8 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Pauleene

Wydana z okazji 70-lecia rozgłośni Polskiego Radia jedyna w swoim rodzaju kronika kina oparta na rozmowach radiowych trzech autorów traktujących dzieje kina z różnych punktów widzenia. Książka prezentuje listę ok. 200 filmów, typowanych przez rozmówców jako najlepsze w kolejnych latach.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Od tej właśnie pozycji zaczęłam wprowadzenie do historii kina. Polecam każdemu, kto dopiero pragnie poznać fascynujący świat filmu i chce wiedzieć o nim jak najwięcej, a nie wie jeszcze, jak się do tego zabrać.

Jakie są główne atuty książki? Jest kilka, które mi bardzo do gustu przypadły i ułatwiły odnalezienie się w filmowym świecie, o którym rozmawiają autorzy. Przede wszystkim chronologia - każdy rozdział obejmuje jeden rok (z wyjątkiem początku, kiedy to film dopiero wchodził w nasze życie), który zaczyna się od ogólnego wprowadzenia, przechodzi przez dyskusję autorów na temat filmów, jakie ich zdaniem najbardziej odznaczyły się w historii bądź wywarły duże wrażenie w swoich czasach, a na końcu osobno wybierają jedno dzieło - ich zdaniem najwybitniejsze, najlepsze, któe w danym roku weszło na ekrany. Kolejną zaletą jest to, iż na końcu książki znajdziemy pełną listę filmów, jakie wybrali Barbara, Tadeusz i Jan, również w chronologicznej kolejności. Można potraktować to jako...

DurgaRE | 2017-09-09
Na półkach: Przeczytane, Inne

Bardzo przydatna pozycja dla kogoś kto chce rozpocząć gruntowna edukacje z historii kina plus ciekawe rozmowy

Koszałek132 | 2016-08-16
Przeczytana: 2012 rok