Marzenia się spełniają

Okładka książki Marzenia się spełniają Barbara Delinsky
Okładka książki Marzenia się spełniają
Barbara Delinsky Wydawnictwo: HarperCollins Seria: Harlequin Satine literatura obyczajowa, romans
Harlequin Satine
The Dream Comes True
HarperCollins
2011-09-30
2011-09-30
Jan Kowalski
romans miłość

Nina na pierwszym miejscu w swoim życiu stawia karierę i spełnianie się zawodowo. Gdy przy projekcie Crosslyn Rise musi współpracować z Johnem - jej całkowitym przeciwieństwem, traktuje to początkowo jako "karę za grzechy".
Po kilku spotkaniach John zaczyna ją coraz bardziej fascynować (i wzajemnie) i przeradza się to w romans.
Ale czy John - samotny ojciec, zdecyduje się na kontynuowanie tego "niezobowiązującego" romansu?
Czy Nina przekona się, że w życiu nie tylko praca się liczy?

Ale czy John - samotny ojciec, zdecyduje się...

Trzy książki, 6 osób, a wszystko zaczyna się od Marzeń, bo marzenia się dla Każdego, a w końcu trzeba wierzyć, że marzenia się spełniają:) Pozytywna budująca.

Lekka, fajna i przyjemna! Pochlonelam w jeden wieczor!

Lekka, fajna i przyjemna! Pochlonelam w jeden wieczor!

Jak dla mnie akcja książki dzieje się trochę za szybko. Na niedzielne popołudnie w sam raz.

lekka i przyjemna ksiazka na dwa 'wieczory'.

lekka i przyjemna ksiazka na dwa 'wieczory'.

Jak się okazało mamy do czynienia z kolejną częścią książki „Marzenie”. Tym razem głównymi bohaterami romansu są Nina Stone i John Sawyer. Byłam zaskoczona, że poprzednia książka zakończyła się, bez wyjaśnienia co stało się z majątkiem Crosslyn Rise. Tutaj mamy kontynuację, a nawet finisz sprawy.
Książka rozpoczyna się od posiedzenia konsorcjum. Tematem kluczowym są ceny mieszkań oraz budynków handlowych. Nina jest specjalistką w dziedzinie handlu nieruchomościami, gdyż tym właśnie zajmuje się na co dzień. Jednak odmiennego zdania jest jeden z członków konsorcjum, John Sawyer. On uważa, że ceny podane przez Ninę są zdecydowanie za duże, przez co popyt na ich mieszkania będzie bardzo słaby. Nina próbowała przekonać wszystkich, że muszą być nastawieni na zysk, więc jej kwota nie jest wygórowana. John obstawał przy swoim i mówił, że nie mogą zasugerować, że mieszkania są dla superbogaczy. Gdyby dali wysokie ceny, a po roku, z powodu małej sprzedaży by je zmniejszyli, to przyznaliby się do winy. Pozostali członkowie konsorcjum uznali, że najlepiej będzie, jeśli Nina i John dojdą po spotkaniu rady do kompromisu i wtedy na następnym spotkaniu będą mogli przedstawić wnioski i jedną wersję cen.
Czy uda im się ze sobą dogadać i ustalić coś konkretnego?

Po pierwsze, cieszę się, że znalazłam kolejną część :) brakuje mi jeszcze jednej. „Marzeń ciąg dalszych”. Może gdzieś znajdę w mojej kolekcji. Na pewno jestem pozytywnie zaskoczona, że trafiłam na części. Może i następnym razem przytrafi mi się coś takiego :) Historia sama w sobie jest ciekawa, jednak najbardziej zaciekawiła mnie metamorfoza bohaterki. Musiała zmienić kierunek w życiu, mimo, że wiedziała czego chce i prawie już to miała. A jednak miłość była silniejsza i przez nią zostawiła to wszystko, do czego dążyła i zaczęło jej wystarczać to, co ma. Oczywiście wszystko w harlequinowej polewie cukrowej, odbiegającej od rzeczywistości, ale to jest właśnie urok harlequinów :D Polecam!

Książka rozpoczyna się od posiedzenia konsorcjum. Tematem kluczowym są ceny...

