Królowe

Andrzej Zakrzewski
Pascal
literatura piękna
Andrzej Zakrzewski

Zawsze lubię sięgać po tego typu klimaty jak czasy, w których żyły królowe i ich potomkowie. Jak dla mnie są to bardzo ciekawe lata i z zainteresowaniem o nich czytam.
Dlatego też tym razem sięgnęłam po tą lekturę z nadzieją, że będzie to strzał w dziesiątkę. Przeczytałam kilka recenzji na jej temat i ktoś z czytelników na tym profilu napisał, że czuł się jakby czytał...

Mocne, potrafi otwierać oczy. Nam, którzy w gruncie rzeczy mamy wszystko.

"Królowe"-to powieść historyczna,mówiąca o historii czterech sióstr, które z powodu wygórowanych ambicji matki zostały królowymi.To książka na pewno dla wielbicieli średniowiecznej historii,dla mnie miała to być odskocznia od kryminałów i myślałam,że dam radę przez nią przebrnąć..przebrnęłam ale było trudno.
Królowe to historia o matce,która jako silna, ambitna i...

Jak zaczynałam czytać tę książkę, to miałam wrażenie, że czytam P. Gregory :P Ale to było całkiem coś innego, książka Jones bardzo mnie wciągała, tylko po jakimś czasie wszystkie imiona i tak zaczęły mi się mieszać, a najgorzej było, jak dzieci tytułowych sióstr miały imiona po rodzicach :P

„Królowe” zapraszają do świata XIII wiecznej Europy, do świata władzy, miłości, więzi rodzinnych. Ta powieść historyczna koncentruje się na losach czterech córek Beatrycze Saubadzkiej, czterech sióstr, z czasem królowych, czasami rywalek. Ukazuje co to znaczy zostać i być królową, jaki to ciężar mieć na swoich barkach, co trzeba poświęcić. Nie brakuje tu intryg, zakazanych...

Ilość błędów przeraża: błędy merytoryczne, literówki, niedbale tłumaczenie. Czytanie tej książki w postaci ebooka może zmęczyć.

Chaotyczne, pełne błędów merytorycznych przygody 4 sióstr z których 2 zostały królowymi Francji i Anglii. Gdyby skupić się na relacjach Małgorzaty i jej męża Ludwika IX Świętego (który nie był wcale taki święty) oraz walce o wpływy z teściową Blanką to mogłaby by być mini 'Gra o tron". Niestety książka nie poszła w tym kierunku i jest nudna jak flaki z olejem.

Wszystko ładnie, pięknie, ale... dałabym wyższą oceną, gdyby nie liczne błędy!

Historia czterech kobiet, czterech siostr, czterech krolowych. Ktore walcza o wladze, wplywy probujac jednoczesnie zapewnic przyszlosc sobie i swoim dzieciom.
Lecz dzialaja zawsze w zgodnie z zasada, ktora wpajano im od dziecinstwa : 'rodzina jest najwazniejsza'.
Polecam !

Zawiły świat władzy i intryg średniowiecznej Europy, widziany oczami czterech sióstr. Niestety, w wielu filmach dokumentalnych czy innych opracowaniach historycznych, często pomija się role kobiet. Może i nie zawsze stoją w pierwszym szeregu, ale to nie znaczy, że w tym męskim świecie nie miały nic do powiedzenia. Dobrze napisana książka, przyjemnie się ją czyta.

• Powieść historyczna
  • Historyczne