Obrona

Okładka książki Obrona autora Remigiusz Mróz, 9788368263282
Okładka książki Obrona
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Joanna Chyłka (tom 18) kryminał, sensacja, thriller
653 str. 10 godz. 53 min.
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller
Format:
audiobook
Cykl:
Joanna Chyłka (tom 18)
Data wydania:
2024-09-11
Data 1. wyd. pol.:
2024-09-11
Liczba stron:
653
Czas czytania
10 godz. 53 min.
Język:
polski
ISBN:
9788368263282
Długość:
15 godzin 49 minut
Lektor:
Karolina Gorczyca
Średnia ocen

6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki
Reklama

Kup Obrona w ulubionej księgarnii

Porównywarka z najlepszymi ofertami księgarń
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl.
Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów),„Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki.
Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Ładowanie Szukamy ofert...

Polecane przez redakcję

Oceny książki Obrona

Średnia ocen
6,9 / 10
28 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE o książce Obrona

avatar
489
453

Na półkach:

Chyłka i Zordon wrócili w świetnym stylu. Bardzo dobrze się bawiłam czytając Obronę. Rewelacyjny i mega ciekawy pomysł na prowadzoną przez nich sprawę. Mimo tylu części, nie jestem w stanie się od nich odkleić 😀

Chyłka i Zordon wrócili w świetnym stylu. Bardzo dobrze się bawiłam czytając Obronę. Rewelacyjny i mega ciekawy pomysł na prowadzoną przez nich sprawę. Mimo tylu części, nie jestem w stanie się od nich odkleić 😀

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
118
90

Na półkach: ,

Po kilku słabszych częściach z cyklu - wreszcie część, która naprawdę trzyma poziom początku serii.
Mamy sprawę, która wciąga i interesuje - jest na tyle realna, że wydawać by się mogło, że jej inspiracją są prawdziwe zdarzenia.
Mamy zagadkę, która pozostawia pytania w głowie i co najmniej kilka możliwych rozwiązań.
Ale co najważniejsze - mamy prawdziwych Chyłkę i Zordona, wiodących prozaiczne życie, którzy mierzą się z prawdziwymi problemami.
Nie ma tu wybuchów, dziesięciu otarć o śmierć i nieprawdopodobnych zwrotów akcji, którymi przesiąknięte były ostatnie części, co bardzo demotywowało i odrealniało serię.
Mamy znanych nam bohaterów, stawiających czoło nowej sprawie i jak zawsze wciągającą bez reszty opowieść.

Po kilku słabszych częściach z cyklu - wreszcie część, która naprawdę trzyma poziom początku serii.
Mamy sprawę, która wciąga i interesuje - jest na tyle realna, że wydawać by się mogło, że jej inspiracją są prawdziwe zdarzenia.
Mamy zagadkę, która pozostawia pytania w głowie i co najmniej kilka możliwych rozwiązań.
Ale co najważniejsze - mamy prawdziwych Chyłkę i...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
627
574

Na półkach: ,

No tym razem było git, była i akcja i przepychanki w sądzie, książka dość przemyślana i spójna fajnie się czyta

No tym razem było git, była i akcja i przepychanki w sądzie, książka dość przemyślana i spójna fajnie się czyta

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Poznaj innych czytelników

5027 użytkowników ma tytuł Obrona na półkach głównych
  • 4 234
  • 732
  • 61
1070 użytkowników ma tytuł Obrona na półkach dodatkowych
  • 440
  • 226
  • 211
  • 76
  • 48
  • 37
  • 32

Inne książki autora

Remigiusz Mróz
Remigiusz Mróz
Polski pisarz, autor powieści kryminalnych oraz cyklu publicystycznego „Kurs pisania”. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych. Laureat Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru z 2016 roku za powieść pt. „Kasacja”. W 2017 roku ujawnił się jako Ove Løgmansbø, autor kolejnych trzech powieści. Jego książki były nominowane w Plebiscycie Książka Roku lubimyczytać.pl w kategorii kryminał, sensacja, thriller. Otrzymał dotąd dwie statuetki. Seria z Joanną Chyłką stała się podstawą serialu „Chyłka. Zaginięcie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego z Magdaleną Cielecką w roli głównej. Wykupiono także prawa do ekranizacji innych serii autora - z komisarzem Forstem i cyklu „W kręgach władzy”. Zwycięzca plebiscytu „Książka Roku 2024” w kategorii Science fiction za książkę "Operacja Mir".
Zobacz stronę autora

Czytelnicy tej książki przeczytali również

Cienie pośród mroku Remigiusz Mróz
Cienie pośród mroku
Remigiusz Mróz
Streszczenie Seweryn i Burza odnajdują spokój, wspólny dom, namiastkę normalności i nadzieję na przyszłość. Sielankę w Żeromicach przerywa odkrycie ludzkich kości z czasów wojny. Na stanowisku archeologicznym wszyscy byli przekonani, że to kolejny przypadek dawnych szczątków, jakich wiele jest w okolicy. Do czasu, aż ktoś znajduje coś na fragmentach szkieletów. Recenzja „Cienie pośród mroku” to finałowy tom serii z Sewerynem Zaorskim i zdecydowanie jeden z najlepszych w całym cyklu. Wciągnęłam się od pierwszych stron; kryminalna zagadka jest dobrze poprowadzona i spójna. To typ książki, od której ciężko się oderwać, bo cały czas chce się wiedzieć, kto za tym wszystkim stoi i jak to się skończy. Dużym zaskoczeniem była dla mnie przemiana byłego męża Burzy. Zmiana z ciepłego i kochającego człowieka w chłodnego i wyrachowanego faceta pokazuje, jak pewne wydarzenia potrafią wpłynąć na człowieka. To ciekawy, choć momentami gorzki wątek. Z kolei Ewa wzbudza we mnie negatywne emocje, trudno się nad nią rozwodzić, jej zachowanie mówi samo za siebie. Nie mogę też nie wspomnieć o pojawieniu się Forsta. Na ten moment najbardziej czekałam. Jego pojawienie się i pierwsze spotkanie z Sewerynem i Burzą dają historii nową energię. Mróz świetnie radzi sobie z przeplataniem wątków i postaci ze swoich książek, co tutaj działa bardzo dobrze. Nawet relacja Seweryna i Burzy była tym razem mniej irytująca niż wcześniej, co jest na plus. Podsumowując, „Cienie pośród mroku” to bardzo satysfakcjonujące zakończenie serii – wciągające, emocjonujące i dobrze napisane.
book_and_coffee01 - awatar book_and_coffee01
ocenił na84 dni temu

Cytaty z książki Obrona

Więcej
Remigiusz Mróz Obrona Zobacz więcej
Remigiusz Mróz Obrona Zobacz więcej
Remigiusz Mróz Obrona Zobacz więcej
Więcej