Rival

Okładka książki Rival Penelope Douglas
Okładka książki Rival
Penelope Douglas Wydawnictwo: NAL Cykl: Fall Away (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Fall Away (tom 2)
Rival
NAL
2014-08-26
2014-08-26

Uwielbiam tą serię!
Pokochałam Madocka jest uroczy i zabawny.
Napięcie między głównymi bohaterami jest wręcz namacalne.
Scena w deszczu! Ich kłótnia i napięcie seksualne buchało jak iskry

Uwielbiam tą serię!
Pokochałam Madocka jest uroczy i zabawny.
Napięcie między głównymi bohaterami jest wręcz namacalne.
Scena w deszczu! Ich kłótnia i napięcie seksualne buchało jak iskry

"Często zastanawiam się, czy przeszłość wydaje się lepsza, ponieważ tak bardzo nienawidzimy teraźniejszości, czy może wydaje się lepsza, bo taka była"❤️
RYWAL - PENELOPE DOUGLAS
(tłum. Sara Amato)
8/10⭐️
👨‍⚖️
Q: jeśli pierwszy tom serii Wam nie podejdzie, to dajecie jej jeszcze szansę na poprawę czy porzucacie taką serię?
Opowiem Wam historię...
Historię dziewczyny, której matka interesuje się tylko pieniędzmi i wysoką pozycją...
Historię chłopaka, który uważa, że jego ojciec jest naciągany na niepotrzebne wydatki...
Historię młodych ludzi, którzy nigdy nie mieli dobrych wzorców do naśladowania...
Historię przyrodniego rodzeństwa, które skrywa wiele wspólnych sekretów...
👨‍⚖️
❤️"Przełykamy każdą je*aną cegłę, którą ten świat wpycha nam do gardła, do czasu aż zbudujemy ścianę, której nic nie złamie"
👨‍⚖️
Po mega słabym 'Dręczycielu' bez większych oczekiwań podeszłam do 'Rywala'. Z początku zabierałam się do niej jak pies do jeża, ale dość szybko się okazało, że będzie dużo lepsza od poprzedniczki. Przede wszystkim nie mamy tu aż tak toksycznych i chorych zachowań, jak w 'Dręczycielu', co od razu mi się spodobało. Co prawda dorośli w dalszym ciągu są tu praktycznie nieobecni, a młodzi sami rozwiązują swoje problemy. Niemniej tutaj już sam pomysł na fabułę był o niebo lepszy🥰
👨‍⚖️
❤️"Kiedy ktoś, kogo kochasz, cię potrzebuje, robisz to, co musisz"
👨‍⚖️
Podobała mi się relacja Fallon i Madoka. Była dużo bardziej dojrzała niż relacja Tate i Jareda. Dużo szybciej też w nią uwierzyłam. Byłam zaskoczona tym, kim jest ojciec Fallon i tym, jak wredną i fałszywą ma matkę - o ile kogoś takiego można określić takim mianem. Kręciłam z niedowierzaniem głową nad intrygami, które potrafiła wymyślić...Na szczęście Fallon nie pozostała jej dłużna❤️Cieszę się też, że często rozmawiali z Madokiem i pochodzili do swojej przeszłości logicznie, a nie obrażali się jak dzieci o coś, na co oni nie mieli wpływu, bo zostali zmanipulowani🥺
👨‍⚖️
Nie chcę za wiele zdradzić z fabuły, bo o dziwo opis mówi o niej bardzo mało i nie chcę nikomu zepsuć zabawy, ale możecie mi wierzyć na słowo, że cały czas coś się dzieje. Ten tom pozwolił mi jeszcze bardziej polubić Madoca, a także Jaxa, na którego historię już zacieram ręce🔥
👨‍⚖️
Do czego mogę się przyczepić to fakt, iż mam wrażenie, że to Devil's Night w wersji light😅'Dręczyciel' przypominał mi miejscami 'Corrupt', z kolei 'Rywal' przypomina mi 'Hideaway'. Z tym, że ta seria jest bardziej skierowana do osób, które wolą lżejsze klimaty, niż te w DN. Czy to źle? Zależy...Dla mnie trochę tak, bo to wygląda, jakby Pen nie umiała napisać nic świeżego, skoro dwie jej sztandarowe serie opierają się właściwie na tym samym🤔
👨‍⚖️
❤️"Przemoc nigdy nic nie rozwiązuje, ale...czasem, zwraca czyjąś uwagę. Czasami, zaznaczę, że tylko CZASAMI, przemoc jest jedyną rzeczą, którą ludzie szanują"

RYWAL - PENELOPE DOUGLAS
(tłum. Sara Amato)
8/10⭐️
Opowiem Wam historię...
Historię...

