Matrymonialna oferta

Okładka książki Matrymonialna oferta Annie Burrows
Okładka książki Matrymonialna oferta
Annie Burrows Wydawnictwo: Harlequin Cykl: Intrygi i Tajemnice (tom 5) Seria: Harlequin Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Intrygi i Tajemnice (tom 5)
Harlequin Romans Historyczny
The Viscount and the Virgin
Harlequin
2011-01-01
2011-01-01
Teresa Komłosz
Anglia przesyłka skandal spadek miłość

Nie była ładną panną i nie miała majątku ale za to była na ustach wszystkich przez rodzinny skandal sprzed 20 lat. I choć się starała wypaść jak najlepiej to prawda była taka, że była, jaka była, a kłopoty same się do niej garnęły.
On natomiast, zamożny wicehrabia, przystojny oraz zarozumiały. Zawsze pięknie odziany i otoczony przez zalotnie uśmiechnięte panny, które robiły wszystko aby upolować tak majętnego kawalera na męża.
Pewnego dnia prostoduszna Muszka napotkała aroganckiego wicehrabiego Mil­den­hall co doprowadziło ich do....

Przyznam szczerze, że mam problem z Montym. Czy jego zachowanie nie mogło być inne? Wiem jak wpłynęło na niego wychowanie i wszystkie wydarzenia ale to jaki był ordynarny w stosunku do Imo nie miało dla mnie wytłumaczenia. Muszka natomiast za wszelką cenę chciała się wszystkim przypodobać i dopasować do norm i ram w jakich przyszło jej funkcjonować.
Przewidywalne tak ale całkiem szybko i przyjemnie się czytało.

Bardzo fajna historia miłości "Muszki" i Monty'ego. Na pewno jeszcze nie raz do niej powrócę. Polecam

To taka sobie lekka, niewymagająca lektura, jeśli ktoś ma ochotę na chwilę relaksu.

Na półkach: , , , , , ,

Kolejna niezła książka
Spełnia oczekiwania :)

Kolejna niezła książka
Spełnia oczekiwania :)

2089

W tle romansu sztywna Anglia i brutalne życie dzieci po skandalicznej śmierci rodziców. Co lepsze zemsta czy wybaczenie?

Mała ilość gwiazdek niech nikogo nie zmyli, bo to tylko takie sobie czytadełko, o znanym schemacie. Lektura bezproblemowa. Daje zajęcie, za bardzo nie odmóżdża, wzruszyć się pozwoli, ma pozytywne zakończenie no i nie trzeba pamiętać, gdzie się skończyło (w mojej pracy ma to duże znaczenie).
Dodatkowym walorem jest układanie tych opowiastek w cykl - dziś ten bohater, w kolejnym tomie któraś z postaci drugoplanowych. Lubię takie rzeczy czytać.
No i te kobitki, wiotkie jak trzcina, a jednak głębiej takie monolityczno - feministyczne (w rozumieniu p. Alutki z popularnego rodzinnego serialu:))

Imogena Hebden-córka Kita Hebdena rzekomo zamordowanego przed laty przez lorda Williama Wardale'a i Amandy,która miała romans z owym Williamem-zostaje przygarnięta przez wujostwo.Po śmierci męża Amanda wyszła ponownie za mąż za Hebdena,ojca trzech małych synków,z którymi wychowywała się Imogena.Jednak po śmierci matki i ojczyma dziewczyna została wręcz wyrzucona z domu i pozbawiona posagu,który ojczym roztrwonił na alkohol.Schronienie znalazła u brata matki,jednakże dla wujostwa była raczej niechcianym ciężarem,ciotka starała się szybko wydać bratanicę za mąż,by dziewczyna nie sprawiała kłopotów i tak już dużych z powodu jej niechlubnego nazwiska i rodzinnego skandalu.Niespodziewanie chęć ożenku wyraża wicehrabia Monty Mildenhall,były kapitan regimentu,bliski przyjaciel najstarszego przybranego brata Imogeny,Ricka.Ojciec wicehrabiego jest umierający i przed śmiercią życzy sobie ożenku syna.Zawarte małżeństwo nie jest kierowane miłością,o czym szybko Imogena się przekonuje przyjeżdżając do zamku Mildenhalla.Przez teścia jest traktowana szorstko,bracia męża-nieletni bliźniacy z początku również traktują ją nieprzyjaźnie,ale kobieta szybko nawiązuje z nimi porozumienie i przyjaźń.Również służba traktuje Imogenę przychylnie,a z mężem oprócz namiętności w łóżku zaczyna po czasie łączyć uczucie.Gdy w życiu Imogeny pojawia się przybrany brat Stephen-Cygan,który był nieślubnym synem jej zmarłego ojca Kita,kobieta postanawia wyjaśnić nieporozumienia sprzed lat i nakłonić brata do wybaczenia wszystkim i zaniechania zemsty.Dowiadując się,że jest w ciąży,Imogena zostaje jawnie oskarżona przez teścia o manipulowanie mężem i posądzona o romans i zdradę.Zrozpaczona i zdruzgotana Imogena ucieka do Londynu,nie mogąc liczyć na zrozumienie i pomoc męża,który wyraźnie odsunął się od żony na wiadomość o dziecku.Dla Monty'ego,który zrozumiał swój błąd w traktowaniu żony to jedyna okazja,by przekonać ją o swojej miłości i odzyskać stracone u niej zaufanie oraz zapewnić jej i dziecku bezpieczeństwo...
Kolejna z części serii o intrygach i namiętnościach rządzących rodzinami Hebdenów,Wardale'ów i Carlowów.Poznajemy losy kolejnego potomka zhańbionej rodziny,tym razem niepozornej,odrzuconej z racji nazwiska i skandalu przez towarzystwo Imogeny,która wiecznie ściąga na siebie kłopoty i ośmiesza się w oczach śmietanki towarzyskiej Londynu.Jedyną szansą na wyjście na prostą jest dla dziewczyny ożenek z szanowanym i bogatym mężczyzną,ale gdy okazuje się nim wicehrabia Mildenhall,Imogena nie jest zachwycona,czuje się wręcz zmuszona do małżeństwa.Zasługę w tym ma również niefortunny ciąg zdarzeń,który spowodował,że Mildenhall okazał się innym mężczyzną,niż znała go z listów i opowiadań brata Ricka.Ale miłość zmierza własnymi ścieżkami i wkrótce Monty i Muszka-pieszczotliwie zwana tak przez brata i męża,zostają porwani w wir namiętności.Książkę czyta się szybko,akcja toczy się wartko,a wątki zgrabnie przenikają się nawiązując zarówno do przeszłych wydarzeń poruszonych w poprzednich książkach jak i zapowiadając przyszłe wypadki.Polecam!!!

• Romans historyczny
  • Romans
  • Harlequin Romans Historyczny
  • Harlequin

Dodaj cytat z książki Matrymonialna oferta