Zatoka o północy

Patronat LC
Diane Chamberlain Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kobiety to czytają! literatura piękna
The Bay at Midnight
Kobiety to czytają!

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Słowo, którego nie ma

53 Link do recenzji

Diane Chamberlain to jedna z najbardziej poczytnych pisarek powieści obyczajowych adresowanych głównie do kobiet. Miałam już okazję zetknąć się z kilkoma jej książkami. Przyznaję, ze zmiennym szczęściem. Akurat "Zatoka o północy" jest jedną z tych, które mniej mi się podobały, mimo że początek był obiecujący.

Fabuła toczy się dwutorowo - współcześnie i w 1962 roku. Właśnie...

Książka, którą naprawdę przyjemnie się czytało. Jest to powieść obyczajowa, która zawiera także pewną tajemnicę, dodającą smaczku całej historii. Towarzyszymy bohaterom powieści w ich obecnych życiowych perypetiach, ale także cofamy się w czasie, do roku, w którym śmierć bliskiej osoby rzuciła na nich swój cień towarzyszący im do tej pory.

Fabuła napisana lekkim piórem, do...

1917

Wzruszająca historia Julie, Lucy Bauer, Ethana Chapmana i ich rodzin. Ponad 40 lat temu wydarzyła się wielka tragedia rodzinna. Nad zatoką utonęła 17 letnia Isabel- siostra Lucy i Julie.Ukarano za tą zbrodnię niewinnego człowieka Georga,bo był kolorowy.Rodzina Julie sprzedała letni dom i nigdy nie jeździła w wakacje w te okolice.Po wielu latach prawda okazała się...

Jeśli ktoś lubi książki tej autorki, to ta z pewnością przypadnie mu również do gustu! Polecam

Jak ja uwielbiam takie książki! Miłość, relacje rodzinne, tajemnica, wydarzenia z przeszłości przeplatające się z teraźniejszością. Bardzo subtelnie opisane relacje damsko-męskie, nawet szalona i ognista miłość była przedstawiona ze smakiem i delikatną zmysłowością. Bardzo podobało mi się ukazanie relacji na płaszczyźnie matka-córka, nacechowanych zakorzenionymi schematami,...

Początek nudny, rozwlekle prowadzona narracja, mnóstwo nieistotnych dla całości informacji- końcówka dobra, ale ogólne wrażenie średnie:( Pani Diana ma na koncie dużo lepsze pozycje.

bardzo dobra i wciągająca książka. uwielbiam twórczość Chamberlain gorąco polecam :)

To kolejna świetna książka tej autorki, którą czytam. Zatoka o północy trzyma w napięciu aż do końca. Wciągająca, pełna zagadek i tajemnic z przeszłości bohaterek, wzbudziła we mnie wiele różnych emocji. Serdecznie polecam :)

Fabuła książki toczy się wokół tragicznych wydarzeń z roku 1962, gdy podczas letniej, wakacyjnej sielanki została zamordowana młoda dziewczyna.
Mija 41 lat od tych wydarzeń i jest szansa by poznać prawdę o tym co się tak naprawdę stało i kto jest odpowiedzialny za śmierć nastolatki.
Akcja powieści toczy się dwutorowo, współcześnie i w latach 60-tych. I o ile lata 60-te...

Dyskusje

1 566