Czytając tę część mam odczucie, jakby była ona pisana na szybko. Nie twierdzę, że to jest zła książka tylko w moim odczuciu po prostu niedopracowana. Pochłonęłam ją na jeden raz tylko, o ile do Devil’s night, czy do „Punk 57” wrócę to już do tej serii raczej niekoniecznie. Madoc Caruthers i Fallon Pierce są przyrodnim rodzeństwem, które się nienawidzi. Dziewczyna dwa lata temu wyjechała, i to wszystko przez to, że ich rodzice odkryli co się pomiędzy nimi dzieje. Fallon wraca, Madoc nie jest z tego powodu zadowolony jest na nią wściekły, że wyjechała bez żadnych wyjaśnień, a teraz wraca i na dodatek zaprzyjaźnią się z jego przyjaciółmi. Między nimi jest dużo niewyjaśnionych sytuacji, a także żalu.
Czy się dogadają?

Rywal"P.Douglas.
To jest drugi Tom serii FALL AWAY.W pierwszym poznaliśmy przy historii Jareda i Tatum jego najlepszego przyjaciela Madoca. I niestety, krótko stwierdzając w pierwszej części w ogóle nie zapałałam do niego sympatią wręcz mnie bardzo irytował ,ale Kiedy dowiedziałam się o czym będzie drugi tom zaciekawiło mnie to w jaki sposób autorka przekona mnie do tej postaci bo oczywiste było, że to on będzie grał główną rolę. Niestety nie jestem do końca przekonana czy w Dręczycielu było cokolwiek wspomniane o jego przybranej siostrze .No w każdym bądź razie ja nie potrafię sobie tego przypomnieć tak bardzo pochłonęła mnie historia poprzedników. Bardzo podobał mi się "Dręczyciel" natomiast po przeczytaniu tej części jestem zachwycona" Rywalem: jeżeli trzecia część będzie jeszcze lepsza No to ja jestem za. Relacja tych dwojga od początku nie jest prosta, jest bardzo skomplikowana bardzo ich do siebie ciągnie i Chemia jest odczuwalna bardzo mocno. JEstem w szoku ile cierpienia mogą znieść młodzi ludzie i jak autorka to zgrabnie wPlotła w karty powieści ,że człowiek chce jeszcze i jeszcze i jeszcze. Dla mnie te dwa Tomy to była ciężka i burzliwa Droga do szczęścia, te dzieciaki Bo to jest tak naprawdę książka o nastolatkach ,no powiedzmy o młodych dorosłych ludziach naprawdę sporo musieli przejść i sporo wycierpieć w życiu. Madoc tak na prawde był spoko chlopakiem ,który za fasadą lekkomyślnego nastolatka sporo musiał przejść.Fallon ,to co ta dziewczyna przeszła ,po prostu boli.🥹Ta książka to opowieść o trudnym dorastaniu,trudnych wyborach, ciężkich relacjach i kiepskich początkach. Zakończenie tej książki Bardzo mi się podobało ,a najbardziej Urzekła mnie postać tutaj drugoplanowa i chodzi o brata Jareda i powiem wam ,że pokochałam tego chłopaka już na kartkach tej powieści .Kiedy dowiedziałam się, że to właśnie o nim będzie trzecia część już wiedziałam, że bardzo chętnie po nią sięgnę.Tam to dopiero będzie się działo tak jak przypuszczam😆 także Ja ze swojej strony polecam .Poznajcie historię Madoca i Fallon i ich ciężkiej wyboistej drogi do szczęścia.

Rywal"P.Douglas.

Rodzice Madoca i Fallon byli małżeństwem. A oni złamali społeczne tabu i nie zachowywali się jak rodzeństwo - zostali kochankami. Fallon zostaje odesłana, a Madoc myśli, że odeszła z własnej woli.

Teraz, po ponad 2 latach wszystko się zmienia. Fallon wraca. Madoc jest zupełnie inną osobą. Czy wyjdą ponad nieporozumienia i zaszłości, a może miłość pokona wszystko?

