Koalicja szpiegów. Luminariusz

Agnieszka Stelmaszyk Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Koalicja szpiegów (tom 1) literatura dziecięca
Zielona Sowa
Koalicja szpiegów (tom 1)
literatura dziecięca
2013-05-08

,,Koalicja Szpiegów” to trylogia, autorstwa Agnieszki Stelmaszyk .
Robert mógłby się wydawać zwyczajnym trzynastolatkiem gdyby jego rodzice nie zniknęli w tajemniczych okolicznościach. Wszyscy myślą, że zginęli oni w wypadku, spadając z urwiska w Andach. Chłopiec uważa jednak inaczej. Myśli, że ich śmierć nie była przypadkowa, i ktoś maczał w niej palce. Robert znajduje...

To pierwsza część trylogii opowiadającej o przygodach trójki nastolatków, którzy wplątali się w międzynarodową aferę szpiegowską… Ale zacznijmy od początku.

David, Harriet i Robert mieszkają w różnych krajach i na początku w ogóle się nie znają. Dzieci łączy tylko to, że ich rodzice zginęli w tajemniczych okolicznościach, mniej więcej w tym samym czasie i pracowali nad...

bardzo dobra, trzymająca w napięciu książka przygodowa. Myślę, że jest to jedna z najlepszych książek Agnieszki Stelmaszyk.

Przyjemna w lekturze. Skierowana do młodego pokolenia.

Książka pełna zwrotów akcji przeznaczona dla nastolatków niezależnie od płci.

Mali agenci

Dziecinny styl pani Stelmaszyk tak mnie denerwował, że nie dotarłam do końca książki. Sprzeczności i brak logiki, sztuczne dialogi, wszystko w ogóle takie nienaturalne, niby nienudne, a jednak nudne. Chciałabym wiedzieć, jak zakończy się ta historia, obawiam się jednak, że ponowne sięgnięcie po Koalicję Szpiegów mogłoby się okazać stratą czasu.

Książka całkiem spoko. Taki kryminał dla dzieciaków. Połączenie historii dzieciaków z Polski, Anglii i Stanów Zjednoczonych. Ich losy spotykają się w Niemczech u tajemniczego luminariusza. Gorąco polecam. :)

Ciekawa, wciągająca, wartka akcja.

Czadowe! Super. Akcja zaczyna się już kilka stron po otwarciu książki, a to nieczęsty przypadek.

Dyskusje

• Z biblioteki