rozwiń zwiń

2013-01-07
2013-01-07
Agnieszka Rasińska-Bóbr
powieść francuska miłość

Książka kompletnie nie dla mnie. Niektóre jej momenty były tak mozolne, że myślałam, że jej nie skończę.

Wszystko jest przerysowane do tego stopnia, że zdaje się być kompletnie oderwane od rzeczywistości.

Mimo, że książka krótka męczyłam ją trzy dni :/

Mimo, że książka krótka męczyłam ją trzy dni :/

Prosta,trochę banalna. Gdyby nie fakt,że w tym roku postanowiłam wrzucić tu wszystkie książki które przeczytam to nie napisałabym nic.
Historia mało prawdopodobna.Mysle,ze sprawy komplikują się na własne życzenie bohaterów. Taka na jeden wieczór.

Banalna historia opisana w niebanalny sposób. Piękny i subtelny. Delikatny i dowcipny. Niesamowicie podoba mi się styl autora. Iście magiczny....barwny i nostalgiczny. Już zamówiłam kolejną książkę. Chcę po raz kolejny ulec oczarowaniu grą słów, które opisują niby zwykle i codzienne zdarzenia.
Polecam

Polecam

Podczas czytania miałam nieodparte wrażenie, że to już było, to już znam. I rzeczywiście, historia wtórna i banalna: są zdrady, powroty, nowe początki... i wkurzający niezmiernie Fritz co to chce mieć ciasteczko i zjeść ciasteczko. Nawet scena na ślubie nie była dramatyczna, choć miała niewątpliwie poruszać serca czytelników. Nie podobały mi się też zbyt poetyckie opisy, mnóstwo metafor i porównań. Za dużo tego, autor mógłby się z tym nieco ograniczyć. Było kilka śmiesznych i ciekawych momentów, ale nie wpłynęły one zbytnio na ogólny odbiór książki, a tę mogę posumować krótko: przeczytane - zapomniane.

Powieść, mimo zaledwie 253 stron, czytało mi się dość wolno, niektóre fragmenty były męczące. Nie jest to książka, którą mogłabym polecić, ale myślę, że niektórym czytelnikom przypadnie do gustu.

Ciekawe spojrzenie na milosc i relacje miedzy dwojgiem ludzi opisane w sposob groteskowy i zabawny. Mimo ze historia jest dosc przerysowana nie odbiega daleko od prawdy co ludzie czasem przezywaja w zyciu. Lekka lektura zeby sie posmiac a zarazem pomyslec o zyciu.

Średnia, trochę nierealistyczna.

Średnia, trochę nierealistyczna.

Opowieść o Alice i Fritzu, kobiecie i mężczyźnie, którzy mimo różnic, nie mogą bez siebie żyć. Schodzą się i rozchodzą. Wreszcie podejmują decyzję o małżenstwie. Pojawienie na ślubie Celine, kochanki Fritza, wprowadza zamieszanie w życiu obojga bohaterów. Interesująca opowieść o miłości i namiętności, oszustwie,wyrachowaniu i błędach,które mogą powodować katastrofalne skutki w ludzkim życiu.

Fritz, główny bohater ma nieco "skomplikowane" życie, które go nie rozpieszcza a wręcz przeciwnie - płata mu figle. Jak sugeruje tytuł "Nasze rozstania" wciąż trwa w związku z Alice, to odchodzi. Książka wciąga a zabawne i niebanalne sytuacje z życia Fritza sprawiają, że jest to książka do której jeszcze wrócę. Dodam, że czyta się ją niezwykle szybko a zakończenie jest naprawdę nie do przewidzenia. Polecam

Bardzo przeciętna powieść, aczkolwiek z polskim akcentem;)

Bardzo przeciętna powieść, aczkolwiek z polskim akcentem;)

Ciekawa historia, na pewno podobne zdarzają się w życiu.

Ciekawa historia, na pewno podobne zdarzają się w życiu.

Video

Video