Niall Horan. One Direction. Z Irlandii na podbój świata

Okładka książki Niall Horan. One Direction. Z Irlandii na podbój świata Danny White
Okładka książki Niall Horan. One Direction. Z Irlandii na podbój świata
Danny White Wydawnictwo: Iuvi biografia, autobiografia, pamiętnik
Niall Horan. The Unauthorized Biography
Iuvi
2013-10-09
2013-10-09
Agnieszka Brodzik
idole nastolatek muzyka rozrywkowa pop boysband One Direction

Po pierwszych trzech rozdziałach myślałam ,, o kurde to chyba najlepsza biografia nie pisana przez chłopaków lub pod ich patronatem” ale reszta książki nie pokazała tego samego poziomu co początek.

Zacznę od tego, że pierwszy rozdział o życiu przed x factora jest naprawdę dobry i wciągający. Autor połączył informacje z wielu źródeł przez co dostaliśmy dość szczegółowy opis jego życia sprzed programu. Tak samo sam rozdział o x factorze. Jednak wszystko zniszczyło się po 4 rozdziale. Danny wybiera sobie kolejność opowiadania historii. W rozdziale X+1D=sukces zaczyna się od tworzenia pierwszego albumu a kończy się na rozmowach o wydaniu one way or another w 2013 roku. Do tego autor pomija wydanie drugie krążka, występie na olimpiadzie, spotkaniu rodziny królewskiej itd. Rozumiem, że autor chce skupić się na jednej rzeczy w danym dziale a inne opowiedzieć w innych (tak jak zrobil z osiągnięciami w Ameryce i Take me home) ale kurczę fajnie by było gdyby chociaż takie rzeczy miały miejsce, bo osoby które nie ogarniają tego co sie działo po kolei w historii 1D
,,Najlepszy” jest rozdział this is us. Jak widzicie tą nazwę to odrazu pomyślicie o filmie dokumentalny 1D. No to was zaskoczę bo ten 18-stronnicowy rozdział temat filmu opisuje w zaledwie 2 stronach. Reszta pierwsze 12 stron skupia się na take me home a potem trasy koncertowej o takiej samej nazwie. A ostatnie 4 strony opowiadają o kolejnej trasie (która jeszcze się nie odbyła na moment pisania książki) oraz o perfumach our moments.

Podsumowując wszystko, czy polecam książkę? Jeśli macie zastój, jesteście fanami którzy w ostatnich 5 latach stali się directioners i chcecie przeczytać nie aż tak rażącą biografie o niallu (Biografia o Harrym Alice Montgomery patrze na ciebie) to tak. Jeśli nie śledzicie 1D, jesteście nowi w tym fandomie lub słuchacie chłopaków od czasów kiedy jeszcze działali to nie. No chyba, że naprawdę macie ochotę na coś spod innego pióra niż oryginalne biografie chłopaków

Książka bardzo fajna,lecz polski przekład zawiera błędy ortograficzne. Minusem tej książki jest to, że wszystkie informacje z tej książki znajdują się w internecie.

Przesłodzona historia "blond cherubinka". Od nadmiaru słodkości zbierało mi się na wymioty już na początku książki.

Nie pamiętam dokładnej daty zakupu tej książki. To był impuls, chciałam mieć coś, co będzie związane z moim idolem. Tak. Również pokochałam One Direction. Jednak nie zaliczam się do Directionerek. Szanuję chłopaków za ich miłość do muzyki, za teksty, które tworzą oraz pozytywną energię, którą zarażają wszystkich wokół.

Na pewno każdy z Was słyszał o One Direction, przynajmniej raz w życiu całkowicie przypadkiem usłyszał jakąś piosenkę spośród czterech albumów. Ich muzykę pokochały miliony, jednak wiele osób też ich znienawidziło.

Książka o Niallu Horanie jest nieautoryzowaną biografią stworzoną przez Danny'ego White'a. White jest znanym pisarzem i autorem licznych publikacji, najchętniej pisze o gwiazdach show-biznesu. Młody Irlandczyk skradł serce niejednej dziewczynie. Biografia jest podzielona na dziewięć rozdziałów, są to m.in. "Początek", "Droga ku sławie", "This is us" oraz obszerne artykuły o udziale w X-Factorze.

Nie jestem fanką biografii osób, które ciągle się rozwijają. Myślę, że coś takiego można tworzyć już po zakończeniu kariery. O One Direction powstało wiele takich książek, jednak tylko niektóre nadają się do przeczytania. Akurat tę czytało mi się bardzo przyjemnie. Znajdziemy w niej dużo zdjęć w wysokiej jakości, tekst nie zlewa się przez dobry dobór czcionki, a całość jest opatrzona ładną okładką. Do biografii został również dołączony plakat.

