Więcej niż architektura. Pochwała eklektyzmu

albumy
Bosz
2005-01-01
2005-01-01

Czesław Bielecki moim zdaniem o wiele lepiej pisze niż projektuje. Ze wszystkich zaprezentowanych tu realizacji tylko jego dom własny wydaje się naprawdę interesujący. No ale ponieważ książka głównie przedstawia właśnie twórczość autora i jego wizję architektury, stąd moja ocena jest jaka jest.

Przemyślenia zapatrzonego w siebie i pozbawionego choćby grama pokory i dystansu do świata twórcy raczej przeciętnej architektury, którą stawia na piedestale, nie potrafiąc docenić odmiennych nurtów sztuki. Bardzo źle się takie samouwielbienie czyta. Jeżeli książka ta miała przekonać do przejawów eklektyzmu we współczesnej architekturze - zawiodła. Nie polecam, choćby się nie wiem jak bardzo nudziło wieczorem! Nie wytrzymałem do końca, nie radzę nawet zaczynać.

• Architektura
  • Architektura i urbanistyka