Niezłomny

Laura Hillenbrand Wydawnictwo: Znak Literanova biografia, autobiografia, pamiętnik
Unbroken: A World War II Story
biografia, autobiografia, pamiętnik
Anna Sak
człowiek upór determinacja bohater
Inne

Pierwszy raz oceniam książkę na 10.
Arcydzieło.

Dlaczego?

Dużo by mówić, a właściwie pisać.. Ale tak naprawdę dzięki tej pozycji zacząłem czytać książki z własnej woli, bez przymusu, dla przyjemności. Na "Niezłomnego" natrafiłem przez przypadek (jak to często w moim przypadku) w uniwersyteckiej bibliotece. Dzięki Bogu zauważyłem tą wyróżniającą się od innych książek...

Niewiargodna, poruszajaca oraz zmuszająca docenić otaczajaca nas rzeczywistośc. Piekna literatuta faktu.

Rewelacyjny przezroczysty styl sprawnej reporterki plus
historia nie z tej ziemi, czyli niebanalna a wciągająca lektura

ale reportaż o Seabiscuit tej samej autorki pozostaje nie do pobicia:)

Wciągające i porywcze.

Pierwsza połowa niesamowicie mnie nudziła, dlatego książkę czytałam długo i miałam ochotę odłożyć z powrotem na półkę, jednak jest to jedna z ulubionych książek mojego chłopaka, więc się przemęczyłam przez długie opisy samolotów czy dryfowania z rekinami i... nie żałuję, bo druga połowa książki to już świetna lektura i warto było się trochę ponudzić. Tematyka jeńców...

Tak książka jest wprost niewiarygodna, absolutny top. Co za historia! Igrzyska przed Hitlerem a potem wojna i straszne przejścia w japońskiej niewoli, poprzedzone heroiczna walka o przetrwanie na morzu. Aż trudno uwierzyć, że jeden człowiek mógł tyle przeżyć, pozostając przy tym zwykła, skromna osoba i potrafiąc w jakiś sposob wybaczyć swoim oprawcom. Po prostu wow

Rewelacja!! Wciąga niesamowicie... Wspaniale, że mogłem o Louigim poczytać i zapoznać się z jego historią.

Lubię czasem sięgać po prawdziwe historie,które bywają poruszające i ekscytujące.Do takich bez wątpienia należy historia życia Loui`ego Zamperiniego.Od dzieciństwa był niezwykle aktywny,wszędzie go było pełno,miał nadmiar energii i wpadał w kłopoty.Odnalazł się w sporcie,w biegach na milę,a także trochę dłuższe dystanse,wykazywał nieprzeciętny talent i osiągał znakomite...

Książka, którą czyta się z zapartym tchem. Daje do myślenia, pokazuje do czego zdolny jest człowiek, jak wiele może przetrwać, oraz jak pozbawiony uczuć może być. Zdecydowanie warta przeczytania.

1984

Książka nierówna. 1/4 książki to jak podręcznik z lotnictwa, niestety trudne i nudne. Reszta faktycznie zasługuje na uwagę, ale jak każda historia prawdziwa ;)

Dyskusje

2 375