The Monstrumologist: The terror beneath

Rick Yancey Wydawnictwo: Simon & Schuster Cykl: Monstrumolog (tom 1) literatura dziecięca
Data 1. wydania:
angielski
085707024X
Simon & Schuster
Monstrumolog (tom 1)
literatura dziecięca
angielski
085707024X

Super książka! Pozycja obowiązkowa dla każdego kto lubi dreszczyk emocji podczas czytania. Przy okazji polecam również drugą część ;')

Ciekawa pozycja. Dobrze zbudowane postacie, nietuzinkowa tematyka. Ciekawy język. Może nawet skuszę się na 2 tom :)

Badacza potworów” zacząłem czytać w zeszłym roku, ale że cała akcja straciła na tajemniczości po kilkudziesięciu stronach, zaniechałem dalszej lektury. To była szósta książka zeszłego roku, której nie doczytałem, więc w przerwie od „Windy” Tomasza Sablika, wziąłem ją ponownie w swoje ręce. Jeszcze raz przemieliłem wymagania wobec niej

Historię poznajemy z relacji Willa...

Ależ mam kaca po tej książce! Moim zdaniem, jest to absolutnie warta uwagi historia. Postaci dopracowane, fabuła ciekawa, bez żadnej zapchajdziury ani „rysy na szkle”. Dzięki Bogu, że ma kilka tomów!

Nie miałem jakichś wygórowanych oczekiwań , a książka okazała się bardzo dobra. Absolutnie nie zakwalifikował bym jej do literatury młodzieżowej.

Moja ulubiona książka. Bardzo przyjemna w czytaniu. Barwne opisy i dobrze napisane postacie. Na pewno sięgnę po kolejną część.

Fabuła cały czas gna do przodu, książka napisana bardzo ciekawym językiem, szybko się czyta. Bohaterowie są bardzo dobrze nakreśleni i interesujący.
Ciekawa i wciągająca, choć uważam, że opisy niektórych wydarzeń nie są zbyt odpowiednie dla młodszych czytelników wbrew temu do jakiej kategorii wiekowej została przypisana.

Znalazłam tę książkę w namiocie z tanią literaturą w małej, nadmorskiej miejscowości, nie spodziewałam się że będzie dobra. Tymczasem okazała się cudowna.
Już sama postać doktora jest wspaniale zbudowana. Jego działania i postawy w niektórych sprawach nie pozwalają nam nazwać go w stu procentach dobrym ani złym. Również relacja, jaka łączy go z Willem może być...

Lubisz potwory? Straszne historie, które przypominają się, kiedy gasisz światło albo wyruszasz na samotne wędrówki po lesie? Po tej książce zastanowisz się nad tym dwa razy. Gwarantuję.
Rick Yancey niebanalnie operuje słowami, przenosi nas do ponurej mieściny, w której osierocony chłopiec na co dzień styka się ze zjawiskami, które oglądamy w horrorach. Musze przyznać, że...

Czytając to cały czas przypominał mi się utwór Toma Waitsa - What's he building, po prostu ścieżka dźwiękowa do tej książki.

• Fantastyka
  • 2014