Po (powiedzmy to sobie wprost) niespodziewanej męce jaką było “Królestwo ciała i ognia” potrzebowałam przerywnika, odmóżdżenia, przecinka czyli po mojemu ‘gówno romansu’. Zdecydowałam się zatem pociągnąć dalej serię Fall Away i cóż… było, spoko.

Czy “Rywal” jest lepszy od “Dręczyciela”? Nie.
W scenach, w których pojawiała się Tate czułam się zażenowana jej tekstami, wielokrotnie łapałam się za czoło mówiąc ‘wyjmij głowę z dupy’. Nie wiem co się stało z bohaterką, która polubiłam w pierwszej części, mam nadzieje, że to jakieś chwilowe nieporozumienie. Oczywiście jest tu więcej pikanterii ale co za tym idzie, brak wyważenia między erotyką a minimalnie sensowną treścią. W słowniku Madoca jedynym co określa stosunek seksualny jest
r u c h a n i e. Jest apodyktycznym dupkiem, bezczelnym w swojej postawie ale teksty ma dobre. Fallon bawi się z nim w łapanego albo Beatę Kozidrak “Pojawiam się i znikam”. Sceny między naszymi gąbeczkami są bardzo dobrze napisane, napięcie buzuje a chemia szczypie w nos. Poza tym jest tajemnica, są dramy i gównoburze.

Jeżeli chodzi o fabułę, logikę, wiarygodność i kręgosłup moralny to mogłabym określić to młodzieżowym zwrotem: iks de. Nie biorę tej książki na poważnie i wam też radzę. Niestety, pojawia się tu trochę moralizowania o miłości i przeznaczeniu. Nie powinno tu tego być, nie kiedy tłem jest relacja dwójki osób, które nie robią nic innego poza ciągłymi kłótniami, wyzywaniem się i seksem na zgodę. Próba umoralniania czytelnika nie irytuje na tyle bym zaczęła ziać ogniem, jest natomiast na tyle widoczna, że “Rywal” nie dostanie tak wysokiej noty jak swój poprzednik. Moim największym zarzutem wobec tej książki jest wiek bohaterów, nie toleruje i tolerować nie będę (do czego was też zachęcam) aby siedemnasto czy osiemnastolatki wsadzać do takiej fabuły. Trzymajmy przynajmniej jakieś pozory przyzwoitości.

Czy “Rywal” jest lepszy od “Dręczyciela”? Nie.
W scenach, w których pojawiała się Tate czułam się zażenowana jej tekstami,...

Rywal" wypada troszkę gorzej niż "Dręczyciel".

Uwielbiam Penelope i jej historię, ale tak jak zawsze czytelnikowi funduje rollercoaster emocjonalny, tak tutaj historia Madoca i Fallon wypada troszkę słabiej.
Owszem wciąga czytelnika, jednak nie powoduje większych emocji. Może to z powodu bohaterów a może to fabuła ? Ciężko mi stwierdzić. 🤷‍♀️🤷‍♀️

Madoc i Fallon są dla siebie przyrodnim rodzeństwem. Coś między nimi zaczynało się dziać, gdy byli młodsi , ale niestety zostali rozdzieleni i wszystkie wcześniejsze uczucia zamieniły się w nienawiść, zemstę i żal.

Mamy tutaj troszkę poplątana relacje nie tylko głównych bohaterów, ale też ich rodziców. Możliwe, że przez ten natłok tych wszystkich relacji dookoła nich, historia aż tak mocno nie wkręca czytelnika, ponieważ skupiamy się nie na głównych bohaterach ale też na innych - rodzice , Jared i Tate.

Oczywiście spędziłam czas miło, aczkolwiek znam autorkę i ta historia wyszła troszkę słabiej od innych.

Rywal" wypada troszkę gorzej niż "Dręczyciel".

Madoc i Fallon są dla...

Pierwsza cześć (Dręczyciel) dużo bardziej mi się podobała, choć tez miałam do niej swoje zastrzeżenia. A zaznaczmy, ze lubię romanse Young Adult.

Dla mnie ta historia była patologiczna, relacja toksyczna (i nie mówię tu o okolicznosciach, z którymi zmagała się para, bo to rozumiem, tylko o ich wzajemnej relacji). To było trochę 50 twarzy Greya w wersji YA, ale zupełnie mnie to nie jarało. Fabuła nijaka., kiczowata, i miejscami po prostu na maksa dziecinna. Czytając tu opinie, zastanawiałam się „I to naprawdę się podoba?”. Tę autorkę naprawdę stać na więcej. Dręczyciel, mimo że nie idealny, był dużo, dużo lepszy.