Sama treść nie odrzuca. W książce znajdziemy wiele faktów z życia Nialla, o których nie mówi się na co dzień. Możemy poznać jego historię od samego początku, zobaczyć, jak wszystko wyglądało w X-Factorze. Co może irytować? Ciągłe zwroty "zespół Nialla", czy kilka wpadek dotyczących kariery chłopaka oraz co jakiś czas jakaś literówka w imieniu, czy nazwisku jakiejś gwiazdy związanej z zespołem.

Całość stanowi na pewno niezwykłą gratkę dla każdego Directionera. Książka była reklamowana jako "Fascynujący portret uwielbiającego zabawę i dobre jedzenie idola nastolatek". Czy fascynujący? Wątpliwe. Jednak wielu fanów chętnie przeczyta tę biografię młodego Irlandczyka. Chciałabym też w przyszłości przeczytać biografię Harry'ego Styles'a, również z tego wydawnictwa.
***
97books.blogspot.com/

Na pewno każdy z Was słyszał o One Direction,...

Bardzo dobra i rzetelna książka.
Bardzo dużo cytatów = prawdziwość treści.
Bardzo fajne zdjęcia, dobrze dobrane. Okładka taka sobie, tył znacznie lepszy.
Wszystkie jest zgrabne, po kolei, nic nie pominięte. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Lubię One Direction ale teraz to już jest prawdziwa fascynacja. Bardzo polecam tą lekturę. Warto poznać tego Irlandczyka.

Bardzo dobra i rzetelna książka.
Bardzo dużo cytatów = prawdziwość treści.
Bardzo fajne zdjęcia, dobrze dobrane. Okładka taka sobie, tył znacznie lepszy.

Książka opisuje jednego z najsławniejszych i najprzystojniejszych mężczyzn świata z innej strony niż robią to media, jest ona bardzo ciekawa i może zainteresować nie tylko fanów 1D♥

Książkę przeczytałam ze względu na mojego idola, którym jest właśnie Niall. Jeśli nie jesteś jego fanką, albo wręcz jesteś jego anty-fanką nie czytaj tej książki. Nie wiem czy to miałoby sens. Książka jest po prostu biografią jednego z członków One Direction. Opowiada o jego początkach kariery, a także największych sukcesach. Dowiemy się także o jego przygodach z najmłodszych lat.
Ja zawsze najbardziej z tego zespołu lubiłam właśnie Niall'a. Wydawał mi się najrozsądniejszą osobą z tego boysbandu. Horan uczęszczał do szkoły katolickiej, z czego możemy wywnioskować, że nie czynił raczej nic głupiego.
Książka została napisana prostym i przyjaznym językiem. Czytałam ją przy wielu kubkach herbaty :) Fanką z pewnością polecam!

Dużo faktów, które przeczytałam w tej biografii znałam już wcześniej ale dowiedziałam się też wielu nowych rzeczy. Nie żałuję, że ta książka znalazła się na mojej półce :).

Nie da się ukryć, że One Direction jest jednym z popularniejszych zespołów ostatnich (powiedzmy) 2 lat. Jego członkowie na każdym kroku napotykają fanów i fotoreporterów. Często są obiektami nieprawdziwych plotek. Jednym z jego członków jest Niall Horan - Irlandczyk pochodzący z niewielkiego miasteczka.

Biografia o Niallu dużo bardzie przypadła mi do gustu niż biografia o Harrym Stylesie ("Harry Styles. Narodziny gwiazdy. Od marzeń do One Direction" - link do recenzji). W biografii Harrego znaczna część książki skopiła się na jego związkach - w przypadku Nialla nie, ponieważ nie miał ich zbyt wiele w przeciwieństwie do Stylesa. Również biografia o Niallu opowiada od jego dzieciństwa do połowy, a nawet dalej, tego roku.

Podobnie jak w biografii o Harrym to Styles był wywyższany, tak w tej o Niallu.\, to Niall był przeważnie stawiany jako ten najważniejszy. Często natrafiałam stwierdzenie "zespół Nialla" jakby 1D było jego własnością. Jest to nieco irytujące, ale dało się jakoś przez to przebrnąć.

Podsumowując, książka "Niall Horan. One Direction. Z Irlandii na podbój świata" jest napisana przyjemnym językiem z dość dużą czcionką przez co bardzo przyjemnie się ją czyta. Z pewnością jest to niezła gratka dla fanów i to głównie im polecam tę biografię.

Biografia o Niallu dużo bardzie przypadła mi do gustu niż biografia o...

Przeczytałam trzy razy pod rząd ;)
Cudowna książka, cudowna fabuła, cudowny Niall *.*
Nie czytam biografii, ale ta bardzo mi się podoba ;)

Przeczytałam trzy razy pod rząd ;)
Cudowna książka, cudowna fabuła, cudowny Niall *.*
Nie czytam biografii, ale ta bardzo mi się podoba ;)

• Biografia
  • Sprzedam