Maciupek i Maleńtas. Niezwykłe przygody w Brzuchu Mamy

literatura dziecięca
9788310120403
Artur Gulewicz bliżnięta bliźniaki wieloraczki

Oficjalne recenzje i

O dwóch takich, co buszowali w brzuchu

[ 7 ] Link do recenzji

Rewelacyjna książeczka o tym, co maluchy mogą przed urodzeniem robić i myśleć, gdy znajdują się jeszcze w brzuchu swojej mamy. Idealna lektura dla przyszłej mamy, ale nie tylko.

Są domy małe i duże. Murowane i drewniane. Złote pałacyki oraz wiejskie chatki. Jest też Brzuch Mamy. Tu właśnie mieszkają Maciupek i Maleńtas.

Urocza, ciepła, rozczulająca – oto trzy przymiotniki najtrafniej opisujące tę książkę. Autorka sprytnie przemyciła temat życia płodowego w opowieści, która ma szanse podbić serca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przyjemna treść...

Urocza opowiastka dla małych i dużych, polecam do współnego czytania z dziećmi :)

Fajne opowiastki dla dzieci, pobudzające wyobraźnię i zarazem skłaniające do zadawania nurtujących je pytań.

2056

Przyjemna książeczka przybliżająca dzieciom życie płodowe i pomagająca oswoić się z myślą o rodzeństwie w brzuchu mamy.

Perspektywa, z jakiej Anna Janko przedstawia dziecięce wyobrazenie jest po prostu urocza. Polecam tę książkę 3-5 latkom, a zwłaszcza tym, którzy oczekują rodzeństwa. To bardzo pouczająca i wiele wyjaśniająca lektura. Jeśli malec ma trudności z przyswajaniem treści, polecam ilustracje wprawnej ręki Artura Gulewicza.

• Dla dzieci
  • 2012