100 filmów polskich

83-7183-326-1
2007
kino, kino polskie
pawel-f

Przewodnik znanego i cenionego filmoznawcy Jana F. Lewandowskiego prezentuje 100 polskich filmów fabularnych, które uznawane są za najlepsze i najważniejsze. Znaleźć w nim można największe osiągnięcia artystyczne, także w poszczególnych gatunkach i konwencjach, jak również filmy z różnych powodów najbardziej znaczące w dziejach naszego kina. Filmy otwierające nowe karty i filmy najlepiej...

Znaleźć w nim można największe osiągnięcia artystyczne, także w poszczególnych gatunkach i konwencjach, jak również filmy z różnych powodów najbardziej znaczące w dziejach naszego kina. Filmy otwierające nowe karty i filmy najlepiej reprezentującej najważniejsze tendencje. Zarazem ten przewodnik traktuje nasze kino w historycznej ciągłości. Ta setka tytułów wyselekcjonowanych spośród tysięcy nakręconych to po prostu polska klasyka filmowa, którą warto znać, tak samo jak klasykę literacką.

źródło opisu: okładka

Asianas_2 | 2016-09-22