1D. Tacy właśnie są

Iuvi
2014-03-19
2014-03-19
idole nastolatek muzyka rozrywkowa pop boysband One Direction

Po przeczytaniu tej biografii stwierdzam, że nie kupiłabym akurat tej książki "każdemu prawdziwemu Directionerowi" - jestem fanką zespołu, jednak ta pozycja nie zaspokaja fanowskiej ciekawości z jaką podchodzi się wówczas do biografii. Jest na to zbyt uboga, rozdziały o chłopakach mają swoje lepsze fragmenty, ale są w tym bardzo nieregularne, a ponadto zawierają nie do końca istotne fakty z ich życia, w miejsce opisu których na pewno mogłyby się znaleźć inne, ciekawsze. Ponadto książka jest bardzo uboga w zdjęcia i ogólnie bardzo cienka (ok.200 stron),więc jest to pozycja właściwie na jeden wieczór. Do jej zalet zaliczyłabym jednak szczegółowe i skrupulatne podejście autora do przedstawienia drogi, jaką przeszli członkowie 1D w X Factor - wyszło to według mnie bardzo ciekawie, gdyż po krótkim opisie ich każdego kolejnego występu przytaczał wypowiedzi jurorów, osób w studiu czy wreszcie wrażenia chłopaków, często rzucające inne światło na ich wykonanie i umożliwiające poznać ich drogę trochę "zza kulis".
Generalnie polecam, ale bez nastawiania się na obszerną i rzetelną biografię.

Na samym początku wspomnę, że nie jestem jakąś wielką fanką 1D, choć nie zaprzeczę, że mają kilka na serio dobrych piosenek. Jednak dzięki tej książce, znacznie lepiej ich poznałam, polubiłam i nabrałam do nich większego szacunku, ponieważ włożyli bardzo dużo pracy by być tam gdzie teraz są. Do tego nie ma co wydawnictwo IUVI cudownie wydało książkę! Twarda okładka, do tego w środku wiele wiele ciekawych zdjęć i co lubię najbardziej to to, jak każdy rozdział się wyróżnia, a tu co rozdział zdjęcie ♥

Co do treści jestem bardzo miło zszokowana :D Książka nie jest tylko nudnym opisem kiedy i gdzie się urodził itp. Jest wiele takich małych detali, takich rzeczy o które ludzie zbytnio nie zwracają uwagi, jak np. kiedy mieli swoje pierwsze pocałunki :D Do tego jest wiele cytatów i opinii osób związanych z chłopakami. W sumie dzieciństwo członków zespołu było podobne. U każdego bardzo ważna była muzyka, śpiew i aktorstwo. Mieli kochające i wspierające rodziny, więc kiedy zgłaszali się do X Factory mieli pełne poparcie. Żaden z nich nie przypuszczał, że udział w talent show może tak bardzo wpłynąć na ich życie. Pięciu chłopaków, którzy się nie znają mają zostać zespołem? Czy to możliwe? Oni są tego żywym dowodem! I mówiąc szczerze zaimponowali mi swoją determinacją i chęcią dążenia do spełnienia swoich marzeń

Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Jest lekki i w niektórych momentach cięty język. Do tego dla urozmaicenia zdjęcia. Bardzo chciałam wiedzieć jak to się stało, ze zdobyli taką ogromną sławę. Wszystkim fankom 1D na pewno spodoba się ta pozycja, ale ci bardziej oporni też znajdą coś dla siebie i może jednak tak jak w moim przypadku przekonają się do tej piątki chłopaków, którzy przez talent show zdobyli miliony fanów :D

Stać się gwiazdą

"1D: Tacy właśnie są" Danny White
wyd. IUVI
rok: 2014
str. 229
Ocena: 4/6

Trzeba przejść bardzo długą drogę, aby osiągnąć sukces. Jedni pną się po szczeblach kariery, po to, aby zostać biznesmenami, inni – zarywają noce, po to, żeby odkryć nowy pierwiastek chemiczny, a jeszcze inni – występują w różnych talent-show, aby zaistnieć w świecie gwiazd. Ale wszyscy – biznesmeni, odkrywcy, piosenkarze – wszyscy mają jeden cel – chcą spełnić swoje marzenia.

Kiedyś, dawno, dawno temu (no dobra, nie tak dawno, ale dajcie mi stworzyć atmosferę),żyło sobie pięciu chłopaków. Każdy z nich pochodził z innego miasta. Jeszcze pięć lat temu nawet nie wiedzieli o swoim istnieniu. Wszystko zmieniło się, kiedy poszli na przesłuchania do jednego z najpopularniejszych talent-show w Wielkiej Brytanii – X Factor.

Louis, Liam, Zayn, Niall i Harry. Pięciu nastolatków, którzy mieli jeden cel – śpiewać, i dzięki swojemu talentowi zostać jedną z najpopularniejszych gwiazd na świecie. Każdy z nich przyszedł do programu jako solowy artysta – żaden z nich nie spodziewał się, że na etapie eliminacji Simon Cowell połączy ich w grupę, która zgra się już na samym początku, i zdecydują się na nazwę… One Direction!
Jak potoczyły się ich losy? Jak wyglądało życie przed i po udziale w X Factor? Jakie emocje im towarzyszyły? Tego dowiecie się w trakcie lektury 1D. Tacy właśnie są.

Biografię czyta się szybko i przyjemnie, choć znalazłam kilka błędów, myślę, że nie są one bardzo istotne. Opisy są pełne treści, pomimo tego, że autor nie rozpisuje się Bóg wie jak bardzo. Podoba mi się pomysł podzielenia książki na etapy – od opisu chłopców, po rozwinięcie ich kariery i wejście na sam szczyt. Możemy znaleźć tu wiele cytatów, nie tylko samych członków One Direction, ale też ich rodzin, znajomych, jak i jurorów z X Factor. Czy polecam? Oczywiście, dla każdego fana i osoby łaknącej wiedzy na temat Liama, Louisa, Zayna, Nialla i Harry’ego. Pozycja zdecydowanie warta uwagi.

Vic :D

Stać się gwiazdą