Luther. Odcinek Zero

Okładka książki Luther. Odcinek Zero
Neil Cross Wydawnictwo: Smak Słowa Seria: Mroczny zaułek kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2013-05-15
Ewa Penksyk-Kluczkowska
Luther kryminał thriller

więcej Więcej

Mocna! Dobry kryminał - thriller. Bardzo dobrze i szybko się czytało, chociaż momentami ciężka atmosfera ;)

Chętnie przeczytałabym więcej książek tego autora. Mocna, porywająca i niebanalna historia. Nieoczywiste skojarzenia.
Choć przyznam, że były takie momenty, że musiałam na chwilę odłożyć tę książkę, żeby oderwać się od wyzierającego z jej kartek zła.
Cytacik w temacie:
"Gorący, czarny zwierzęcy odór, który nie pasuje do tego jasnego, czystego mieszkania".
Gorąco...

genialna

Ciekawe śledztwo. Zmieniłabym zakończenie (dla mnie mało satysfakcjonujące).

Okropnie wciągający kryminał.

DCI Luther to główny bohater znakomitego brytyjskiego serialu, który oglądałem już jakiś czas temu. Dużym zaskoczeniem było dla mnie odkrycie, jakoby książka "Odcinek zero" nie była tanim odcinaniem kuponów od telewizyjnego hitu, a podobno świetną nagradzaną powieścią spod pióra twórcy detektywa.

Jest tak jak na małym ekranie. John Luther...

Ciekawa, polecam!

Autor uważa się bardziej za pisarza niż za scenarzystę, ale nie można dać się nabrać na te słowa. Liczne opisy zdecydowanie bardziej przypominają rozpiskę pod ujęcia niż litereaturę sensu stricto, ale to może wynikać z bezpośredniego oparcia postaci na aktorach, czego Cross nie ukrywa. Przerażający jest poziom brutalności, a opisy działają na wyobraźnię tworząc niepokojące...

Inspektor Luther wchodzi do akcji. Po świetnym serialu powstała książka opisująca wydarzenia z przeszłości. Jak sam autor przyznał, bohaterowie w tekście wzorowani byli na aktorach z serii TV, dlatego kto oglądał w wyobraźni widzi Idrisa Elbę w roli głównej. Historia opisana jest ciężka, pełna beznadziei i desperacji. Krwawe zabójstwa w centrum Londynu i trudne śledztwo...

Abstrahując od treści książki, fatalna jakość lektury przez rażące błędy edytorskie i zdania przekładane z oryginału przy użyciu translatora Google.

Książka ukazuje w całej okazałości postać Luthera. Można powiedzieć, że się nie zawiodłem. Czuć w niej brytyjski klimat i jego brutalną stronę. Normalnie prawie jak w serialu. No właśnie prawie.
Mamy tu przedstawiony, jak zawarty w tytule, odcinek zero. Czyli przedstawione losy przed pierwszym odcinkiem serialu. Mamy zawartą całą gamę bohaterów, którzy są nam znani z...

• Chcę w prezencie
  • 2014