Zatoka o północy

Patronat LC
Diane Chamberlain Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kobiety to czytają! literatura piękna
The Bay at Midnight
Kobiety to czytają!

Oficjalne recenzje i

Słowo, którego nie ma

[ 53 ] Link do recenzji

Ciężko wkręcała się mi ta książka, ale dobrze, że nie odłożyłam. Naprawdę ciekawie poprowadzone wątki relacji matka-córka. No i sama historia wiarygodna. Polecam

Książka dobra, aczkolwiek troszkę bym ją skompresowała, jak dla mnie nieco rozwlekła.

Tej książce daję 17 gwiazdek. Zaliczam ją do ulubionych książek. Zachęcam do lektury!!!

Diane Chamberlain to jedna z najbardziej poczytnych pisarek powieści obyczajowych adresowanych głównie do kobiet. Miałam już okazję zetknąć się z kilkoma jej książkami. Przyznaję, ze zmiennym szczęściem. Akurat "Zatoka o północy" jest jedną z tych, które mniej mi się podobały, mimo że początek był obiecujący.

Fabuła toczy się dwutorowo - współcześnie i w 1962 roku. Właśnie...

Książka, którą naprawdę przyjemnie się czytało. Jest to powieść obyczajowa, która zawiera także pewną tajemnicę, dodającą smaczku całej historii. Towarzyszymy bohaterom powieści w ich obecnych życiowych perypetiach, ale także cofamy się w czasie, do roku, w którym śmierć bliskiej osoby rzuciła na nich swój cień towarzyszący im do tej pory.

Fabuła napisana lekkim piórem, do...

2018

Wzruszająca historia Julie, Lucy Bauer, Ethana Chapmana i ich rodzin. Ponad 40 lat temu wydarzyła się wielka tragedia rodzinna. Nad zatoką utonęła 17 letnia Isabel- siostra Lucy i Julie.Ukarano za tą zbrodnię niewinnego człowieka Georga,bo był kolorowy.Rodzina Julie sprzedała letni dom i nigdy nie jeździła w wakacje w te okolice.Po wielu latach prawda okazała się...

Jeśli ktoś lubi książki tej autorki, to ta z pewnością przypadnie mu również do gustu! Polecam

Jak ja uwielbiam takie książki! Miłość, relacje rodzinne, tajemnica, wydarzenia z przeszłości przeplatające się z teraźniejszością. Bardzo subtelnie opisane relacje damsko-męskie, nawet szalona i ognista miłość była przedstawiona ze smakiem i delikatną zmysłowością. Bardzo podobało mi się ukazanie relacji na płaszczyźnie matka-córka, nacechowanych zakorzenionymi schematami,...

Dyskusje

1 569