Koalicja szpiegów. Luminariusz

Okładka książki Koalicja szpiegów. Luminariusz
Agnieszka Stelmaszyk Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Koalicja szpiegów (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Koalicja szpiegów (tom 1)
Zielona Sowa
2013-05-08
2013-05-08

Niesamowita książka. Kiedy zaczyna się czytać, nie chce się skończyć! 100% akcji i 0% nudy. Wypożyczyłam z biblioteki i zamierzam pożyczyć kolejne tomy. Zachęcam do czytania i gorąco polecam!

Moja książka dzieciństwa. Najlepsza!

Moja książka dzieciństwa. Najlepsza!

,,Koalicja Szpiegów” to trylogia, autorstwa Agnieszki Stelmaszyk .
Robert mógłby się wydawać zwyczajnym trzynastolatkiem gdyby jego rodzice nie zniknęli w tajemniczych okolicznościach. Wszyscy myślą, że zginęli oni w wypadku, spadając z urwiska w Andach. Chłopiec uważa jednak inaczej. Myśli, że ich śmierć nie była przypadkowa, i ktoś maczał w niej palce. Robert znajduje dziwny list, którego treść potwierdza jego obawy … Ktoś przyczynił się do śmierci jego rodziców ! Tylko kto ? I dlaczego ? Chłopiec postanawia to odkryć i sam zbadać sprawę . Na policję nie ma co liczyć, gdy w grę wchodzą szpiedzy i ich międzynarodowe koalicje, no i tajemniczy Luminarusz. Kim on jest ? I czy można mu ufać? W głowie Roberta tłoczą się różne pytania na które nie zna odpowiedzi. W tym czasie, na dwóch krańcach świata listy o podobnej treści dostaje dwójka innych dzieci. Oni też zamierzają poznać prawdę.
Ciąży na nich wielkie brzemię. Trafiają w wir przygód i niebezpieczeństw, a ich drogi krzyżują się.
Wspaniały wynalazek ! Niespodziewane zwroty akcji! Dziwne ataki terrorystyczne ! Agenci i tajemnice tylko w trylogii książek ,,Koalicja Szpiegów” .

,,Koalicja Szpiegów” to trylogia, autorstwa Agnieszki Stelmaszyk .

To pierwsza część trylogii opowiadającej o przygodach trójki nastolatków, którzy wplątali się w międzynarodową aferę szpiegowską… Ale zacznijmy od początku.

David, Harriet i Robert mieszkają w różnych krajach i na początku w ogóle się nie znają. Dzieci łączy tylko to, że ich rodzice zginęli w tajemniczych okolicznościach, mniej więcej w tym samym czasie i pracowali nad różnymi elementami jednego wynalazku. Pewnego dnia otrzymują wiadomości od tajemniczego Luminariusza, który obiecuje im zdradzić prawdę o śmierci naukowców...

Ciąg dalszy recenzji na moim blogu: http://lekturymolinki.blogspot.com/2017/07/koalicja-szpiegow-luminariusz-agnieszka.html

bardzo dobra, trzymająca w napięciu książka przygodowa. Myślę, że jest to jedna z najlepszych książek Agnieszki Stelmaszyk.

Przyjemna w lekturze. Skierowana do młodego pokolenia.

Przyjemna w lekturze. Skierowana do młodego pokolenia.

Książka pełna zwrotów akcji przeznaczona dla nastolatków niezależnie od płci.

Książka pełna zwrotów akcji przeznaczona dla nastolatków niezależnie od płci.

Mali agenci

Mali agenci

Dziecinny styl pani Stelmaszyk tak mnie denerwował, że nie dotarłam do końca książki. Sprzeczności i brak logiki, sztuczne dialogi, wszystko w ogóle takie nienaturalne, niby nienudne, a jednak nudne. Chciałabym wiedzieć, jak zakończy się ta historia, obawiam się jednak, że ponowne sięgnięcie po Koalicję Szpiegów mogłoby się okazać stratą czasu.

Książka całkiem spoko. Taki kryminał dla dzieciaków. Połączenie historii dzieciaków z Polski, Anglii i Stanów Zjednoczonych. Ich losy spotykają się w Niemczech u tajemniczego luminariusza. Gorąco polecam. :)

Agnieszka Stelmaszyk Koalicja szpiegów. Luminariusz Zobacz więcej