Idealne matki

opowiadania

Oficjalne recenzje i

Związki nieidealne

[ 10 ] Link do recenzji

Sięgnęłam po „Idealne matki” na fali popularności książki po nakręceniu filmu i… przeżyłam WIELKIE rozczarowanie!
Mamy tu niebanalny temat, kontrowersyjne relacje łączące głównych bohaterów i scenerię, w której można było wykreować dającą do myślenia, intrygującą powieść, a jednak autorka spłyciła ten cały potencjał, który życie (jak niesie wieść) podało jej na tacy,...

Na półkach: , , , ,

Do “Idealnych matek” byłam przez jakiś czas negatywnie nastawiona ze względu na sielską okładkę. Jest ona myląca, przyznaję. W krótkiej historii Doriss Lessing dotyka tematów tabu - w tym wypadku toksycznych związków starszych kobiet z młodszymi mężczyznami, będącymi z tymi pierwszymi w relacjach niemal synowskich. Czytało się dość przyjemnie, chociaż wolałabym, żeby całość...

Do czego innego mogła doprowadzić aż zbyt mocna zażyłość dwóch kobiet? Po filmie spodziewałam się czegoś bardziej rozbudowanego.

Historia trochę perwersyjna, mam wrażenie, że nie do końca został wykorzystany jej potencjał.
Swoją drogą, jak z takiego opowiadania udało im się zrobić pełnometrażowy film?

"Jeśli coś działa, nie naprawiaj."

Książka na godzinę. Ledwo się zaczęła, już się skończyła. W sumie to nic specjalnego się w niej nie działo. Można z tego było zrobić lepszą książkę, bardziej rozbudowaną z dokładniejszym opisem sytuacji. A tak, to wyszło z tego w sumie bardziej opowiadanie. Takie trochę "mam historię i chcę wam ją przedstawić, ale nie wiem jak, więc żeby nie przedłużać, opowiem tylko...

Lektura dla kobiet głównie, jak, moim zdaniem, wszystkie książki noblistki.

Opowiadanie Idealne matki są dość średnim opowiadaniem.Idealne matki odnoszą się do historii filmowej z Naomi Watts i Robin Wright.Jest to historia kobiet przyjaciółek która przyjażń zaczyna się od najmłodszych lat,obie bohaterki opowiadania przyjażnią się aż do wieku dojrzałego będąc już kobietami po przejściach.Oboje wychowują synów ,którzy będąc dorosłymi mężczyznami...

To krótkie opowiadanie jest w sam raz na jeden wieczór. Dwie matki, które przyjaźnią się od dziecka, nawiązują nietypowe, wręcz bulwersujące relacje ze swoimi synami, co z pewnością nie wyjdzie im na dobre. Czyta się lekko i przyjemnie, szkoda tylko, że nie jest to bardziej bogatsza w treść historia.

Masakra. Opowiadanie bez emocji o patologii. Kto ciekaw, niech czyta. Cieszę się, że to "dzieło" takie krótkie.

Zachęcająca okładka i nazwisko noblistki to niestety nie zawsze udana książka.
Ta jest wręcz rozczarowaniem.
Infantylna i płytka jak woda na plaży gdzie rozgrywa się akcja o ile można 'to' nazwać akcją.
Obie główne bohaterki puste i skupione na sobie nie zauważające krzywdy wyrządzanej synom, a oni niestety na obraz i podobieństwo mamusiek.
Jestem szczerze...

• 2013