Jak to dziwne po pierwszej stronie dowiedzieć się, że to część pewnej serii. No ale nie zagłębienie się w szczegóły tak właśnie potem wygląda - na szczęście każda z serii "Marzenia" jest o kimś innym. Uważałam, że jej poprzedniczka "Marzenia dla każdego" jest świetna. Nic bardziej mylnego. Ta pozycja przebiła poprzedniczkę. Może dlatego, że w poprzedniej była nastolatka, która dawała dużo rad i radziła sobie praktycznie ze wszystkim. Tutaj było małe chore dziecko, a zatem o wiele większe wyzwanie. Nie zaprzeczę - uroniłam łezkę, co podwyższyło wartość tej książki. Ja wiem, to takie sobie czytadło, ale właśnie takie uwielbiam najbardziej.

Tak naprawdę nikt do końca nie zdaje sobie sprawy jak ogromny ślad zostawia przeszłość w naszym sercu. Złe lub niemiłe wspomnienia odbijają się na naszym dorosłym życiu, a nasze cele mają być lepsze od naszych rodziców, gdyż nie zawsze chcemy, żebyśmy byli tacy jak oni. Książka Barbary Delinksy "Marzenia się spełniają" to opowieść o kobiecie, która w porównaniu ze swoją matką chce być niezależna.

Nina Stone ma już najważniejszy cel w życiu. Kariera jest dla niej najważniejsza, gdyż po konsorcjum Crosslyn Rise, gdzie pracuje, ma zamiar otworzyć własną firmę i być niezależną osobą. Czy jej się uda? Jednaj jej świat zostaje zburzony przez niejakiego Johna Sawyera, który od samego początku irytuje Ninę. Mężczyzna w porównaniu do niej ma inne cele. Praca nie jest dla niego najważniejsza tylko większą część czasu spędza ze swoim synem.

Główna bohaterka to kobieta twardo stąpająca po ziemi, której los nie był cudowny, a już na pewno nie miała miłych wspomnień z dzieciństwa. Zresztą trudno się dziwić skoro jej matka co chwilę chodziła z innym, a później zaczęła brać leki. Mamy tutaj do czynienia z determinacją, ponieważ Nina nie chce być uzależniona od żadnego mężczyzny w porównaniu z jej matką. Jednak jej nieustanna praca w końcu ją wymęczy, bo ile można pracować?

Barbara Delinksy stworzyła cudowną i interesującą książkę, w której poza miłością znajdujemy też rodzinne wspomnienia, które zostawiły trwały ślad w sercu Niny. Dodatkowo mamy ukazanie życia Johna Sawyera, który również nie ma lekko, gdyż musi się sam zajmować synem. Ta książka jest bardzo poruszająca i znajdziemy w niej mnóstwo rozmaitych uczuć.

Czytałam całe mnóstwo romansów, aczkolwiek w każdym zawsze znajduję coś czego w innych nie było co mi się podoba. Tutaj znalazłam niesamowite i nie wszystkie radosne, ale różne uczucia związane z miłością i z przeszłością Niny. I prawdę mówiąc te dodatkowe wspomnienia tylko dodały lekkości tej lekturze.

Okładka książki jest jak dla mnie nieco śmieszna, gdyż mało co ma wspólnego z jej treścią. Tytuł w sumie też niewiele mówi i według mnie powinien być inny.

"Marzenia się spełniają" to romantyczna książka łącząca strach, miłość i troskę o naszych najbliższych. Ja zapewne jeszcze nie raz sięgnę po tę powieść, gdyż zostałam nią oczarowana.

„(…)stała z zamkniętymi oczami, z trudem łapiąc powietrze, oddalona od rzeczywistości o tysiące kilometrów, przeniesiona gdzieś, gdzie pocałunki dotykały serca.”*

Marzyła o karierze. W jej życiu nie ma miejsca na miłość i rodzinę. Miała prosty plan bycia niezależną i samowystarczalną. Ale w życiu nie zawsze jest tak jak planujemy. Życie ma dla niej inne plany. Czy zrozumie, że czasem trzeba iść na ustępstwo i że w związku nie jest się całkowicie uzależnionym od partnera zależy tylko od niej.

