii występujących w Niepełni oraz garstkę odmieńców, którzy są obdarzeni magicznymi zdolnościami, ale nie na tyle by dostąpić wstąpienia do tych pierwszych, a zbyt "magiczni" dla tych drugich.

Właśnie na granicy obu tych światów - tak zwanej Rubieży mieszka Rose wraz ze swoimi młodszymi braćmi, która codziennie zmaga się z problemem biedy i wiązania końca z końcem.
W obliczu zbyt dużej rezerwy mocy i pokazania jej innym na festiwalu rozbłysku jest w wiecznej obawie o swoje życie i wolność, ponieważ każdy chciałby mieć tak potężne dzieci ze związku z nią, nawet kosztem wzięcia jej wbrew woli.

Właśnie przez wzgląd na dawne bitwy z innymi o to, gdy pojawia się nieznajomy z Dziwoziemi nie napawa ją to optymizmem, a ciepłe przyjęcie nie należy do jej listy priorytetów.. jednak czy ów obcy jest przyjacielem czy wrogiem?
Czy w dobie nowych zagrożeń lepiej wybrać mniejsze zło?

Więcej nie zdradzę, przeczytajcie!!

Świat dzieli się na...

1997

Niby to jest oklepane ale jakimś cudem pani Andrews wszystko potrafi sprzedać

Niby to jest oklepane ale jakimś cudem pani Andrews wszystko potrafi sprzedać

Łał ale trzeba mieć umysł aby przy tak popularnym gatunku fantasy stworzyć całkiem inny tak ciekawy świat. Jestem zachwycona. Czytam i na pewno wrócę.

• Urban fantasy