Nieplanowane. Dramatyczna historia o przemianie serca byłej dyrektorki kliniki aborcyjnej

Cindy LambertAbby Johnson biografia, autobiografia, pamiętnik 288 str.
Unplanned. The Dramatic True Story of a Former Planned Parenthood Leader's Eye-Opennig Journey across the Life Line
Agnieszka Rasztawicka-Szponar
Edycja Świętego Pawła
biografia, autobiografia, pamiętnik
aborcja psychologia zwalczanie aborcji USA Stany Zjednoczone Ameryka macierzyństwo

Agnieszka Rasztawicka-Szponar
Edycja Świętego Pawła
biografia, autobiografia, pamiętnik

Kup książkę

Okładka książki Nieplanowane Cindy Lambert, Abby Johnson
6,9
Nieplanowane Cindy Lambert, Abby...

Porusza ciekawe zagadnienie części wspólnej frontu pro life i pro choice. Osobiście trochę przeszkadzały mi wątki religijne, ale jest ich kilka tylko na końcu. Polecam

Trudno ocenia się tego typu opowieści.

Ależ mnie wkurzyła ta książka! Od dawna na mojej liście do przeczytania, historia podobno mocno kontrowersyjna, a w sumie po przeczytaniu czuję jedynie jeden wielki zawód oraz złość i tym bardziej cieszę się, że jednak nie udało mi się zobaczyć filmu w kinie.
Co takiego zgodnie z zapowiedzią okładkową ujrzała Abby, że zmieniło to wszystko? Otóż kobieta uczestniczyła w...

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki. Odczuwam dużą wyrozumiałość dla bohaterki pomieszaną z nutą lekkiej drwiny i pogardy. Choć bohaterka na początku sama zaznacza, że właśnie taka jest ta książka ukazująca dwie strony medalu i to od Ciebie zależy, która będzie Ci bliższa. Na końcu jednak zaczyna męczyć niepotrzebnymi szczegółami i ciągłym opisywaniu swoich...

Historia Abby, która była dyrektorką kliniki aborcyjnej. "Dzięki temu", że na własne oczy zobaczyła zabieg usunięcia ciąży, zrezygnowała z dnia na dzień ze swojej pracy i trafiła do organizacji, która chroni życie nienarodzonych. Bardzo dobra książka, ale chyba nie sięgnęłabym po nią kolejny raz.

Przemysł aborcyjny, jak każdy inny przemysł (spożywczy, farmaceutyczny), ma w założeniu przede wszystkim zysk, a nie dobro konsumenta/pacjenta. Książka opisuje metody, jakimi posługuje się jedno z takich przedsiębiorstw w USA. Pokazuje jak manipuluje się ludźmi - wolontariuszami, pacjentami, a także - medialnie - tymi, dla których aborcja nigdy nie będzie problemem.

Jednak...

Męczę te książkę i męczę i chyba nie dam rady ostatnich 20 stron. Nuda i zakłamanie. Pominę już fakt, o którym ktoś tu pisał komentarz - że sama autorka naciągnęła fakty dotyczące swojego życia i opowieść jest w dużym stopniu fikcją literacką. W książce brakuje mi konkretów, brakuje faktów, jest to jedno wielkie użalanie się nad sobą, próba uciszenia wyrzutów sumienia i...

Z zasady nie oceniam książek opisujących prawdziwych ludzi i ich historię... I będę wierna tej zasadzie również tutaj... Co do Abby Johnson napiszę tylko tyle - naprawdę nie rozumiem, jak można wmawiać sobie, że wierzy się w Boga i jednocześnie z pełnym przekonaniem przykładać rękę do mordowania nienarodzonych... "Nie zabijaj" nie ma gwiazdki z listą wyjątków, kiedy nie...

Wiele obiecywałam sobie po tej książce. Niestety zbyt wiele. Nie dotrwałam do końca. Główna bohaterka przez większość książki tylko się usprawiedliwiala. Nie pojmuję jak można aż tak zostać zmanipulowanym. By tak wierzyć w ślepo w organizacje która rzekomo pomaga kobietom.
Może jestem zbyt wymagającą czytelniczka ale sporo czytam i też wiele wymagam.
Film lepszy jak...

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki trudnej, sklaniajacej do refleksji i głębszych przemyśleń. Książki, ktora wylala w mojej głowie potok nieopisanych emocji. Książki zapewne dość kontrowersyjnej.
Przedstawiam Wam #nieplanowane, autorstwa @prolifeabbyjohnson, od @wydawnictwo_esprit.

Abby Johnson, przez osiem lat związana była z kliniką Planed Parenthood, z czego...

Dyskusje

• 2019