„Marzenia się spełniają” to już trzecia książka Barbary Delinsky, w której poznajemy losy osób związanych z konsorcjum Crosslyn Rise. Przystąpienie do tej działalności zmienia im życie. Tym razem głównymi postaciami są Nina Stone oraz John Sawyer.
Ona jest pewną siebie i niezależną kobietą, która goni za karierom. Nie myśli o miłości – uważa, że nie ma w jej życiu na to miejsca. Praca jest tylko wymówką przed jakim kolwiek związkiem. Do grupy związanej z Crosslyn Rise przyłącza się z nadzieją na duży i szybki zysk ze sprzedaży.
On jest cichy, spokojny i powolny. Cały czas poświęca swojej księgarni „Mól książkowy” i synkowi, który jest głuchoniemy. John liczy tylko na to, że za zyski z konsorcjum będzie mógł uzyskać pieniądze na szkołę dla synka na specjalną szkołę. Takie kobiety jak Nina źle wpływają na niego ponieważ przypominają mu jego zmarłą żonę.
Tych dwoje od początku za sobą nie przepada. Nine denerwuje powolność Johna, a go denerwuje jej ciągłe życie w biegu. Od początku też nie potrafią dogadać się w sprawach konsorcjum, reszta członków umywa ręce i każe im się dogadać. Nina i John zaczynają spotykać się sami i choć ciągle czują do siebie niechęć coś zaczyna się między nimi dziać. W powietrzu nosi się nić podniecenia i fascynacji. To John pomaga Ninie w przeprowadzce i to do Sawyera dzwoni w nocy gdy strasznie boli ją brzuch – potem pielęgnuje ją po operacji….
Ale czy to wszystko wystarczy by się zrozumieli i nauczyli razem żyć? Czy uczucie, które się między nimi rodzi jest na tyle silne by pokonali swoje obawy i dali szansę? A może przeszłość nie da o sobie zapomnieć i obawy będą silniejsze od uczuć…

Ostatnio tyle się na czytałam o zdradach, kłamstwach i niedomówieniach, że książka „Marzenia się spełniają” były dla mnie jak świerzy powiew wiatru. Znany, ale mile widziany. Lubię styl Delinsky. Pisze o miłości, ale nie ma tu zdrad i kłamstw, nie ma uciekania się do gróźb. Jest tylko miłość i problemy z zaufaniem po tym co było w przeszłości. Autorka bardzo ciekawie opisuje to, że nawet największe i najmniej prawdopodobne (dla nas) marzenie może się spełnić. Pokazuje też, że w życiu są ważniejsze rzeczy niż praca i kariera. Miłość nie jest taka straszna, a dzielenie z kimś swoich trosk jest… potrzebne.
Bohaterowie są różnorodni. Każdy z nich ma swoje zainteresowania, poglądy. Są interesujący i barwni. Mają swoje historie, które ich ukształtowały. Polubiłam Johna za jego opanowanie, podejście do życia i oddanie synkowi.
Książki Barbary Delinsky czyta się szybko i z prawdziwą przyjemnością, język jest łatwy w odbiorze. Gdy zaczyna się czytać nie sposób się oderwać i niecierpliwie przewraca się strona po stronie by poznać zakończenie. Nie są to zwykłe romanse – pokazują, że warto marzyć i wierzyć w spełnienie owych marzeń.

*str. 77

Każdy z nas lubi marzyć o wielkiej miłości, wspaniałej rodzinie czy niebotycznej karierze. Większość z tych pragnień czasami udaje się zrealizować wystarczy tylko trochę wiary w siebie i ogromnego samozaparcia.

Barbara Delinsky wierzy w siłę realizacji marzeń, gdyż sama pokonując raka piersi jest żywym dowodem na to, że wszystkie przeciwności losu da się zwalczyć aby stanąć u szczytu celu, dlatego w jej powieściach jest tyle optymizmu, wiary, nadziei i przede wszystkim dużo miłości. Autorka ma na swoim koncie wiele wspaniałych książek m.in. ,,Specjaliści od rozwodów’’, ,,Pomiędzy nami’’ , ,,Dziwny przypadek’’ , ,,Marzenie’’, ,,Marzenia dla każdego’’ itp. Obecnie z pod pióra pisarki wyszła nakładem wydawnictwa Mira najnowsza powieść zatytułowana ,,Marzenia się spełniają’’.

