To, co warto wiedzieć, wiem od swojego kota

Wydawnictwo: W.A.B.
All I Need to Know I Learned From My Cat
978-83-7414-941-9
kot, miłośnik, anegdoty
Ag2S

Międzynarodowy bestseller, który podbił serca ponad dwóch milionów czytelników! „Zawsze jest czas na drzemkę", „Świat jest twoim placem zabaw", „Nic nie szkodzi, jeśli codziennie nosisz to samo" - to tylko niektóre z życiowych porad Binky, bystrej kotki Suzy Becker... Ci, którzy mają koty, nieraz byli świadkami takich scenek: picie wody z muszli klozetowej („podejmuj wyzwania"), beztroskie rozpruwanie łazienkowego dywanika („dbaj o pazurki") czy wylizywanie brudnych naczyń („pomagaj przy zmywaniu"). To, co warto wiedzieć, wiem od swojego kota jest wykładnią kociej filozofii, a zarazem zbiorem spostrzeżeń i wskazówek obejmujących rozmaite dziedziny: od dbania o zdrowie i urodę po relacje z innymi (czyli z ludźmi). Becker trafnie i z humorem ukazuje esencję kociej natury.

Jeśli na któreś z poniższych pytań odpowiesz twierdząco:
1. Masz więcej zdjęć swoich kotów niż członków rodziny?
2. Mówisz o swoich kotach „moja dziecina", „moje wnuczęta"?
3. Zdarzyło ci się zawołać kogoś imieniem swojego kota?
4. Nie zauważasz kociej sierści na ubraniu?
5. Nie zauważasz resztek kociego jedzenia na skarpetkach?
6. Kolor mebli dopasowany jest do maści kota?
7. Nie mówisz do siebie (od tego masz kota)?
- ta książka jest dla ciebie.

Rysunki Becker są na tyle wyrafinowane, by zaspokoić wyrafinowane gusta, a zarazem wystarczająco dowcipne, by zdobyć serce każdego miłośnika zwierząt.
Bookpage.com

Ta urocza książeczka w przezabawny sposób pokazuje, jak i dlaczego koty przejmują kontrolę nad naszym życiem.
z recenzji czytelnika, amazon.com

źródło opisu: http://www.wab.com.pl/

źródło okładki: http://www.wab.com.pl/

Karolina | 2012-07-28
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 28 lipca 2012

Nic czego kociarze by nie wiedzieli, ale przegląda się z uśmiechem.

Mól | 2015-04-03

Urocza książeczka bardziej do przeglądania niż do oglądania ze względu na proprorcję między obrazkami i tekstem. Można dać dziecku, które bardzo chce mieć kota, aby uświadomić mu, że kot to nie tylko ciepłe futerko i mruczenie, ale także kuweta, bałagan i kłaki. Książkę otwiera krótka zabawa opierająca się na założeniu, że osoba negatywnie nastawiona do kotów nie wzięłaby tej książki do ręki. Z niektórymi założeniami - odnośnie 'warto wiedzieć' nie sposób się zgodzić. Podobieństwa między kocim a ludzkim życiem zostały dobrze uchwycone. Prosta charakterystyka kocich nawyków oraz lekkie nakreślenie problemów, z którymi zmagają się właściciele kotków.

Alapogo | 2014-06-25

Pomaga oderwać się od cudownej rzeczywstości zdominowanej przez "własnego" kota i popatrzeć na wyczyny cudzego kota kiwając z usmiechem głową oraz mrucząc pod nosem "skąd ja to znam".

Mniszka | 2016-02-05

Bardzo zabawna książka, w sam raz dla każdego miłośnika kotów. Książka zawiera prawdy dotyczące relacji kota i jego właściciela przedstawione w postaci humorystycznych rysunków.

Michał | 2011-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2011

Kolejna książka stworzona dla miłośników kotów, taka sama, jak wszystkie inne, które każdy taki miłośnik przeczytał.

sfizo | 2015-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2015

Nie jestem kociara, ale to przeurocza ksiazeczka. I warto sobie przyswoić płynące z niej nauki

Kinga | 2016-11-03
Na półkach: Przeczytane, Poradniki