I nagle stało się wczoraj

Patronat LC
Boris Izaguirre Kuba miłość rewolucja

Oficjalne recenzje i

Powieść jak wulkan gorąca

[ 10 ] Link do recenzji

Książka porusza trudne tematy, pokazuje sporo okrucieństwa, życia tych uprzywilejowanych i tych, którzy urodzili się w złym miejscu i w złym czasie. Wszystko okraszone kubańskim klimatem i dobrze opisaną scenerią. Czasem czyta się bardzo ciężko, jednak ciekawość zwycięża - przynajmniej u mnie tak było. Jest to raczej ponura historia, ale warto dać jej szansę.

Książka wciąga, ale tylko na początku. Kiedy Efrain wyjeżdża do Havanny, robi sie nudno. Koniec bardzo intrygujący, ale nie wiem czemu ma służyć ostatnie zdanie książki, które nic nie wnosi do historii.

Jak dla mnie zbyt niezrozumiała, przydługa i w większości nużąca. Zbyt długie opisy, niezrozumiałe przeskakiwanie tematów. Jednym słowem, nie dla mnie.

Do tej pory Kuba kojarzyła mi się głównie z Fidelem Castro, cygarami i Raulem Pazem. Tak na prawdę nie przykładałam większej uwagi to tego co się tam dzieje, a tym bardziej nie przejmowałam się zbytnio kulturą i mentalnością ludzi mieszkających w tym kraju. Jednakże, kiedy dostałam możliwość przeczytania powieści pt. I nagle stało się wczoraj nie wahałam się ani chwili, ze...

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • 2016
  • Pod naszym patronatem
  • 2013
  • Reportaż
  • Literatura iberoamerykańska
więcej mniej

Dodaj cytat z książki I nagle stało się wczoraj