Główną bohaterką książki jest Nina Stone, pewna siebie, niezależna kobieta dla której liczy się tylko kariera. Na co dzień zajmuje się handlem nieruchomości zaś obecnie przystępuje do konsorcjum Crosslyn Rise licząc na wysokie zyski ze sprzedaży. Nie wszyscy podzielają jednak jej chęć szybkiego wzbogacenia się. Jeden z udziałowców John Sawyer ma całkiem odmienne zdanie w tej kwestii. Pozostali współinwestorzy umywają ręce każąc tym dwojgu znaleźć wspólny kompromis na rozreklamowanie firmy.

Początkowo Nina z Johnem mają problemy w nawiązaniu właściwego porozumienia ,,ty nie potrafisz zrozumieć dlaczego tak szybko mówię, ja nie potrafię zrozumieć, dlaczego ty mówisz tak wolno’’. Mimo wzajemnej antypatii czują dziwne erotyczne wibracje. Coraz częściej spotykają się na stopie prywatnej np. John oferuje swoją pomoc Ninie w przeprowadzce do nowego lokum. Także podczas nagłej choroby, to właśnie Sawyer ratuje dziewczynie życie i czuwa nad nią przez cały okres rekonwalescencji. Niestety mimo wzajemnej fascynacji i miłości nie potrafią wspólnie odnaleźć się w labiryncie uczuć. Dziewczyna żyje w ciągłej pogoni za sukcesem, zaś John wiedzie zwyczajne, ustabilizowane życie mając u swego boku chorego czteroletniego synka, który nie słyszy i nie mówi. Czy zawiłe drogi Stone i Sawyera kiedyś wzajemnie się skrzyżują? Czy Nina pójdzie na kompromis i wygospodaruje w swoim życiu czas na rodzinę i miłość?

Kolejny raz poczułam chwile wzruszeń i radosnych uniesień czytając dzieło Barbary Delinsky. Autorka potrafi w prosty sposób pokazać to, co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze, czyli rodzina, zdrowie i miłość. Reszta jest tylko dodatkiem do prawdziwego spełnienia, gdyż tak naprawdę ,,Szczęście jest w zasięgu ręki kiedy zrozumiesz, że pieniądz jest bardzo dobrym służącym, ale nie jest dobrym przewodnikiem”.

Główni bohaterowie są różnorodnymi ludźmi o całkowicie odmiennych poglądach i pragnieniach, jednak tak naprawdę w głębi duszy każde z nich marzy o tym samym, czyli żeby kochać i być kochanym. Nina patrząc na nieszczęśliwe życie swojej matki nie chce powtórzyć jej błędów młodości. Nie zamierza czuć się zależna od jakiegokolwiek mężczyzny i ,,nie myśli o małżeństwie, bo nie ma czasu na dom. Odkłada na później rodzenie dzieci, bo nie ma czasu na rodzinę’’. John natomiast poznał gorzki smak konsekwencji dążenia do kariery. Jego małżonka ponad wszystko stawiała życie zawodowe i nie interesował ją nawet chory syn. Bała się ułomności własnego dziecka oddalając się od niego z każdym dniem coraz bardziej. To właśnie praca w dosłownym znaczeniu zabiła żonę Sawyera, kiedy to zmęczona po kolejnym biznesowym spotkaniu zasnęła podczas jazdy samochodem uderzając w drzewo.

Goniąc za sławą i pieniędzmi zapominamy o najważniejszych sprawach, które notorycznie spadają na dalszy plan. Dobrze jest znaleźć balans tego wszystkiego, gdyż każdy z nas powinien organizować sobie czas na tyle, aby bez problemów w domu oddać się temu co tak naprawdę jest najważniejsze.

Szczerze polecam zapoznać się z książką ,,Marzenia się spełniają’’. Nie jest ona tylko zwykłym romansem, lecz zawiera w sobie ważne wartości przepełnione uczuciami, emocjami, codziennymi problemami i poszukiwaniem szczęścia. Żadna rzecz nie może przynieść nam takiej radości i takiego umocnienia jak drugi człowiek, dlatego nie zapominajmy o tym walcząc o własne pragnienia….

,, Wykorzystaj ten dzień dzisiejszy. Obiema rękoma obejmij go. Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, powietrze i życie,
jego uśmiech, płacz, i cały cud tego dnia.
Wyjdź mu naprzeciw.’’ (Phil Bosmans)

premiera: 30.09.2011

• Harlequin
  • Romans

Dodaj cytat z książki Marzenia się spełniają