Zupełnie nie wczułam się w tę ich relację, nie rozumiałam ich, nie czekałam pełna emocji, co dalej. A chyba nie o to chodzi w czytaniu takich książek.

Podobały mi się niektóre fragmenty z Jaredem i Tate, nawiązujące do pierwszej części,, ale poza tym chciałam po prostu już skończyć to czytać.

Ostatecznie nie polecam. Zobaczymy, o czym jest trzecia część, ale nie ma wysoko postawionej poprzeczki, jeśli ma być lepsza od poprzedniej…
A do „The Boy She Hates”, mojej ulubionej historii YA innej autorki, nawet się nie umywa. Szkoda czasu.

Przeczytałam pierwszą część i mimo, że nie urzekła mnie jakoś strasznie mocno, to stwierdziłam, że sięgnę po kolejne tomy z zwykłej ciekawości. Potrzebowałam lekkiej książki, której ebook znajdę na empikgo, żeby czytać go przy usypianiu Młodego. I tak w trakcie tej codziennej czynności po trochu, po trochu czytałam sobie tę książkę. Jeśli miałabym usiąść do papierowej wersji to pewnie bym trochę żałowała wydanych pieniędzy i czasu. A tak wykorzystałam ten czas i abonament na empikgo. Więc jak to mówią Win-Win ;)

Rywal to historia Madoca i jego przybranej siostry Fallon. Chociaż to nie powinno się wydarzyć to tych dwoje połączyło silne uczucie, na które w tamtym momencie byli zdecydowanie za młodzi. A napewno byli zbyt młodzi i niedoświadczeni na konsekwencje związane z tym wszystkim.

Fallon zniknęła z jego życia zostawiając okropną pustkę, z którą radził sobie w typowy dla nastolatka sposób - piciem, imprezowaniem i wyścigami. Ona miała zdecydowanie gorzej - wysłana przez matkę, która zbytnio się nią nie interesowała do szkoły z internatem, została odcięta od wszystkiego co dobrze znała i kochała. Po latach postanawia wrócić by zemścić się na wszystkich. Na własnej matce, na ojczymie i na chłopaku, który złamał jej serce. Cały plan jednak bierze w łeb, gdy po latach ma przed sobą miłość swojego życia i okazuje się, że ich uczucie nie umarło, a właściwie rozgorzało od nowa i to ze zdwojoną siłą. Czy tych dwoje zdoła pokonać wszelkie przeciwności, które staną na ich drodze?

Czyta się dobrze i całkiem szybko. Książka napisana przystępnym językiem. Jednak trochę chyba jestem za stara już na tego typu historie umieszczone w licealnych - wczesnostudenckich czasach. Mimo to nie chcę nikogo do tej serii zniechęcić, bo obiektywnie patrząc nie jest zła ;)

Na początku wspomnę o tym co mi się nie podobało. Zawsze mam to zarzucenie do książek Penelope. Nie lubię języka, w którym odzywają się do siebie główni bohaterowie. Nie potrafię zrozumieć jak ktoś może odzywać się, do ukochanej osoby, ty "dziwko" albo ty "kutasie". Okropnie mnie to razi w jej pozycjach.

Jednak zawsze przymknę na to oko, ponieważ całościowo te historie są tak wspaniałe, że się roztapiam. Są pełne wartości i sprawiają uśmiech na twarzy.

Tutaj nie było inaczej. Słynny Madoc i jego przyrodnia siostra Fallon. Dwójka tak różnych od siebie bohaterów. W swoim towarzystwie potrafili rozpałętać wojnę, nie tylko z zewnątrz. Przede wszystkim w środku, nie chcąc dopuszczać do siebie myśli, że po tak długim czasie nadal ich coś łączy.

Ta historia pokazała mi jak silna ale także okrutna może być miłość. Ile ciężkiej drogi trzeba przejść by dojść do punktu tworzenia związku wspierającego i pełnego oddania.

Pokazała mi jak silny może być człowiek, ile może znieść, jak dużo może cierpieć. Jak walczyć o swoje szczęście, usmiech swój i bliźniego. Jak wiele daje nam obecność bliskiej mam osoby.

Jednak zawsze przymknę na to oko, ponieważ całościowo te historie są...