Koło życia

Elizabeth Kübler-Ross Wydawnictwo: Świat Książki nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The wheel of life
83-7227-361-8
Jerzy Korpanty
Świat Książki
psychologia autobiografia śmierć umieranie leczenie paliatywne
The wheel of life
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
83-7227-361-8
Jerzy Korpanty
psychologia autobiografia śmierć umieranie leczenie paliatywne

Na półkach: , , , , ,

Jak dla mnie jedna z ważniejszych książek, które przeczytałam. Momentami wręcz magiczna. Ważna pozycja w mojej biblioteczce. Przewraca myślenie o śmierci i życiu do góry nogami.

"Każdy człowiek zmaga się w życiu z przeciwnościami losu. Niektóre są wielkie, inne wydają się mało znaczące. Wszystkie jednak udzielają nam lekcji, z których możemy się wiele nauczyć. Robimy to dokonując wyborów. Aby nic dobre życie, av tym samym dobrą śmierć, radzę ludziom podejmować decyzje, kierując się zawsze bezwarunkową miłością. Powinniśmy zawsze zadawać sobie...

Bardzo dobra, warta przeczytania książka. Pomogła mi w doprowadzeniu psychiki do jako takiego ładu po stracie bliskiej mi osoby.

Książka podzielona jest na cztery części. Po przeczytaniu pierwszych dwóch, czyli w sumie dwóch trzecich całej autobiografii, byłam pewna że trafiłam na absolutny Skarb - taka opowieść daje siłę, sprawia że ma się poczucie obcowania z czymś wyjątkowym. Już zaczęłam liczyć ile egzemplarzy kupić aby obdarować moich bliskich, ale zaczęłam trzecią część i nie wierzyłam, że taka...

Gdybym miała opisać tą książkę jednym słowem, napisałabym 'inna'. Jest w niej coś, co odróżnia ją od pozostałych, coś, co wciąga. Może to fakt, że nie za wiele jest na rynku pozycji o tej tematyce, a może zestawienie lekkiego języka z 'dość ciężkim' tematem..
Autorka podaje wiele wskazówek, jak żyć zasłyszanych od osób w stanach terminalnych. Sporo z nich bardzo do mnie...

Autobiografia niezwykła i dodatkowo zaopatrzona w kilkanaście fotografii ze zbiorów autorki. Posiadam wydanie z okładką zdecydowanie bardziej pasująca do zawartych treści - Motyl a w tle pajęczyna. Sięgam do niej już od dawna bo pomimo tego, że przeczytałam dawno to lubię wracać do tej historii.

• 2018
  • Wyjątkowe