Zły do szpiku kości. Biografia Dennisa Rodmana

Wydawnictwo: Kobieta
Bad As I Wanna Be
83-905978-1-0
jbkp

Biografia jednego z najsłynniejszych koszykarzy NBA w historii, noszącego wielce wymowne pseudonimy: Dennis the Menace oraz The Worm (Robak).

źródło opisu: Opis autorski użytkownika takisobiejac

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Northman | 2015-08-15
Przeczytana: 03 lipca 1996

Mam mieszane uczucia. Książka jest niby ciekawa, ostra, pełna kontrowersji, ale w dużej mierze te wszystkie "sensacyjne" wabiki na czytelnika za bardzo pachną tanią sensacją i... w dużej mierze nią są. "Zły do szpiku kości" ma tylko jeden wartościowy atut: przedstawienie Dennisa Rodmana takim, jakim rzeczywiście był na parkiecie i poza nim.

Rodman do dzisiaj jest postacią kontrowersyjną, obdarzoną niesamowicie ukierunkowaną na wywoływanie skandali osobowością. Widać to w książce. Byłoby to nawet ciekawe, gdyby nie to, że im dłużej się czyta, lub słucha tego pana, tym łatwiej człowiek wychwytuje wszystkie bzdury z jego wypowiedzi. Gdyby wyrzucić je z książki, zostałoby może kilkadziesiąt stron wartościowej lektury. No ale wtedy książka by się nie sprzedała, więc trzeba się przez ten stek bzdur nieustannie przedzierać. Kilkanaście lat temu moja ocena treści tej pozycji byłaby inna (w pewne rzeczy jako nastolatek byłem skłonny wierzyć), ale nie dzisiaj.

Jako mającą stanowić rozrywkę...

Roman Dłużniewski | 2016-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2016

Dennis Rodman. Robak. Najlepszy zbierający ligi i jednocześnie najbardziej kontrowersyjna, najbarwniejsza jej postać. Jego pojedynki z Brickovskim, Mourningiem czy Malone'm przeszły już do historii. Schylał głowę tylko przed Michaelem. Dla fanów NBA bardzo wartościowa pozycja.

ciosem | 2013-12-13

Bardzo dobra biografia sportowa naszpikowana ciekawymi sensacjami, polecam fanom sportu i nie tylko.

wombat80 | 2015-06-30
Przeczytana: 24 sierpnia 2012

Niezła. Sporo ostrych wypowiedzi. Rodman jakiego można się było spodziewać. Nie czuje skrupułów aby obgadywać kolegów z boiska, krytykować władze NBA. Dużo ciekawostek i opisu kluczowych momentów ważnych meczy, czy to w Pistons czy w Chicago. Dużo też dowiemy się o szatniach poszczególnych zespołów.

angelbeauty | 2013-10-22
Przeczytana: 22 października 1998

Świetna biografia, byłam kiedyś zafascynowana osobowością tego pana, więc wszystko co jego dotyczyło było świetne :D

Kamil Bończak | 2015-02-26

Książka jest napisana przez narcyza, który gani wszystkich którzy mają inne zdanie od niego... Tak naprawdę nic nie odkrywa, ani nie ujawnia nowych informacji na temat NBA. Warta przeczytania jedynie po to aby lepiej poznać postać Dennisa Rodmana

Ra9om1ak | 2012-10-19

Jedna z najlepszych książek, jaką czytałem.

Angst | 2017-02-16
Aliath | 2017-02-08
NonReal | 2016-12-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Biografie
Przeczytana: 08 grudnia 2016
Historia wielkiego Małego Wojownika

Na łamach autobiografii nie dominują historie z boiska. Oczywiście, znajdziemy opisy najważniejszych meczy z perspektywy Shaqa, ale znacznie więcej miejsca poświęca on temu, co działo się poza boiskiem, temu, czego większość kibiców nie widzi.