Polowanie

Okładka książki Polowanie Andrew Fukuda
Okładka książki Polowanie
Andrew Fukuda Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Polowanie (tom 1) fantasy, science fiction
Polowanie (tom 1)
The Hunt
Fabryka Słów
2014-03-28
2013-01-01

Wampiry znowu są złe

2078

Byłam totalnie zaskoczona tą książką i przyznam szczerze, że przyciągnęła mnie do niej okładka. Podejrzewam, że gdybym nie umieściła jej na liście 100 książek to minęłyby wieki, zanim bym się w ogóle za nią zabrała! Fukuda w totalnie oryginalny sposób zabrał się za temat wampirów i początkowo przyznam, że byłam trochę zmieszana, zanim poukładałam sobie w głowie fakty. Gene jest inny od swoich rówieśników - musi codziennie się golić, używać specjalnego bezzapachowego dezodorantu, panować nad swoimi emocjami i przede wszystkim nie może się pocić, gdyż podczas nadmiernego stresu bądź innych mocnych emocji wydziela swój naturalny zapach, który zwabia do niego krwiożerczych kolegów. jest jednak jeden szkopuł - Gene żyje pośród nich, koleguje się z nimi, chodzi do klasy, choć nikt tak naprawdę nie wie, z kim tak naprawdę ma do czynienia. Ach, no i musi spać głową w dół na specjalnym rusztowania, choć nie ma nic wygodniejszego, niż własne łóżko!

Gene jest człowiekiem, ukrywającym się w społeczeństwie "wampirów". Żeby nie zostać zdemaskowanym i pożartym musi przestrzegać pewnych zasad: polerować sztuczne kły, nie pocić się, nie wychodzić w dzień, ale przede wszystkim nie ściągać na siebie uwagi. Udaje mu się to do czasu kiedy władca postanawia wyprawić Wielkie Łowy. Jest to nic innego jak losowanie obywateli do pożarcia uciekających ludzi tzw heperów. Jednym ze szczęśliwców jest nas Gene. W dalszej części książki są opisane przygotowania do Wielkich Łowów oraz próby przetrwania naszego głównego bohatera.
Rozumiem koncepcję i zamysł autora ale coś jednak tu nie wyszło. Sam pomysł na książkę i jej fabułę jest dobry ale wykonanie słabe. Jak sądzę przekonania autora i teorie w które wierzy, są wplecione w książkę i nie twierdzę że to jest złe ale autor za bardzo to wyolbrzymia. Nie jest to według mnie delikatne wplecienie tego w tekst czy fabułę tylko nachalne narzucenie pewnych rzeczy czytelnikowi mówiących " teraz powiem to i to i macie w to wierzyć bo to jest potrzebne fabule". To jedna z wad, następną są pewne niuanse które sprawiały że zniechęcałam się do zanurzenia w treść tej książki, wczucie się w akcję. Na przykład kiedy bohater biegnie i autor pisze że bohater nie ma już siły biec, prawie się przewraca z wysiłku i zmęczenia ale biegnie dalej przez pół strony, mimo że nie ma sił... Przeszkadzał mi również romans w tej historii. Bohater potrafi powstrzymać swoje uczucia do dziewczyny przez kilka lat ale wystarczy jedno proszę i jedna łza by zupełnie się zatracił w miłości i zrobił wszystko o co go ona poprosi. No błagam jakież to naiwne i infantylne.
Ogółem książka jest w miarę dobra w ogólnym rozrachunku. Mimo swoich wad i kiepskiego przelania pomysłu na papier książka mnie zaintrygowała swoim zakończeniem i raczej sięgnę po dalsze tomy aczkolwiek nie w najbliższym czasie.

Sama nie wiem co twierdzić o tej pozycji.
Wkręciłam się ale była dziwna i czasami niezrozumiała.
Inne fantasy niż czytałam.
Pamiętniki wampirów pomieszane z Igrzyskami śmierci.
Ciekawe co będzie się działo w kolejnej części :)
Bo zakończyło się naprawdę ciekawie... :)

Sama nie wiem co twierdzić o tej pozycji.
Wkręciłam się ale była dziwna i czasami niezrozumiała.
Inne fantasy niż czytałam.
Pamiętniki wampirów pomieszane z Igrzyskami śmierci.
Ciekawe co będzie się działo w kolejnej części :)
Bo zakończyło się naprawdę ciekawie... :)

Jak dla mnie, taka sobie. Dużo akcji, heperzy, polowanie, wampiry, przetrwanie wśród drapieżników. Polecam

Łał! Książka mnie pozytywnie zaskoczyła. Nie przepadam za książkami o wampirach, dlatego długo ją odkładałam na później. Jednak książka okazała się bardzo ciekawa i czyta się ją bardzo szybko. Trzyma w napięciu do końca. Polecam! :)

fajna

fajna

-,,Nigdy nie zapomnij, kim jesteś?"
-,,Jednego łatwo pokonać, dwójka może się bronić, ale trójkę ciężko złamać?''

-,,Nigdy nie zapomnij, kim jesteś?"
-,,Jednego łatwo pokonać, dwójka może się bronić, ale trójkę ciężko złamać?''

Sam pomysł był bardzo dobry, ale niestety książka mnie rozczarowała. Była bardzo, bardzo przewidywalna, dlatego też nie czytało mi się jej najlepiej.

Trochę podobna do "Igrzysk śmierci", czytało się również dobrze. Może nie wciąga tak że nie można się od niej oderwać ale czyta się przyjemnie, czytelnika ciekawi co się stanie z bohaterem, jak sobie poradzi wśród śmiertelnycj wrogów. Absolutnie nie jest to nudna książka.

Świat stworzony przez autora podobał mi się bardzo. Postacie oraz historia wciągnęła mnie głębiej w fabułę i dość szybko przeleciałam przez większość książki.
Jednak im bliżej końca tym było gorzej. Niestety koniec bardzo mnie rozczarował i to chyba jedyna książka, którą skończyłam z dużym trudem.

Video

Video