Bastiony mroku

Robert JordanBrandon Sanderson Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Koło Czasu (tom 13) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
2010-01-01
Zysk i S-ka
Koło Czasu (tom 13)
fantastyka, fantasy, science fiction
2014-04-28

Oj dzieje się, doskonały tom

Tyle się dzieje w tej jednej tej jedynej książce ile przez 10 pierwszych!
Akcja ratowania Moireine najlepsza że wszystkich bo, wiadomo, Mat.
A poza tym - zaczynają się potyczki na większą i mniejsza skalę. Idzie się pogubić kto i gdzie jest (na szczęście wiadomo z czym walczą).
Nie pamiętam czy to w tym tomie, czy w poprzednim - była historia obrony wieży strażniczej...

Należy docenić Brandona Sandersona za to, że sprawnie i bez zbędnych aberracji kończy cykl Jordana, ale to już nie jest to samo. Są fragmenty, gdzie czuć nadal tę jordanowską magię, tyle że są to pewnie te sceny, które Jordan zdążył napisać za życia.
Niewątpliwie wartością dodaną prozy pisanej przez Sandersona są walki i bitwy, odpowiednio długie z dużą dozą dramatyzmu i...

Akcja cyklu "Koło Czasu" powoli zmierza ku końcowi. Kolejne wątki powoli ulegają zamknięciu, pewne sprawy zostają w końcu zamknięte a nieporozumienia wyjaśnione.

Pewnie powtórzę się ale odkąd Sanderson kontynuuje cykl, czyta się dużo lepiej. Brak niepotrzebnych długich wywodów o nieistotnych rzeczach. Bohaterowi stali sie jakby bardziej realni i ciekawsi. Wszystko...

Po prostu kapitalna. Czyta się genialnie.

Podoba mi się, że autor nie rozwija na siłę wątków o których Jordan nie wspomniał. Dlatego niektóre rozdziały są bardzo krótkie.

Sanderson dodał nowej jakości do Koła Czasu. Książkę przeczytałem z zapartym tchem i już nie mogę doczekać się finalnego tomu sagi.

Bardzo dobra książka. Nie chciałabym być złośliwa, ale aż się ciśnie na usta zdanie, że od czasu, jak Brandon Sanderson zajął się dokończeniem cyklu "Koło czasu", bardzo zyskał on na jakości.
Książkę czyta się bardzo szybko, brakuje dłużyzn, które pojawiały się często we wcześniejszych częściach. Bastiony mroku to bardzo dobra lektura. Aż nie mogę się doczekać ostatniej...

• Fantasy
  • Chcę w prezencie
  • Fantastyka
  • Do kupienia
  • Koło Czasu
  • Koło czasu
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Bastiony mroku