Ulotny urok kawy

978-83-7659-396-8
Dorota Dziewońska
Proza historyczna kawa filiżanka

Patronaty LC

Okładka książki Teoria ostateczna; Rozmaite smaki kawy; Steve i ja; Gra sił. Mark Alpert, Anthony Capella, Joseph Finder, Terri Irwin
Ocena 6,5
Teoria ostatec... Mark Alpert, Anthon...
Okładka książki KSIĄŻKI WYBRANE: Człowiek firmy; Oficer ślubny; Pod śniegiem; Czarne słońce Anthony Capella, Caroline Carver, Joseph Finder, James Twining
Ocena 6,4
KSIĄŻKI WYBRAN... Anthony Capella, Ca...

Mogą Ciebie zainteresować

Książka owiana i zanurzona w historii kawy, atrakcyjna przede wszystkim dla smakoszy tego trunku.

Pomieszanie z poplątaniem. Ogólnie bzdury.

Pomieszanie z poplątaniem. Ogólnie bzdury.

Książka napisana przez współczesnego autora, a miałam wrażenie jakby pochodził z tamtej epoki.Epoki sufrażystek i wielkich zmian na przełomie wieków XIX i XX. Dobrze się czyta tą jakże inną od podobnych historię.

Na półkach: , , , , ,

Wspaniała, wielowątkowa historia. Anglia, Afryka, namiętność, uczta dla zmysłów, barwy i smaki, magia a tym wszystkim aromat kawy.
Jedna z najbardziej magicznych książek jakie czytałam.

Jedna z najbardziej magicznych książek jakie czytałam.

zapach kawy unosił się wszędzie

zapach kawy unosił się wszędzie

ciekawa powiesc obyczajowa! polecam

ciekawa powiesc obyczajowa! polecam

2041

Czy książka może wydzielać aromat podczas jej czytania?
Właśnie przekonałam się, że może. Ta książka pachnie Afryką, seksem, a przede wszystkim kawą.
Do dzisiaj nie zdawałam sobie sprawy jakim skomplikowanym biznesem była kawa!
Piję kawę rozpuszczalną z ogromną ilością mleka i dopiero tak naprawdę po przeczytaniu tej książki zdałam sobie sprawę z tego, jaka to profanacja :(
Polecam kawoszom i nie tylko!

Czy książka może wydzielać aromat podczas jej czytania?
Do dzisiaj nie zdawałam sobie sprawy jakim skomplikowanym biznesem była kawa!
Piję kawę rozpuszczalną z ogromną ilością mleka i dopiero tak naprawdę po przeczytaniu tej książki zdałam sobie sprawę z tego, jaka to profanacja...

Polecam, wspaniała powieść, czyta się świetnie.

Polecam, wspaniała powieść, czyta się świetnie.

Książka zdecydowanie zbyt długo kazała na siebie czekać. Przez tę piękną, afrykańską kobietę na okładce wymyśliłam sobie, że jest to książka na ciepłe dni.Tymczasem jej treść tak rozgrzewa, że można się poczuć ciepło także podczas mrozów.Super fajna historia.Londyn i rozwijający się "kawiarniany" biznes, Afryka i zakładanie plantacji kawy. Bohaterom poszukującym miłości i spełnienia zawodowego cały czas towarzyszy zapach smacznej kawy.
Było ciekawie, gorąco i smacznie - od początku do końca.Super książka nie tylko na wakacje.

Bardzo dobra powieść obyczajowa z walką o emancypację kobiet w tle. Dodatkowe smaczki to opis powstawania (i upadku) pierwszych monopoli kawowych.

Anthony Capella Ulotny urok kawy Zobacz więcej
Anthony Capella Ulotny urok kawy Zobacz więcej